MOC Obrobje Mos Eisley

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
MstrOfPppts
Prispevkov: 52
Pridružen: 20 Apr 2011 13:57
x 72

MOC Obrobje Mos Eisley

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a MstrOfPppts »

No, pa da še tule uradno predstavim svojo zadnjo stvaritev. Ekskluzivno za VRPK sem se lotil izdelati nek namišljen izsek s planeta Tatooine. Že dlje časa se igram z idejo o ogromni kreaciji izseka mesta Mos Eisley ali Mos Espa, s celotnim hangerjem, smetiščem, tržnico, bajtami in vsem kar sodi v mesto tega puščavnatega planeta. Idejo je lansko leto podžgala še meni zelo všečna kreacija avtorja First Order Lego.
Kreacija je tudi malce eksperimentalne narave, saj sem se prvič lotil izgradnje baze s snotanim in razgibanim robom, ki se mi zdi da daje dober občutek, da se vsebina nadaljuje v vse smeri. Poleg tega sem poskusil z zgradbami v dark tan in beli barvi, da se v primeru večjega mesta malce popestri sicer pusta barvna kombinacija, kjer je vse tan.
Rezerv je še, dalo bi se izboljšati še kakšno malenkost, a sem z rezultatom zadovoljen, tako da sem naredil celo več kot dve slike ... mogoče pa bo nekoč na KF na sredini namesto mesta diorama Tatooina (:
No pa naj še slike kaj povejo (večje slike pa na flickr):

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: MOC Obrobje Mos Eisley

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a sveder »

Všeč-zelo. Dopade se mi kompletna kompozicija in to, da je dogajanje okoli in okoli. Sprva se mi je zdelo malo prazno, a sem hitro videl kaj se dogaja zadaj :D :D upam, da so nardili dober biznis :D

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: MOC Obrobje Mos Eisley

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Zelo lepi robovi na bajtah! Večina ljudi bi jih samo naredila ostre.
Ker lahko.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: MOC Obrobje Mos Eisley

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Za netechnic kreacijo kar solidno :twisted:

Odlično je, bajte so res dobre, podlaga tudi. Dogajanje zadaj je zelo zanimivo, mogoče mi je edino sprednja stran malenkost pusta. Še kšna šara pred vhodi mrde, al pa kak baldahinčk, da ne bi delovalo tolk speglano.

A plata je v enem kosu, al se lahko razdeli?
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
MstrOfPppts
Prispevkov: 52
Pridružen: 20 Apr 2011 13:57
x 72

Re: MOC Obrobje Mos Eisley

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a MstrOfPppts »

Ja, tudi meni se je zdela sprednja stran malce prazna, a kaj češ, včasih stvari dejansko so prazne ... šare si ponavadi ne privlečeš ravno pred vhod. Prav tako se mi ni zdelo primerno nabasati en kup figov, glede na to, da se imperialci dobivajo z vohunom in se jim raja raje ogne.

Plata je iz dveh delov, s čimer sem dobil tudi rahli zamik hišk. Nisem se ukvarjal s spajanjem in lovljenem studov na diagonali wedga, pa še lažje je okol prenašat v dveh kosih.

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: MOC Obrobje Mos Eisley

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a subix »

Meni je zelo všeč. Podlaga je super in če bo rasla pa še bolj!

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: MOC Obrobje Mos Eisley

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Kot nepoznavalki SW mi je vsec kar nekaj SW kreacij, tudi tale. Predvsem mi je zanimivo iskati tehnike gradnje in uporabo raznih nenavadnih kombinacij kock.
Tukaj mi je bilo zanimivo ugotavljati, kje je meja med obema deloma. Sicer se pa barvni kombinaciji z dk tan in belo dobro obneseta.
V celoti vsecno in cakam na vecje mesto.

Chapachuk
Prispevkov: 46
Pridružen: 01 Apr 2010 09:45
x 105

Re: MOC Obrobje Mos Eisley

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a Chapachuk »

Ne vem ali je First Order Lego začel s temi robovi kreacij ali kdo drug, ampak vse kreacije so samo zaradi tega pristopa povsem enake in dolgočasne. Sorry.
Nad to "plato" je pa ena najboljših in všečnih Mos Eisley, kar sem jih videl, pa jih ni malo kot vemo :D

Odgovori