MOC - Mini zobata železnica

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
lukaludl
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Nov 2013 14:38
Kraj: Ljubljana
x 46

MOC - Mini zobata železnica

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a lukaludl »

Gorski oddih z zobato železnico - pod tem imenom je bila kreacija že omenjena v tej temi.

Tokrat sem si zadal, da naredim nekaj razgibanega in zelenega. Poleg drugih idej, je oba pogoja izpolnila tudi majhna diorama zobate železnice, ki pa je naposled postala izvedena. Za zgled sem si izbral zelo znano švicarsko gorsko železnico Schynige Platte Bahn ali na kratko SPB, ki že od leta 1893 vozi turiste na Schynige Platte - gorsko kočo z razgledom na okoliške gore. Navdušila me je predvsem meni zelo ljuba kombinacija barv rdeče in bež, in nenavadna tirna širina 800 milimetrov. Od mnogih slik me je najbolj pritegnil tale motiv:

Slika
P.S.: Slika ni moja, original je dostopen tukaj.
Na žalost sem našel le odrezano verzijo, med izdelavo sem imel namreč celotno sliko, ki pa se je ne najdem več, takrat si je na žalost nisem shranil.

Slika
Vse skupaj je narejeno okoli same železniške trase, ki je s svojima ovinkoma narekovala, kako se bo oblikoval relief in s tem celoten izgled.

Slika
Dreves je malo malo, a se mi je zdelo nepotrebno, da bi samo zanje naredil Bricklink naročilo :P .

Slika
Zelo nazorno se vidi, kako je narejena železniška trasa ter prehod med navadnimi in Duplo kockami, katerim se gre zahvaliti, da je diorama dosegla zadostno višino ;) .

Kot je do sedaj zagotovo vsak bralec opazil, ta kreracija ni v minifig merilu, vsaj ne v takem, kjer bi lahko Lego minifig namišljeno vstopil skozi vrata vagona :P . Prihaja pa tudi minifig motorizirana verzija, že narejena, a ne še pofotografirana, do takrat pa...

Lp Luka
Če zgleda neumno, a dela, ni neumno.

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: MOC - Mini zobata železnica

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a timi »

Super! Komaj čakam na minifig verzijo.
Vso srečo na nagradni igri!
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

lukaludl
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Nov 2013 14:38
Kraj: Ljubljana
x 46

Re: MOC - Mini zobata železnica

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a lukaludl »

@timi hvala! :P ;)
Če zgleda neumno, a dela, ni neumno.

Odgovori