MOC - Feldbahn

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
lukaludl
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Nov 2013 14:38
Kraj: Ljubljana
x 46

MOC - Feldbahn

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a lukaludl »

Pred kratkim se je v tej skupini dogajalo marsikaj na temo ozkotirnih železnic, med drugim tudi na področju feldbahna. Pa sem se še sam želel poskusiti, kaj mi bo uspelo spacati skupaj :P .

Nastali sta dve kompoziciji, najbolj osnoven in stereotipičen feldbahn in pa rudniški vlakec.

Slika
Lokomotiva seveda nima pogona, je pa v gradnji nekaj podobnega na pogon prek wind-up motorja.

Slika
Še največji izziv je bila izgradnja vagonetov, katerih izgled in funkcionalnost sta si morala biti v kompromisu.

Slika
Edino kar manjka, je zaklep, ki bi kiper zaklenil v "raztreseni" poziciji. Se pa to vseeno da rešiti z nekaj kockami, zatlačenimi v špranjo z druge strani ;) .

Slika
Mala električna lokomotiva je bila narejena po motivih z različnih slik, tako da tudi pri njej ni imena ne številke, ki bi ju lahko navedel.

Slika
Seveda tudi ta lokomotiva nima pogona, pa tudi wind-up motorčka ne bi imel kam zatlačiti :D .

Lp Luka
Če zgleda neumno, a dela, ni neumno.

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: MOC - Feldbahn

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a timi »

Super kreacija! :D
Ali je v rdeči lokomotivi dovolj prostora za minifiga?
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

lukaludl
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Nov 2013 14:38
Kraj: Ljubljana
x 46

Re: MOC - Feldbahn

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a lukaludl »

@timi, minifig gre v kabino, le malo majhen zgleda, če bi hotel, da bi bilo tole v minifig scale, bi vlak moral biti 4 stude širok na tirih širine treh studov. Problem je, da ponavadi stvar naredim prej in šele na koncu preverim merilo. Tudi če bi v kabino postavil figuro strojevodje, bi ta komaj segal dovolj visoko, da bi videl skozi okno. Rudniški vlakec pa je ravno pravšnje velikosti, tudi sedalo je širine minifiga, le "korito" bi moral malo popraviti :P .
Če zgleda neumno, a dela, ni neumno.

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: MOC - Feldbahn

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a timi »

Ok, zdaj razumem.
Tudi moje ozkotirne lokomotive prihajajo kmalu...
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: MOC - Feldbahn

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Luštne kompozicije minivlakcov. Meni so najbolj simpatiči vagončnki za stresanje.

Glede merila je pa s kockami včasih precej težko zadeti tisto pravo, sploh če se želi delati v merilu figuric. Čeprav ta dva vlakca nista v najbolj pravih dimenzijah, sta meni ravno zato luštna, ker sta mini, a prepoznavna po funkciji.

Odgovori