Najbolj nori Božič - moc

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Rozle
Prispevkov: 187
Pridružen: 16 Jan 2018 11:46
x 256

Najbolj nori Božič - moc

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Rozle »

Lahko rečem da zadnja kreacija v tem letu.. :D

Se mi zdi da moja in starejsa generacija pozna film Najbolj nori Božič v originalo National Lampoon's Christmas Vacation, kjer se oče Clark(Chevy Chase) matra cele praznike, da najlepše osvetli hišo, kr malo obsesivno..
Na obisk pridejo se stari starši, v dnevni imajo preveliko jelko,ki jo deda požge s cigaro, mačka skurijo božične lučke, Clark ne dobi božičnice, ugrabijo šefa.. itd.
V glavnem smešna komedija, vsaj takrat je bila..
Želja je bila, da zgradim insert, zdaj pa me je "Dedek mraz" zbudil, da to naredim.
Slika

Hiša je na površini 40x18 čepkov, v višino meri 24 čepkov. Hvala @strojnik80 za izposojene kocke! ;)

Naredil sem samo fasado po izgledu iz filma( google pomaga,pa vendar bolj malo za detajle), ter seveda osvetlitev za boljše vzdušje. Okna in vrata sem v tem merilu nujno moral snotat, na kar sm kr ponosen -ratalo top ;)
Zavese so iz prosojnega papirja, ki ga dobiš ob nakupu čevljev :D
Mogoče bi morala bit hiša na vsakem vogalu večja za en čep,kar sem ugotovil ko sem delal izzidek (levo spredaj) in tudi desni del hiše je potegnjen ven, kar pa na začetnih org. slikah nisem opazil.. :(
Slika

Za film je značilen tudi Ford Vagon,ki je glavno prevozno sredstvo za preveliko jelko, ki jo peljejo na strehi :D
Upodobitev tega me je malo presenetila,in sem res uporabil vse snot znanje :? da sm ga sestavil v celoto 8-)
Širina vozila je 6 čepkov, zamakjena je samo streha na 5 čepkov, dolžina 19 čepkov ter višina cca. 7 čepkov.
Men je vseč! hehe
Slika

Smreka na strehi - nujna,pač je kakrsna je, zmankalo kosov,pa sm improviziral.. ;)
Slika

Nujno je bila tudi Clarkova družina,v avtu, čeprov sem jih natlačil notri brez nog in rok.. ;)
Slika

Skupaj vam še enkrat želimo vesele praznike ter srečno v novem letu!!
Brick on!

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Najbolj nori Božič - moc

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

"Merry Christmas! The shitter was full!" :-D
Dobra upodobitev hiške, avto pa ni bil rdeč ampak bolj "gunmetal gray". Film je pa itak legendaren!

Edit:
Se popravljam, tudi siv ni bil, morda res nek tak bordo rdečkast... mi zgleda skor kot bi imel lesene intarzije...
It's not me, it's my alter LEGO!

Rozle
Prispevkov: 187
Pridružen: 16 Jan 2018 11:46
x 256

Re: Najbolj nori Božič - moc

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a Rozle »

Hvala @MajklSpajkl
Tole s shitterjem bo lepa vinjeta :D
Sm enga figa v kopalnem plascu rabm ;)

Avto je bil neke cudne bordo rdece barve, po netu je naprimer kup napacnih slik zeleno - rjave kombinacije. Ta je bil original z obrobami v bez in lesenim vlozkom(ki pa menda ni bil pravi les)
Tok od podatkov, ki sem jih dobil na forumih.
Brick on!

Rozle
Prispevkov: 187
Pridružen: 16 Jan 2018 11:46
x 256

Re: Najbolj nori Božič - moc

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a Rozle »

Brick on!

Odgovori