MOC Sin City

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

MOC Sin City

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Skupaj z @MstrOfPppts sva sestavila dioramo na podlagi filma Sin City. Gre sicer za izmišljeno ulica, ki pa posnema filmski stil (črno-bela sivina z nekaj barvnimi rdečimi podrobnostmi). Figurice je skladno z liki iz filma sestavil @MstrOfPppts. Zaradi velikosti kreacije je slik tokrat manj, ker se MOC nahaja na dveh lokacijah, sva pa uspela izkoristiti eno od treh razstav, kjer je MOC gostoval, za vsaj nekaj slik.

Slika

Pa še nekaj podrobnosit od bliže.

Slika

Slika

Slika

Naslednji izziv pa bo razstaviti in posortirati ogromen kup sivih kock.

Chapachuk
Prispevkov: 46
Pridružen: 01 Apr 2010 09:45
x 105

Re: MOC Sin City

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Chapachuk »

Obožujem film, ampak moc me ne popelje v film. Odlične stavbe in detajli, sploh, če je delo dveh avtorjev. Vrhunsko. Manjka Črnina, katera bi povdarila vzdušje iš še bolj izpostavila rdečo barvo. Sam bi naredil črno kuliso okoli moca in uporabil vsaj črno ozadje namesto belega. Moc bi si zaslužil. Mojih pet centov pač :)

Če vtipkaš v Google Sin city in pritisneš slike, to je pravi filing filma, stripovski.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: MOC Sin City

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Zelo lepo! Pa še Technic je :twisted:
It's not me, it's my alter LEGO!

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: MOC Sin City

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

Men je kjut... Okrog filma pa se spomnm ko je punca pršla dam pa mi je rekla da so mi nardil film po.igrci... sim city... Recept za dizaster 🤣🤣🤣

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: MOC Sin City

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a sveder »

Zelo lep moc. Predvsem so mi padle v oči ulične svetilke in cisterne na strehi- so to feltne? ... BTW, kaj dogaja v ozki uličici :O

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: MOC Sin City

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Super prizor, meni so posebej všeč ventilatorji na strehi, narejeni iz round tile-ov in mixel jointov.
Ker lahko.

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: MOC Sin City

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

@sveder Cisterne na strehi so iz Porschejevih felten. Je to še kar zanimiv kos za okroglino ustvariti, pa dejansko sem ga imela nekje med nesortiranimi kockami in mi je dal idejo. Na sploh je bilo izziv iskati kocke v čim bolj različnih sivih odtenkih in take barve, kot so flat silver ali pearl dark grey, so kar fine.

@Chapachuk Film je bil ideja ali pa navdih za ta moc. S samo črno-belo kombinacijo nečesa takega ne bi mogla izpeljati, zato sva se tudi usmerila bolj v sivino. Črna je problem že za fotografiranje, detajli na slikah ne pridejo do izraza, v živo se vidi več. Ena od stavb ima v pritličju prostor, kjer so črna okna in malo teksture okrog, v oknih so trans rdeči bari kot luči, pa se to v živo vidi ok, na slikah pa ni nič vidno.

Lahko bi ozadje spremenila v črno ali temno, stvar okusa in obdelave v programu. Sigurno bi temnejše ozadje dodalo več atmosfere, mi je bilo pa lažje z belo odstraniti ozadje (ljudi in druge kreacije, ki so štrlele ven).

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: MOC Sin City

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a subix »

Na prvi pogled dolgočasen MOC zaradi monotonih barv. Ko pogledaš natančno je en kup super rešitev in uporabe kock. Recimo rollercoaster tračnica za lestev. V živo je mnogo bolje za pogledat kot na slikah.
In nikjer ni omenjeno, da se ga da razstavit za transport.
Film sem gledal dolgo nazaj in če se ne motim so vmes poleg rdečih elementov tudi rumeni.

Odgovori