veduta Ljubljana wip

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Sporočilo
Avtor
skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a skrana »

Živjo,
Začel sem delati Ljubljano v architecture stilu. Nebotičnik, grad in filharmonija in Prešernov spomenik sem že uglavnem dokončal. Veliko prostora za izboljšavo je še pri robovem vodnjaku (čisto levo). Zelo se priporočam za kakšne ideje za izboljšave katerega koli objekta.

Slika

lp Andrej
Keep on building!

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a skrana »

Še eno vprašanje. Kako se vam zdi cesta okoli gradu? Je bolje če je zeleno ali tako? Hvala
Keep on building!

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Cesta je ok, ker ti zaokroži grad. Bi pa dal jaz še nekaj tromostovje. Imaš plac me grajskim hribom in nebotičnkom.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Če me spomin ne vara, sta to veduto naredila tudi že @MstrOfPppts in @subix.

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a sveder »

Živjo,

men je super. Filharmonija u nulo <3, isto grad z grajskim gričem (pusti sivo potko) Nebotičnik mi je pa mal prevelik oz. predebel. Bi zmanjšal, pa kaj če je manj oken kot jih mora biti. Upoštevaj @Cwetqo tov predlog za tromostovje. Žal ne najdem fotk mojega skylina, ki sem ga delal in ne dokončal med Korono (ni bil tko dober kot tvoj hehe), sem imel pa še vhod na Plečkotove žale in pa Zoisovo piramido.

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a skrana »

@Cwetqo Sem že prej razmišljal o tromostovju ampak sem nekako prišel do zaključka da je edina opcija za most ta da je narejen iz tajlov. Osebno ne vem kako dobro bi to izpadlo, da bi delal večje pa bi bilo preveliko za moje pojme. Ima kdo drug boljšo idejo kot tajli za tromostovje? razmišljam da bi zraven lahko potem naredil še arkade.

@legofrik Na nek način je bila subixova vinjeta inspiracija za ta moc.

@sveder Hvala. Velikost nebotičnika je nekako določil zgornji del. Ker sem hotel uporabiti te oboke in se mi zdi velikost 3x3 na vrhu ravno prav. Če pa misliš da bi bilo samo manj nadstropij pa tudi ni problem zmanjšati. Trenutno je eno nadstropje več kot pri pravem. Se bom malo poigral z velikostjo, ožal pa nebi. Bom premislil še žale in piramido.

LP Andrej
Keep on building!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Najdu Ljubljano od MstrOfPppts-a.
Slika

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a skrana »

Evo, Žale. Sem se potrudil da je več stebrov tako kot pri pravi zgradbi. Kako vam je všeč?

Slika
Keep on building!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Meni se zdijo prevelike. Dolžina je 14 studov in bo zadeva nesorazmerna s filharmonijo in gradom. Vem, je bolje detajlirana, a vseeno prevelika.

Probaj sredinski arch 3L, levo in desno od njega samo dva pokončna bara na vsaki strani in potem levo/desno samo dva okna. Sicer se s tem znebiš samo 5 studov, avseeno bolje 9, kot 14.
Niso ajnfoh tele vedute. :)

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a skrana »

@legofrik hvala za predlog. Bom popoldne sprobal
Keep on building!

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#11 Odgovor Napisal/-a subix »

V teh vedutah je praktično nemogoče narediti vse stavbe v enakem razmerju. žale so lepe. Če bodo manjše manj prepoznavne kar pusti velike, ker ostalih pet enot tudi ni v razmerju.
Jaz bi barvo strehe Filharmonije spremenil. Grad ima oksidirano kovinsko streho in je rjava OK barva. Filharmonija ima strešnike iz opeke in če obstajajo kocke, bi uporabil dark orange.
In mogoče probaj, če bi dal pod spomenik namesto 2x2 plejta dve https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... =34103#T=C, in dobiš še eno stopnico več z minimalno večjim tlorisom. Mogoče tudi 2x navaden 1x3 tile in v sredino 1x to novo kocko in dobiš stopnico povsod okoli, kot je v resnici. Večje kot je, bolj je lahko natančno. Kje nehati se vsak odloči sam.

Vsekakor mi je všeč, da je vsaka veduta boljša od prejšnje. Zanimivo bi jih bilo videti skupaj na eni sliki za primerjavo.

Uporabniški avatar
MstrOfPppts
Prispevkov: 52
Pridružen: 20 Apr 2011 13:57
x 72

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#12 Odgovor Napisal/-a MstrOfPppts »

Meni so te Architecture vedute zelo zanimiva tematika in ob izdelavi svoje, sem se držal par pravil, ki se mi zdi, da jih je imel tudi LEGO pri svojih setih;
Postavitev: Vse zgradbe, ki jih želiš zajeti, naj bi bile na formatu 4x32 studov. To je osnova, seveda pa je tudi že LEGO naredil izjeme z izrastki za zanimivejšo postavitev, ekstremno široke zgradbe ali pa za nosilce za objekte v ozadju. Seveda lahko narediš zadevo na poljubni postavitvi, vendar potem vse skupaj deluje kot nek architecture set in ne več "Skyline" serija.
Merilo: Praktično je res nemogoče narediti vse hiše v istem merilu, a zadeva po mojem izgleda veliko bolje če se temu približaš kolikor je le mogoče. Če je ena zgradba v merilu 1:500, malo čudno izgleda druga v merilu 1:1000 ali 1:200, še posebej če stojita ena zraven druge. Tu je potrebno veliko načrtovanja, je pa odvisno od posameznika kolikšno perfekcijo želi doseči. Navadno si izbereš katere zgradbe želiš predstaviti, katera je najbolj komplicirana, oziroma si najbolj omejen s kosi (v našem primeru je najbrž to microfig za spomenik) in potem ostale zgradbe gradiš okrog tega merila. Logično, da so manjši objekti malo večji in veliki malo bolj pomanjšani, a še vedno deluje bolje, če imaš merila nekje med 1:400 in 1:600, kot pa da je pri eni zgradbi 2x večje / manjše.
Detajli: Ker so zgradbe večinoma v zelo majhnem merilu, so detajli kar delikatna zadeva in so ponavadi tudi v napačnem razmerju, a je z njimi celota bolj živa. Pri filharmoniji naprimer, bi bilo bolje, če bi bila streha zamaknjena ven za pol plate. Verjetno v merilu to še vedno pomeni 2 meterski napušč, kar ni realno, a model zgradbe dobi neko globino in relief in izgleda bolje, kot če so samo bricki naloženi en na drugega. Je pa spet odvisno od okusa / volje, koliko detajlov posameznik želi. Ker če gledamo zgolj prepoznavnost, se da zadeve zelo karikirati. Rumen 1x4 brick, gor bel ali tan, mogoče še ena plata in 4 dark orange cheese slopi. Vsak bo rekel, da je to filharmonija ...

Če pokomentiram še tvoje zgradbe - nebotičnik absolutno prevelik, predvsem pa v napačnem razmerju. Širina višina imaš skoraj 1:2, v resnici pa je vsaj 1:4. Prav tako mi je razmerje med nebotičnikom in filharmonijo napačno, glede na to, da je filharmonija v resnici skoraj 2 x širša. Robov vodnjak je zanimiva osnova. Mogoče bi na baru pustil samo zobnik, kot skulpture, ostalo bi dal dol, saj je steber precej ozek. Žale tudi čisto prevelike za v Skyline, ampak dobra osnova mogoče za samostojno architecture zgradbo. Grad mogoče malo premajhen, a zelo solidno narejen. Vsekakor pa bi ga vsaj s hribom skušal dvigniti nad nebotičnik (če ga boš kaj pomanjšal). Če že imamo hrib (terena v LEGO vedutah ni veliko) ga izkoristimo, da dobimo nek realnejši nivo, sicer bi bil lahko grad tudi na plati z ostalimi zgradbami. Mogoče je tudi razgledni stolp preozek, bi pa zagotovo svoj grad popravil s tvojo idejo SNOT archev in pa z zamaknjenim stražnim stolpom. Če želiš, da ostane nebotičnik osnova, bi jaz naredil malo napihnjen Skyline na nekje 6 ali 8 x 48 studov. V tem primeru samo popraviš višino nebotičnika - 2 plati za okna, malo povečaš filharmonijo na večje merilo in narediš grad še večji ...

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#13 Odgovor Napisal/-a skrana »

Sem zmanjšal žale za 3 čepke. Tudi @subixov predlog za kip in filharmonijo sem sprobal in zgleda boljše. @MstrOfPppts Hvala za vse nasvete. Nebotičnika se še nisem lotil ampak bom premislil. Edini razlog da je tako visok je to da sem hotel na vrhu uporabiti te arkade. Bom malo sprobal manjše verzije pa poročam kako bo. Kako se vam zdijo ožje žale? Pomoje se boljše zlije

Slika

Slika

Slika
Keep on building!

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#14 Odgovor Napisal/-a skrana »

@MstrOfPppts Pomanjšan nebotičnik. Še vedno pa malo večji od tvojega.

Slika
Keep on building!

Uporabniški avatar
MstrOfPppts
Prispevkov: 52
Pridružen: 20 Apr 2011 13:57
x 72

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#15 Odgovor Napisal/-a MstrOfPppts »

Izgleda veliko bolje.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#16 Odgovor Napisal/-a legofrik »

tudi meni se zdi zadeva veliko boljša in sorazmerna. Žale zgledajo odlično! Bi pa bolj pasal MstrOfPppts-ov nebotičnik.
Si razmišljal, da bi stolp na gradu povečal? Če bi bil 2x2, bi bil mogoče prevelik za to velikost gradu (ki ga seveda lahko povečaš, saj plac je). Na desni strani od gradu imaš dovolj prostora. Mogoče bi ga posnotal, da ga razširiš in še vedno ne bi bil 2x2, temveč manjši.

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#17 Odgovor Napisal/-a skrana »

@legofrik Hvala. Razlog da nisem naredil MstrOfPpptsovega nebotičnika je to da nisem hotel lih skopirat cele bajte, bom pa dal v premislek. Glede gradu pa, če bi ga posnotal ne bi bil kvadraten. Če bi hotel da je kvadraten bi tudi posnotan bil velikost 2x2. Drugače se mi stolp iz slik sodeč ne zdi pretirano velik, večje bi bilo lahko preveč za moje pojme.
Keep on building!

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#18 Odgovor Napisal/-a skrana »

mi kdo lahko pove katere kocke so pri nebotičniku od @MstrOfPppts uporabljena kot vrata?
Keep on building!

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#19 Odgovor Napisal/-a subix »

Okoli obrnjeni headlight-i. Cel Nebotičnik je vgreznjen za en plate.

Uporabniški avatar
MstrOfPppts
Prispevkov: 52
Pridružen: 20 Apr 2011 13:57
x 72

Re: veduta Ljubljana wip

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#20 Odgovor Napisal/-a MstrOfPppts »

Slika

Odgovori