MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Slika

Res imam rad LEGO DOTS temo. Zapestnice, potiskani tajli, uporabna embalaža... Vse je uporabno in seti so poceni. Pa sem kupil Cosmic Wonder set in si ga parkrat predelal z raznimi barvami, tajli s črkami, potem pa sem prišel do ideje, da bi cel mikro svet postavil na svoje zapestje. Ideja se je kakšen mesec kuhala v moji glavi, danes pa sem imel eno popoldne časa, pa sem skupaj vrgel ti dve zapestnici. Poceni je, zabaven izziv, pa še res kulsko za nosit na kakšen Planet Kock ali kaj takega. Ko bo to spet na sporedu.

Kar se tiče LEGO DOTS, mi je res všeč tale video na Youtube, tip pove skoraj vse, kar se da povedat o teh setih: https://www.youtube.com/watch?v=emUFpC2 ... r nofollow

Pa še slike zapestnic posamično:

Slika

Slika

Toplo priporočam, da še sami naredite svoje dizajne, sploh na kakšnem teambuildingu ali razstavi!
Ker lahko.

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Super ideja. Meni je tema Dots sicer zanimiva, ni me pa še povsem prepričala. Vseeno je tu v ozadju drug koncept.

Pri zapestnicah so me v prvi nakup prepričali potiskani tajli in nekaj posebnih novih kock. Doma smo precej kombinirali razne vzorce in barve, ni sva pa s podmladkom nič v 3D smer poizkušala.

Tvoja ideja mikro sveta na zapestju se mi ravno zato zdi super, ker je koncept izven zamišljenih tematskih okvirov. Classic space tematika je že na daleč prepoznavna. Malo pa dvomim, kako bi se obnesla zapestnica na večjih prireditvah, ker ima vseeno nek volumen in tveganje, da kak kos odleti ob kakšnem nerodnem kontaktu v gneči. Bi pa zagotovo bila opažena zapestnica.

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Verjetno bi za prireditve malo testiral bolj trdne dizajne. Ta optični kabel se kar dobro drži, kot tudi stvari povezane nanj. Na castle zapestnici so stvari bolj ubogo pritrjene, classic space pa ima probleme samo z "bazo".
Ker lahko.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Woow, odlično izpade. res dobra ideja.
Žal pa se moram strinjati, da je problem tole nosit naokoli, ker bi na roki kmalu ostalo golo Lunino površje/travnik ;)
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Ful dobra ideja. :)
Tudi super narejeno. CS zapestnica mi je TOP!

mary poppins
Prispevkov: 5
Pridružen: 14 Avg 2009 12:45
x 4

Re: MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a mary poppins »

O, hudo! Kako dobra ideja.

Teh setov sploh nisem poznala, ker ne spremljam več, kaj se dogaja na LEGO področju. Hvala za predstavitev in link.
Hi, hi, mogoče bi si pa omislila kaj takšnega. :)

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a timi »

Super zapestnice!
Meni je najbolj všeč classic space zapestnica.
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Uporabniški avatar
Froxener
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2019 18:10
Kraj: Ljubljana
x 31

Re: MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a Froxener »

Super zgleda!
Cela pokrajina na zapestju je sam hudo!
May the Force be with you!

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a sveder »

Krasna ideja. Če sem bil sprva zelo zadržan glede teh zapestnic, so mi vedno bolj všeč. Pri smrkljah doma so zelo popularne in jih ves čas spreminjata. Kreativnost kot se pritiče lego kockam.

Kaj si misilil z uporabna embalaža?

Všeč pa mi je tvoj 3D koncept. Do sedaj sem videl le 2D. tole je pa res next level!

Thumbs up!

lukaludl
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Nov 2013 14:38
Kraj: Ljubljana
x 46

Re: MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a lukaludl »

Res izpade super! Me pa zanima kako jo snameš, deluje mi tako kot da je treba najprej pripeti zapestnico in jo nato "pozidati". A jo moraš, vsakič ko jo hočeš sneti, razdreti?

Zares genialen se mi pa zdi slap, katerega peneča voda dobro zapolnjuje špranjo in hkrati dodaja super detajl!
Če zgleda neumno, a dela, ni neumno.

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: MOC: DOTS zapestnice s pokrajino

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#11 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

@sveder
V pakiranju so podolgovati kartončki, ki držijo zapestnico naravnost in imajo približno za čepek veliko luknjo. To ima neke implikacije za MOCe, recimo ogromen meč za japonske robote ali pa elisa helikopterja.

@lukaludl
Zapestnice ni treba razdreti, ker ima na spodnji strani pašček samo patent za zapenjanje, kjer itak ne moreš sestavljati, torej je normalno upogljivo. Je pa res, da glavnina zapestnice ostane upognjena tudi, ko je sneta in nepovezana.

Hvala za lepe komentarje!
Ker lahko.

Odgovori