MOC Kurent BrickHeadz - review

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Rozle
Prispevkov: 187
Pridružen: 16 Jan 2018 11:46
x 256

MOC Kurent BrickHeadz - review

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Rozle »

Letos sem pod smrekco dobil posebno darilo ;)
Ker mi je modelček všečen in za podporo designerjem bom par besed napisal o njem.

ime seta: Kurent
zap. št: BS 001
št. delčkov: 123
star.omej.: 10+
čas sestave: cca 20min
težavnot po S lestvici: SS

Slika

Zadeva je lepo zapakirana v škatljici,ki mi je bila takoj všeč,saj se odpre z vrha. Priročno, če kot jaz sestavljaš zunaj, ko piješ kavo :)
Seveda služi tudi za nadaljno shrambo kock. Nalepka na prvi strani prikazuje model in osnovne podatke.
Slika

Slika

Vsebina škatle so 2 vrečki z delčki in navodila. Ob prvem pogledu se zdi set barvno malo pust, pa vendar je končni izgled modela lep in prepoznaven. Plus pa je seveda tudi lep nabor delčkov v tan barvi.
Navodila so dokaj simpl,lepo označeni koraki, barve so prepoznavne.

Slika

Delčki so razporejeni v dveh vrečkah "na zip", ki spet pridejo prav za shranjevanje. Med pregledom takoj pritegne lepo potiskan unikaten 1x4 tile, veliko mod.brickov (studs on side), zanimive pa so tudi 2 mod.plate 1x3, rogovi in plašček,ki služi kot kurentov jezik.
Slika
Slika

pregled delčkov 1.vrečka
Slika

pregled delčkov 2.vrečka
Slika

Model je kot sem ze rekel, prepoznaven in lepo oblikovan z vseh strani.. peresa, zvončki, jezik, rogovi in seveda rdeče štrikane gamaše :D
Se nekaj slik končanega modela.
Slika

Slika

Slika

Kurent mi je bil zanimiv za sestavit, in je tudi lep kos za zbiranje..
Všeč mi je ideja "avtohtonih" Brickhedzov, tko da se na stvaritelje obračam s željo po ŠE :D ;) serija naj bo ;)

Hvala, če ste si vzeli čas in prebrali ;)
komentarji in kritike dobrodošle

Brick on!
Brick on!

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: MOC Kurent BrickHeadz - review

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a subix »

Zgleden opis in lepe slike. Hvala.
Model je všečen, takoj prepoznaven in pohvalno avtohton. Zvonci so lepo ponazorjeni. Jezik je izvirna rešitev! Kožuh je ponazorjen z 'zobmi'.

Kurent ima v rokah ježevko in bi pričakoval na baru siv 1x1 round cone. Kurenti od mladih deklet zbirajo robčke (s tem dekle odžene Kurenta oz. če ve kdo je pod masko mu s tem izkaže naklonjenost) in bi za pasom lahko imel en 1x1 bel tile. Peresa in pisane trakove bi bilo precej težko izvesti, morda se lotim poizkusa izvedbe. Se pozna, da je moj admin folklorist in sem se zapičil v izvedbo.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: MOC Kurent BrickHeadz - review

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Hvala za opis in reklamico. :)

Da malo razložim.
Tole je finalna verzija, ni pa edina. Predzadnja je bila, da je bil jezik malo bolj noter pomaknjen, da je poravnan z ostalim snotom. Le to bi povečalo število kock, obseg navodil in zakompliciralo gradnjo neukim. Pač, je treba vedeti, da je model prirejen za prodajo in ni MOC za razstavo, zato mu manjkajo tudi kakšni detajli, ker bi drugače preveč podražilo vse skupaj. Ni problem, če delaš le en kos, če jih delaš pa 50+, pa to pomeni nabavo v več trgovinah, kar doda poštnine in se še zaradi tega cena dvigne. Tu je potem še škatla, tisk navodil, nalepki, zip vrečki in ves čas, ki se ga za to porabi. Če bi bila končna cena 15 EUR, kot so to LEGO brickheadzi, se z zadevo ne pride skozi (dela minus).
Tako pač kompromis pri določenih detajlih, izvedbi in še kje.

Če kdo želi kupiti ta model, je na voljo za 20 EUR. Naročilo lahko pošljete kar meni na legofrik (pri) gmail.com ;)
THX!

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: MOC Kurent BrickHeadz - review

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a subix »

@Legofrik.
Seveda je razumljivo vse kar si napisal, zato sem v prvi vrsti MOC pohvalil.
Mene je začudil že jezik, ker so ti plaščki prastara kocka. Kar sem jaz napisal kot možne izboljšave verjetno 90% ljudi ne ve, da sploh obstaja in je nepomembno za prodajni model.

Da ne zamre topic. Zakaj so 2x2 round trans briki v notranjosti in ne navadni 2x2?

Rozle
Prispevkov: 187
Pridružen: 16 Jan 2018 11:46
x 256

Re: MOC Kurent BrickHeadz - review

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a Rozle »

@subix dejansko je par detajlov, ki bi se dalo dodat, je pa res kar pravi @legofrik ,nanese na koncni ceni. Men fali samo jezevka, lahko bi bila siv 1x1 round plate z lukno. Dobra ideja tudi za robcek, na to nisem pomislil, bi blo pa lepo vidt narjen izziv z trakci med rogovi. Tocka je se na zelenem nosu, ce bi bil npr. rdeč kot pri vecini kurentov, nebi prisel do izraza. Ja res, tej 2x2 round tut mene zanimajo. Je to samo zaradi nujnega vnosa trans kock v set? Ali je v igri alt build?
Brick on!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: MOC Kurent BrickHeadz - review

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a legofrik »

LOL, 2x2 round bricki so not za brez veze. :)
Itak se ne vidijo in je vseeno kaj se da. Tako so noter samo zato, ker sem jih imel na lagarju in obenem, da malo dodajo k naboru kock, da ne bi bili smao 2x2 črni.

Odgovori