VTB1 Mini RC dvigalo

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
blaz62
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Jul 2008 10:43
x 63

VTB1 Mini RC dvigalo

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a blaz62 »

Pozdravljeni,
končno mi je uspelo skupaj spraviti material za predstavitev moje kreacije za VTB1.
Sam projekt sem se lotil z namenom, da sestavim malo kreacijo, za katero sem si postavil rok 1 uro. A ko sem začel, sem po pol ure premišljevanja kaj bi naredil, kar hitro ugotovil da v tem času ne bo dokončana. Moj prvotni cilj je bil da bo ta kreacija delujoča, ter hotel sem vključiti nove motorje Brickengine, katere sem nabavil pred kratkim in jih še nisem preizkusil.
Skupni čas izdelave bil nato dobre 3 ure. Sam model ima 3 daljinsko vodene funkcije (vožnja, dvig dvigala, vrtenje dvigala) ter nekaj ročnih (razteg prvega in drugega dela roke dvigala)
Tudi ti novi motorji so kar uporabni. Njihova velikost je dokaj mala in se dobro lahko "zapakirajo" v kreacijo. Navor pa je primerljiv z PF M motorji.

Dvigalo je modularne zasnove, tako da se zgornji del kjer je digalo preprosto odstrani in se na šasijo namesti druga oblika. Mogoče bom naredil še kakšen drug tip goseničarja.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Hitrost dvigala je dokaj hitra, zato ga je zelo zabavno upravljati. Mogoče je skoraj prehiter za dvigalo. :D
Lego kocke so zakon, zaj pa rč ka hoč! ;)
Youtube

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: VTB1 Mini RC dvigalo

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Zgleda bolj kot kak futuristični tank. :)

Sicer pa kar funkcionalen, pohvalno.

Uporabniški avatar
blaz62
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Jul 2008 10:43
x 63

Re: VTB1 Mini RC dvigalo

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a blaz62 »

Ker je zimski čas sem za to kreacijo naredil še en dodatek, snežni plug. Od novih funkcij ima dvig/spust pluga, ter dodal sem en par luči.
Slika

Slika
In še primerjava:
Slika

Slika

Model sem sestavil tudi fizično.
Lego kocke so zakon, zaj pa rč ka hoč! ;)
Youtube

SimkeyOrange
Prispevkov: 35
Pridružen: 01 Sep 2021 17:29
x 9

Re: VTB1 Mini RC dvigalo

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a SimkeyOrange »

Lepa ✌️

Odgovori