Tradicionalni Chapachukovi novoletni nebotičniki

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Sporočilo
Avtor
Chapachuk
Prispevkov: 46
Pridružen: 01 Apr 2010 09:45
x 105

Re: Tradicionalni Chapachukovi novoletni nebotičniki

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#21 Odgovor Napisal/-a Chapachuk »

Po čudnem naklučju sem ravno sestavljal naš letošnji novoletni nebotičnik v stilu stolpnice vzhodnega bloka iz leta 1986, ko je @legofrik objavil nagradno igro v zvezi z dedkom mrazom. Se pravi dve muhi na en mah :)
Potrudil sem se ujeti duh časa in prostora, malo mi je zmanjkalo časa za določene ideje. A ni lahko poustvariti "sivino" in pustost tistega časa, težko je najti prave minifigure, ne smeš pretiravat z barvo. Sneg je nalašč samo iz snotov skoraj brez tileov razen za kamionom, kjer je povožen sneg. Je bil izziv, je še ogromno potenciala, na strehi mi je zmnajkalo časa za sneg.

Slika

Kaos prvega zasneženega dne. Modra Lada Niva (z veliko domišljije) ovira pluženje ceste s svojo presamozavestno vožnjo.

Slika

Slika

Slika

Slika

Tipično skromno igrišče/travnik tega obdobja. Dvoje sanke, sneg in gruča blokovskih otrok.

Slika

Slika

Kakšni kotoni in maltežani v tistem času? Nemški ovčar ftw!

Slika

Klasična bira sušilnikov perila in mlatilcev preprog.

Slika

Slika

Dobri stari časi sosedskih odnosov.

Slika

Lej rokavice. A mi je bilo res treba menjat roke minifigom?

Slika

Slika

Rokodelsko čišenje pločnikov in zarjavelih pokrovov. Ma kakšna freza, bre!

Slika

Slika

Slika

Prvi zametki kapitalizma in oglaševanja. Bljak. Ajde, naj bo vsaj slovenenski napitek namesto Coca Cole.

Slika

Legendarni napis iz Beograda. Genex stavba, je bila želja po njen Pa ni bilo "časa" :D
Se opravičujem za stanje, sneg ki jo je zametel in že odpadel je zvil konstrukcijo.

Slika

Slika

Slika

Slika

Satelitski krožniki, kako bi brez njih?

Slika

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Tradicionalni Chapachukovi novoletni nebotičniki

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#22 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Lepi časi brez fejsbuka.

Nora stvaritev.

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Tradicionalni Chapachukovi novoletni nebotičniki

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#23 Odgovor Napisal/-a subix »

Super stojalo za note. Sploh se ne vidi, da je iz kock :D

Cockta napis je top!
In debelina snega. Da niso samo beli plejti za barvo ampak briki za debelino. Nasploh je okolica res dobra in naredi iz estetsko nezanimive bajture lep MOC. Stolpnica pa kot tiste nad Reko, ki skazijo Jadransko obalo na kilometre daleč, od koder se jih vidi. Ne glede na videz je podvig, da skupaj zdrži cel mesec ob vseh mimohodih, sesanjih, obiskih...

Odgovori