OOB 76158 Batboat The Penguin Pursuit! - Teambuilding edition

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 308
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

OOB 76158 Batboat The Penguin Pursuit! - Teambuilding edition

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Pozdravljeni,
tokrat sem zašel v popolnoma nove vode LEGO sveta! Predstavljam vam svoj prvi "4+" set - 76158 Batboat The Penguin Pursuit! Virtuozni prevajalec (najdeno na eni naših spletnih trgovin) je tole v materinščini poimenoval "Preganjanje Pingvina v Batmanovi ladji" :D

Podatki o setu:
Serijska številka: 76158
Število kock: 54 (vir Brickset)
Datum izida: Junij 2020
Serija: DC COMICS SUPER HEROES BATMAN
Priporočena starost: 4+ (komajda izpolnjujem zahteve ;-))

Slika

Kot vidite, gra za majhen set s katerega škatle, poleg seta samega, v oko najprej pade mastna 4+ oznaka, kar obeta najbolj nenavadne in gromozanske kose, ki jih lahko pričakujemo od nam tako ljube igrače (izven serije DUPLO seveda). Ko škatlo obrnemo, utrip srca in nemir v prsih vzbudi tole...

Slika

Po predolgi abstinenci od kock seveda hlastno odprem, in tokrat celo uporabim temu namenjen polkrožni izsek in ne olfa nožka :-)

Vsebina škatle je seveda glede na enostavnost seta primerno skromna, a povsem solidna. Dve neoštevilčeni vrečki s kockami, knjižica z navodili, kartonasta škatlica za predvidoma batmanovo ogrinjalo in mega-maxi kos, ki seveda ne razočara! Izkušeni 4+ graditelji verjeto že veste, da so taki maxi kosi zaščitni znak te serije.

Slika

Set vsebuje dve figurici - kot že ime seta pove seveda Batmana in zlobca Pingvina.

Slika

Ko sem prvič imel v rokah škatlo, mi ni bilo jasno, zakaj so Batmanu naredili tako ogromno in štrleče ogrinjalo. Potem pa sem pred nekaj dnevi slučajno ujel drugo polovico bolj ali manj kultnega Burtonovega filma Batman se vrača (Batman Returns) iz leta 1992, na katerega se referira set v obravnavi.
In glej ga netopirčka! Točno s takim ogrinjalom leta naokrog :-) Bravo TLG za avtentičnost!

Slika

Gradnja poteka res zelo bazično. Vsak korak doda zgolj eno ali morda tu pa tam dve enaki kocki. Ocenjujem, da "rahlo" podcenjevalno do otrok oziroma vseh nas v rangu 4+. Žal je ta dogma prisotna vse tja do setov 18+, ampak to je že druga tema. Torej - začne se dramatično:

Slika

In po nekaj začetnih "baby"- korakcih nov šok...

Slika

Pomislite, kako mora to vplivati na uboge otroke, kocke se ne ujemajo z navodili! Nekdo enostavno mora odgovarjati za to! :twisted:

Po 20 korakih za Batmanov gliserček in 11 korakih za Pingvinov račkasti motorizirani pedalin smo končali.

Slika

V bistvu sploh ni slabo. Še več, zdi se mi zelo soliden set, vsebuje nekaj zanimiv kock in ker gre za set za najmlajše ne vsebuje nalepk. Poleg figuric so potiskane 3 kocke. Najbolj mi je všeč Pingvinova račka, ki je kljub enostavnosti zelo prepoznavna. Za razliko od filma, kjer je imela prijazen in topoumen nasmeh, so se tu odločili za jezen potisk. Od obeh figuric mi je ljubši Pingvin s svojim črnim dežničkom - verjetno zato, ker ga do sedaj še nisem imel. Za 54 kock res zelo solidno, čeprav še enkrat: Po mojem mnjenju je 4+ serija nepotrebna in bojim se, da prej škodi kot koristi...Zato dragi otroci, kar pogumno v svet kock! 4+ sete pa prepustite nam velikim otrokom ;-)

Upam, da vam je bila predstavitev všeč.
Lep pozdrav, Miha
_____________________________________________________________________________________________________________________________
No na tem mestu pa je odbila ura, ko gredo zajčki spat, zato otroci prosim ne berite naprej, ker se bomo pogovarjali o zadevah za odrasle otroke:
TEAM BUILDING! Tokrat virtualno...

Kot ste že ugotovili, tokrat iz edukativnih razlogov nismo gradili na slepo ali samo z levo roko, ampak smo OOB set sestavljali po normalnem postopku - Learn to build 4+. Za samo gradnjo osnovnega seta sem potreboval zgolj dobrih 5 minut, tako da se grlo niti ni uspelo kaj prida užejati...

Če bere še kdo od otrok, še enkrat pozivam naj tega ne počne brez spremstva staršev ali skrbnikov, vsebina ni primerna osebam mlajšim od 4+4+4+4+še par let.

Končni izdelek prve igre Team Buldinga - torej gradnje OOB je bil v resnici tole:

Slika

...ker Batman ima rad samo črne stvari, ali pa zelo zelo temno sive.

Pravi team building seveda ne gre brez zdravice, pa četudi virtualne...

Slika

...tako da draga klapa: Čin!!! Za naslednjo rundo da @Kivi :mrgreen:
_________________________________________________________________________________________________________________________________

Za drugo igro na TB imamo ponavadi gradnjo MOC-ov. In ker je ravno noč čarovnic, naj bo nekaj strašnovitega in zlobastičnega. Prijazni točajki / komisarki za ocenjevanje MOC-ov sporočam, da uporaba mega-maxi kosov iz 4+ setov za MOC šteje trojno 8-) Za MOC / alternativni model sem porabil soliden delež kock (poleg figuric ostaja še 9 kosov).

Slika

Slika

Slika

Kaj je bilo kasneje, po drugi igri, pa ne povem...
Hvala za družbo ***, pa upam da letos še kaj v živo.
Čin!

P.S.: Predstavljeni set je omogočil KockeKlub in prijazna točajka, ki je na prejšnjem TBju ocenila moj MOC kot vrednega učne urice 4+ in nagrade v obliki te lične škatlice, za kar se še enkrat zahvaljujem 8-)
LP, Miha
Zadnjič spremenil MajklSpajkl, dne 11 Dec 2021 15:45, skupaj popravljeno 1 krat.
It's not me, it's my alter LEGO!

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: OOB 76158 Batboat The Penguin Pursuit! - Teambuilding edition

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Top opis seta. Prav super ga je bilo brati in pogledati fotke. Mislim, da imaš pravo žilico za to in ti želim, da boš priden in ti dobri možje prinesejo še kakšen 4+ set. :D

Meni je v tem setu zanimiv ravno spodnji del, ki se mi zdi čisto ok za mlajše, ker olajša stabilnost pri gradnji podvozja oz. spodnjega dela kreacij. Z nekaj domišljije pa se ga lahko tudi drugače uporabi.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 308
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: OOB 76158 Batboat The Penguin Pursuit! - Teambuilding edition

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Hehe, hvala. Se se da zabavat tudi s takimi seti. No in če malo znižam svoj ton, je način 4+ verjetno vseeno res zanimiv vstop v LEGO za male otroke. Ni majhnih delčkov in kompliciranih tehnik, pa recimo da je ta maxi, kos uporaben tudi za naprej kot osnova za kak "spejsšip". Primerjam bolj po sebi - prve kocke sem dobil ravno tam okoli 4+ pa niso bile nič prilagojene in so vsebovale tudi nekaj malih delčkov - pa poglej zdaj, kako fajn sem se razvil :lol:
It's not me, it's my alter LEGO!

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: OOB 76158 Batboat The Penguin Pursuit! - Teambuilding edition

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

MOC je res domiselen. Definitivno ni nekaj česar bi se spomnil, če bi jaz moral sestaviti MOC iz kock tega seta.
Ker lahko.

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: OOB 76158 Batboat The Penguin Pursuit! - Teambuilding edition

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a sveder »

@MajklSpajkl haha, vrhunski opis. Raca mi zmaga! Upam, da sta ti še pustila kakšen požirek na koncu :D

Odgovori