OOB 75267 Mandalorian Battle Pack

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

OOB 75267 Mandalorian Battle Pack

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a sveder »

75267 Mandalorian Battle Pack (Mandalorska bojna ekipa)

Slika

Pred enim letom, januarja 2020 je, po 9 letih, na police prišel 'težko pričakovan' novi mandalorski battle pack (prvi je 7914 iz leta 2009 ). Seveda ne gre za naključje, saj je slaba 2 meseca prej Disney+ lansiral sci-fi TV serijo The Mandalorian in tako pripravil idealen teren za prodajo ne samo ljubiteljem originalne sage, pač pa tudi mlajši, manj nostalgični publiki, ki je spremljala serijo. Tale opis tudi ni naključen, saj sem ravno končal z ogledom že 2. sezone, pred parimi dnevi, 1. januarja, pa je na police prišel set 75299 Težave na Tatooinu. Oba seta sta povezana s tem 16 delnim sci-fi vesoljskim westernom v katerem spremljamo mandalorskega bojevnika Din Djarin-a. Mnogi smo upali, da bo serija govorila o najbolj slavnem lastniku manadolorijskega oklepa Boba Fettu. A smo se ušteli. A kljub temu serija ni razočarala. Enako lahko rečem za set, ki ga predstavljam.

Slika

V setu s 102 koščkoma in 4 minifigurami, žal, ne boste našli ne Boba Fetta in ne Mandota, ampak zato ne boste nič prikrajšani. Poleg omenjenih 4 figuric in njihovega orožja, so v škatli še zelo kratka navodila za dva mini builda. Mandota dobite v letošnjem setu, za Fetta pa bo treba na BL.

Minifigure
4 minifigure so po mojem mnenju zelo lepo oblikovane. Od ostalih battle packov izstopajo s svetlimi barvami in barvitostjo. Nobenega od teh štirih bojevnikov pa se ne spomnim iz serije.

Slika

Slika

Imajo potiskani obe strani trupa, 3 od 4 figur tudi sprednji del nog (Ali to pomeni, da 4. še ni dovolj izkušen, da bi si lahko privošil oklep iz beskarja?) Čelade so barvno usklajene z barvnim tiskom oklepa na prsih. Pod čelado se skrivajo nepotiskane črne glave, kar se mi zdi dobra rešitev saj Mandalorci nikoli ne snamejo čelade pred drugimi živimi bitji in zato ne poznamo njihovih obrazov. Na čeladi in trupu so vidni sledovi bitk zato vse 4 figure delujejo kot pravi avtentični bojevniki, ki so doživeli veliko bitk. Če sem natančen, dva bojevnika in dve bojevnici. TLG in Disney zadnje čase skrbita za spolno uravnoteženost, zato je vedno več figur in likov ženskega spola. Modri in Rjavi sta moška, Oranžni in Zeleni sta ženski. Spol nakazuje oblika vizirja - 'T' ali 'Y'. Vsi imajo še ogrinjalo iz blaga.

Figuram lahko v roke pripnete še pištolo, ki, kot smo že navajeni, strelja prosojne rdeče plejtke. Poleg pištolic se v škatli nahajajo še 4 merilci, ki se jih namontira na čelado ter 4 očala, prav tako za na čelade.

Build
Gre za zelo majhna builda.

Slika

Speeder
Zabaven in čisto zanimiv je Mandalorski Speeder bike oz. Balutar-class swoop proizvajalca MandalMotors. Gre za po mojem spominu dokaj dobro repliko pravega speederja iz animiranih serij Clone Wars (v seriji Mando vozi drug Speeder bike - bolj podoben tistim iz filmov). Tudi barvno je lepo usklajen s figurami tako, da delujejo kot zaokrožena celota. Na speederju je prostor za eno figuro, ima dva stranska guna in dve pomični sprednji krilci, ki pa se žal ne upogneta dovolj, da bi bil res podoben pravemu speederju. Če se ju namreč preveč obrne navzdol, se iztakenta.

Slika

Skalnati zaklon
Na 6x6 plejtu je narejen skalnat 'zaklon' za eno figurico. Na sprednji strani se lahko na jumper pritrdi pištolo. To pa je tudi več ali manj vse kar nudi.

Slika

Slika

Set je po mojem mnenju super. Primeren je tako za velike diorame (tu bo najbrž treba kupiti več setov) kot lahko tudi samo za igranje. Speeder je ravno dovolj velik in enostaven, da je 'swoošabilen'. Bojevniki pa so, kot sem že omeil, sploh odlični in so bistvo tega seta.

Pogrešam več raznolikosti - bojevnike z raketnim pogonom, bojevnike z mini gunom, težjim orožjem etc ... a mislim, da to ne bi smelo predstavljati problema, saj si lahko pomagamo z replikami pravih kosov orožja ali še bolje narejenih iz drugih kock.

Slika

Slika

Cena: 16,99 eur je mogoče malce visoka, a je potrebno vedeti, da za ta denar dobimo 4 figure ter, da gre za licenčni in dokaj popularen in iskan set. Rekel bi, da kar must have za ljubitelje Star Warsa in serije Mandalorian.



Kaj pa ti? Ti je všeč ta set ali boš rajši preskočil kar na najnovejšega kjer je notri tudi Mando v beskarju?

Uporabniški avatar
Froxener
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2019 18:10
Kraj: Ljubljana
x 31

Re: OOB 75267 Mandalorian Battle Pack

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Froxener »

Super predstavitev!
Mam že dva pa me ne bo ustavilo, da takoj ko se odprejo trgovine, skočim po mandoja v beskarju 😉
May the Force be with you!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: OOB 75267 Mandalorian Battle Pack

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Odličen opis in odlične slike!
Figurice so res lepe, speeder je tudi lušten in igralen, tisto skalno "krneki", mi pa ne sede.
Cena je visoka tudi zaradi licence. So se pa včasih dobili tudi po 14,99. Le tega pri tem setu nisem zasledil, razen ene akcije, ko pa po odprtju trgovin itak ni bilo skoraj nikjer te robe.

Edino kar me moti je, da so slike "majhne". Mislim, lahko bi bile večje, saj jih skripta sama pomanjša na ustrezno velikost. Belina okrog se lahko tudi obreže. Je vseeno če je takšen prispevek, kot je tvoj, dolg in opremljen z velikimi, čudovitimi slikami (ne pa moja skropucala). :)

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: OOB 75267 Mandalorian Battle Pack

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a subix »

Zakaj nimajo jetpackov?

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: OOB 75267 Mandalorian Battle Pack

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

@subix: to so pehotne enote :-)
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: OOB 75267 Mandalorian Battle Pack

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a sveder »

@legofrik ty. Imam preveč časa pa se igram ;) ... Slike so majhne, ker je meni lažje (tle un emoji zardeva) . Pa da ne bo ful dolga klobasa na forumu, ker komu pa se da skrolat do konca :P ... Če bom še kaj napisal, dam večje. Skropucal ne dela nihče, če se le malo potrudi s telefonom ali fotoaparatom. Jaz sem pred leti zelo rad fotografiral, potem pa vse skup pozabil. Zdej spet mal odkrivam lepote fotkanja :D - je pa bistveno lažje slikat eno figurco kot pa en nebotičnik, to pa tudi veš :D

@subix Ker TLG? Lahko bi nam dal vsaj enega, se popolnoma strinjam.

@MajklSpajkl haha JA! haha

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: OOB 75267 Mandalorian Battle Pack

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Res res lepe figure, mini-buildi pa praktično brez neuporabnih kock (za moj stil gradnje)... Super set.

Aja, 17 eurov. Ne hvala, grem raje zagonit 200 na LUGbulk...
Ker lahko.

Uporabniški avatar
Froxener
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2019 18:10
Kraj: Ljubljana
x 31

Re: OOB 75267 Mandalorian Battle Pack

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a Froxener »

To je za star wars super cena drgač hahahahaha
May the Force be with you!

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: OOB 75267 Mandalorian Battle Pack

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Imali so jih v Eurospinu po 8 eur, samo ko sem jaz prišel tja tri ure po odprtju trgovine, je bilo že vse "očiščeno".

Uporabniški avatar
Froxener
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2019 18:10
Kraj: Ljubljana
x 31

Re: OOB 75267 Mandalorian Battle Pack

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a Froxener »

Če koga zanima ima LS trenutno na spletni trgovini (brick.si) set 75299 mandaloriana na zalogi!
May the Force be with you!

Odgovori