MOC Zapadel je prvi sneg

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

MOC Zapadel je prvi sneg

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a sveder »

in pobelil veliko je streh.

Žal pa je kmalu tudi odšel. V tem dežju, se malo igram z naborom, ki ga imam trenutno na voljo.

Slika

Slika

Slika

Slika

Komentarji zelo dobrodošli (kaj vas moti, kaj vam je všeč, kaj in kako bi bilo bolje etc.) :D


-S

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 312
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: MOC Zapadel je prvi sneg

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Zelo "kjut", me spominja na otroštvo, pa ne zaradi snega ampak zaradi klasičnega pridiha.Lepi detajli ledenih sveč. Zelo lepa je tudi modra kučma, ki je nisem sploh še nikoli videl.
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 730
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 733

Re: MOC Zapadel je prvi sneg

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Hiša je taka, kot je, glede na nabor kock, ki ga imaš - old school izvedba. 8-)

Bi pa mogoče lahko naredil kaj na strehi. Meni grejo strešniki na... Sploh rdeči. Če že, uporabljam za strehe samo črne in recimo sive, ko gre za položne strehe ali zelo strme, če gre v kontekst (recimo modularci). Drugače mi je lepše, če so strehe narejene iz plošč.
Poglej si naš 19. KockeFest, ko smo imeli zimsko vasico in je bilo kar nekaj izvedb streh s snegom: http://www.kockefest.si/#sect_pretekli_kfji
Ali ena mojih starih kreacij, ko sem rabil mini postajo za pod smrekico in je LEGO še ni naredil: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=550152
Dim iz dimnika se pa dela kr iz sladoledov. :)

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: MOC Zapadel je prvi sneg

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a sveder »

@MajklSpajkl hej, hvala. hja, klasika :D ... sva že stara, pa mal nostalgije vedno 'pali'. Kučma je mislim, da iz enega adventenga koledarja (bo junior jutri povedal)

@legofrik Tnx za hinte. Bom malo preklikal forke - streha s platami so absolutno boljše, ampak so vse zasedene ;) ... tile strešniki pa so mi prav prišli pri nostalgiji z okni in vrati in klasičnimi kockami. Brez njih ne bi bilo tega old school feelinga :D Hvala!

Aja, pa sladoled imam rajši v šalčki ali pa kornetu in en na dimniku :P ... hec, hec

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: MOC Zapadel je prvi sneg

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a timi »

Meni se zdi hiška super. Odlična izvedba glede na nabor kock. Ali si minifiga kupil v Legolandu? Imam popolnoma enakega pa sem si ga tam sestavil (bolj ali ne zato, ker sem hotel modro kučmo :lol:)
LP
P.S.: Ali je to slučaj ali so oba navdahnile zimske hiške ob istem času? Jaz ravno gradim eno...
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: MOC Zapadel je prvi sneg

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Zelo lepe barve, ampak bi bilo še bolje, če bi se res strogo omejil na 5 osnovnih LEGO barv izpred 50 in več let.
Ker lahko.

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: MOC Zapadel je prvi sneg

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a sveder »

@timi Kapa je iz lanskega City adventnega koledarja. Uf, v Legolandu si bil :D ... jaz se najbolj spomim, da mi je bilo grozno slabo na enem vrtiljaku :lol:

@Deus Otiosus hm. sploh nisem pomislil na to. ty. Mogoče kdaj drugič - hiška je namreč že razsuta :/

Odgovori