[MOC] Unimog U400

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 313
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 304

[MOC] Unimog U400

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Pozdravljeni!

Težko je verjeti, da je minilo že leto in pol odkar sem končal svoj zadnji MOC. No, zadnji na zabavi je tu: Unimog U400... Verjetno bodo slike koga zavedle in bo mislil, da gre za originalni set 8110, a gre za povsem lastno kreacijo, ki je skoraj pol manjša od originalnega seta. Na žalost nimam originalnega seta, da bi ga postavil zraven svojega Unimoga, a bom skušal urediti tudi to snidenje. Upam, da mi kmalu uspe narediti še video prezentacijo, kar pa se prerado hitro zavleče, verjetno nekoč tud navodila. Čas ni ravno moj zaveznik zadnje čase... :D

Funkcije...

Tovornjak:

• Približno v merilu 1:16, za izhodišče modeliranja so bile "nove" kamionske gume srednje velikosti, ki so bile do sedaj uporabljene samo v zadnjem batmobilu,

• napajanje in kontrola z Buwizz-om,

• PF XL za pogon + 4-batni fake-mototr s hladilnim ventilatorjem,

• PF SERVO za zavijanje z delujočim volanom v kabini,

• PF M motor za sprednji in zadnji pogon za priključke (PTO) - ker delujeta oba hkrato morajo imeti priključki sklopko,

• PF L motor za pnevmatski kompresorček,

• PF M motor za dvig kesona (lahko se preklopi na nagib v vseh treh smereh) - tale motor je na istem izgodu buwizza kot pnevmatski kompresor in se zato vkkaplja preko PF stikala,

• kabina se lahko nagne, vendar je potrebno ob tem demontirati dva oranžna tajla pod smerniki,

• detajlirana kabina s sedeži, delujočim volanom in odpirajočimi se vrati,

• portalne pogonske osi, 4x4 z vmesnim diferencialom in diferencialoma na vsaki osi,

• priključek za prikolico nad katerim je dodatni PTO zadaj.

PNEVMATSKI ŽERJAV

• Noge dvigala in rotacija dvigala se kontrolirap prek menjalnika, ki ga poganja PTO (power take off)

• Žerjav upravljajo 3 pnevmatski ventili, ki se napajajo z zrakom iz kompresorja na tovornjaku,

VITEL

• ročno upravljano stikalo za izklop navijanja preko PTO,

• avtomatska zavora proti odvijanju,

PLUG

• dva pnevmatska ventila dvigujeta in nagibata plug v levo ali desno,

TROSILNIK SOLI

• prek PTO-ja se poganja dvojni polž za doziranje soli (2 ločena zabojnika za sol) in hkrati se vrti trosilnik,

• ročno raztegljiva stojala za "parkiranje" trosilnika soli"

Upam, da vam je všeč.

LP, Miha

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: [MOC] Unimog U400

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a subix »

TLG se lahko skrije in joka s svojimi modeli. Res fantastično!!!

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: [MOC] Unimog U400

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a timi »

Odličen je! Se strinjam s subixom ;)
LP
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: [MOC] Unimog U400

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a sveder »

Všeč? Krasen je, kot je rekel @subix lohk se zjokajo.

ZFA
Prispevkov: 93
Pridružen: 15 Nov 2014 00:41
x 93

Re: [MOC] Unimog U400

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a ZFA »

Zelo dober tako po funkcionalnosti kot po obliki. Pa še barvna kombinacija mi je zelo všeč.

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: [MOC] Unimog U400

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a subix »

TLG žal ne dela tega, da bi Technic funkcionalnosti oblekel v Basic prevleko. Pred leti so imeli Modeltaem serijo, ki je bila za tiste čase izjema. Če bi jo budili na način, kot je narejen ta Unimog, bi šlo za med.

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: [MOC] Unimog U400

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a timi »

Ja, Modelteam serija je še meni všeč, čeprav nisem ravno ljubitelj Technica. Še celo imam en Modelteam set, sem ga podedoval po stricu.
LP
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: [MOC] Unimog U400

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a sveder »

@MajklSpajkl barvna shema, detajli na nivoju Creatorja, kapo dol. Zanima me kako delaš potiskane tajle? Zaradi njih je model, še boljši in res krasen. Ti to tiskaš, kupuješ, limaš, popaš, čaraš ... :)

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 313
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 304

Re: [MOC] Unimog U400

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

@sveder Kock ne tiskam, ker je samo za eno kreacijo to predrago. Na Unimogu je precej originalnih LEGO nalepk, ki sem jih že imel nalepljene na kockah, nekaj pa sem imel originalnih LEGO pol z nalepkami z drugih setov in sem jih tu uporabil - gre predvsem za razne rdeče-bele označbe. Veliko pa je tudi naprintanih na belo polo A4-nalepko. Za detajle na kabini sem uporabil kar polo nalepk seta 8110, ki je na srečo lepo skenirana na internetu. Original polo sem pomanjšal na 75% velikosti, potem pa male ukrivljene škarjice in malo potrpežljivosti, pa mairno roka. Problem nalepk na papirju je, da se vidi bel rob po debelini papirja in je zato dobro ta rob pobarvati s flomastrom, ker se ga sicer vidi. Poskušal sem tako z laserskim kot z ink-jet tiskalnikom in omrma reči, da sem bolj zadovoljen z ink-jetom. Laserski tiskalnik zapeče barvo na papir in se potem rada lušči - no vsaj ta laser, ki mi je na voljo...
LP
It's not me, it's my alter LEGO!

Odgovori