OOB 75249 - Resistance Y-Wing Starfighter

LEGO MOC, MOD ali OOB, tudi LDD, stud.io ipd
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
Froxener
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2019 18:10
Kraj: Ljubljana
x 31

OOB 75249 - Resistance Y-Wing Starfighter

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Froxener »

Pozdravljeni,
Predstavil vam bom set 75249

Slika

Nekaj osnovnih podatkov:
- število kock: 578
- cena:70eur (komot se ga dobi ceneje, jaz sem ga na primer dobil za 40eur v Leclercu, ko je bil nek popust)
- minifigi: Poe Dameron, Zorii Bliss, D-O, Snowtrooper (First Order) in eksluzivni turkizni astromech droid
- velikost: 43cm/19cm

Slika

MINIFIG SELECTION se mi zdi zelo dober, še posebej, ko danes vidimo sete za 80eur, ki imajo samo 3 minifige... :roll:
Vsi minifigi se najdejo tudi v kakšnem drugem setu razen turkiznega droida.

- Poe Dameron: ima dva obraza, srebrno malo pištolo in torbo, dizajn je iz SW9, na Pasaani
- Zorii Bliss: ima črno glavo, čelada je zelo dobro narejena, in ima dve pištoli (piratski)
- D-O: En kos, dobro so ga naredili
- Turkizni droid: Nič posebnega razen izjemne barve
- Snowtrooper: Enak kot predhodni samo dodatno ogrinjalo ima in s tem se mi zdi bolj "kul"

Slika

LADJA je zelo dobro narejena, nimam skoraj nič za pripomnit.

Sprednji del:
Je izjemen... Oblika je ta prava in vse izgleda super s curved slopi in nalepkami... Edino pri kabini je škoda, ker bela natisnjena barva ni enaka preostali beli na ladji. Sprednji topovi so enostavni, ampak zgledajo tako kot je treba, top za kabino se lahko vrti in premika gor/dol, ni posebej čvrst, drugače pa dobro zgleda.

Droid doda res živo barvo in lepo paše tam kjer je.

Slika

Kabina:
Ima dovolj prostora, kontrole in lepo se odpira in zapira. V ozadju je manjša odprtina, zato da lahko sprejme edinstveno obliko čelade Zore Bliss, ki je pilot ladje.

Slika

Spodnji del:
Nič posebnega, ima 3 majhne pristajalne noge, ki se lahko premaknejo iz pristajalne v letečo pozicijo.

Slika

Zadnji del:
- Reaktorji: so super, na vsakem je ena nalepka, oblika je ta prava, zelo dobro držijo s pomočjo technic pinov.
- Gribling: je dobro narejen, škoda da je zrcalno...
- Bombe: Y-wing je bombna ladja (njena naloga je, da bombardira), če zavrtimo črni technic zobnik, ladja spusti bombo, ki je sestavljena iz treh delov.

Slika

Funkcije seta:
- bombe: sistem dela perfektno, edini problem je, da nemoremo imeti vseh treh bomb naenkrat v rezervoarju, brez da bi zgornja padla ven, če ladja naredi looping. (na sliki so vse tri noter)
- spring loaded shooterji: dva sta, to je to, dobro so skriti in se jih da z lahkoto dati dol če nas motijo.

Slika

Set je res dober in je zelo dobra kopija y-wingov, ki jih vidimo v 9. delu. Ladja je super , minifigi tudi, zelo zadovoljen sem z nakupom.
Lep Pozdrav
May the Force be with you!

ZFA
Prispevkov: 95
Pridružen: 15 Nov 2014 00:41
x 95

Re: OOB 75249 - Resistance Y-Wing Starfighter

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a ZFA »

Čestitam za temeljito predstavitev.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 313
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 304

Re: OOB 75249 - Resistance Y-Wing Starfighter

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Hvala za predstavitev, mi je pa bolj všeč tisti iz serije Rogue One, tu se mi zdi grebling malo bolj pust.
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 731
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 739

Re: OOB 75249 - Resistance Y-Wing Starfighter

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Emm, zakaj daješ take majhne slike gor?
Preber si o slikah: viewtopic.php?f=10&t=12

Odgovori