Flickr oz gostovanje fotografij

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Flickr oz gostovanje fotografij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a sveder »

Živjo,

sem totalno nov pri teh forumaških zadevah, zato me pliz ne kregat :D

Me pa zanima kam nalagate, na kateri servis, footgrafije. Na forumu se lahko objavljajo samo linki.
Jaz imam Flickr, ampak mi ni všeč, da imam vse fotke potem tam in jih vsi vidijo - včasih otroci kaj delajo in objavim tu etc, pa tudi nočem, da je vse vidno tam. Torej, kater servis mi priporočate oz. ali v Flickrju mogoče obstaja funkcija, ki skrije izbrane fotke pred ostalimi obiskovalci na profilu, ampak ostanejo vidne na našem forumu? upam, da je jasno kaj bi rad :?

Hvala

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Flickr oz gostovanje fotografij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a subix »

Jaz uporabljam Brickshelf, ampak tam je vse javno.

Po moje imaš nerešljiv problem: da želiš nekaj skriti, mora pa biti javno, da lahko objaviš na forumu.

Redhead1982
Prispevkov: 168
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 201

Re: Flickr oz gostovanje fotografij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Jaz uporabljam Flickr in vem, da je opcija, da se skrije posamezno sliko. Nisem pa je še nikoli uporabila.

Ko sliko naložiš na Flickr, verjetno lahko že takrat označiš, ali je javna. Sicer pa pri objavljeni sliki se pomakneš navzdol po strani in je desno spodaj polje "Additional info", kjer oznacus viewing privacy kot public, private, friends, family itd.

Uporabniški avatar
MstrOfPppts
Prispevkov: 53
Pridružen: 20 Apr 2011 13:57
x 73

Re: Flickr oz gostovanje fotografij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a MstrOfPppts »

Če je slika privatna, jo ostali na flickru ne morejo videti, še vedno pa jo lahko objaviš na forumu. Če slike ne najdeš, je zgoraj nekje opcija "public view" - kar vidijo ostali, ali pa "view all", ki tebi pokaže tudi privatne slike ...

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Flickr oz gostovanje fotografij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a timi »

Pozdravljen,
tudi jaz uporabljam Flickr, pa imam vse privatno, le objava na forum potem vzame več časa. Samo sliko lahko privatno naložiš tako, da ko jih "potegneš" iz računalnika na nastavitvah klikneš "only visible to you" in "hidden for public searches". Nastavitve so na levi strani zaslona. Kako pa na privat naštimaš obstoječe fotografije pa ne bi vedel...
Na forumu pa imam zaradi tega jaz zelo težave. Najprej moram klikniti "share", potem skopirati nek dolg BBCode link, ga skopirati na forum in zbrisati odvečni del (vse razen live.staticflifkr.com/img??????/?????????)
Upam, da sem ti s tem pomagal. ;)
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: Flickr oz gostovanje fotografij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a sveder »

@subix na Brickshelf se ne morem registrirati. Očitno ne podpirajo več novih članov, ali pa ne znam nečesa :S
@Redhead1982 hvala, grem se malo poigravat s temi nastavitvami.
@MstrOfPppts Tvoj prvi stavek. to rabim. Hvala.
@timi To copy/paste-anje tudi meni žre čas, ampak kaj hočmo. Zaenkrat je zastonj in par klikov tudi ni problem. Hvala.

Hvala za pomoč. grem malo brskat po Flickrju

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 313
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 304

Re: Flickr oz gostovanje fotografij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Bricksafe - nalagaš slike v mape, ki jim dodeliš vidnost -nisem 100% ampak mislim da lahko na forumu deliš tudi sliko iz privatne mape.
LP
It's not me, it's my alter LEGO!

Odgovori