Virtualna LEGO razstava

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a timi »

Moja ideja pa je, da bi na forumu naredili temo, kamor bi objavili slike vseh kreacij, ki so bile prijavljene na KockeFest. Lahko bi oglaševali zanj na domači strani kocke.si in bi tako naredili virtualno razstavo.
Vem, da ne bi bilo tako kot na pravi razstavi in da je malo noro ampak lahko pa bi tako naredili...
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: KockeFest in Planet kock v bodoče

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Meni se ta ideja ne zdi tako nora. Tudi LEGO podpira tako izvedbo razstav.

Se pa rabi nek spletni vmesnik (ki ga nimamo) in pa seveda ljudje bi morali vse skupaj dovolj kvalitetno posneti, za kar zadnje čase ni bilo videti neke silne volje. Za večje kreacije (diorama mesta, emona...) pa itak odpade, ker to se ponavadi prvič (in edinkrat) postavi na KF-ju. Za slikanje je to nemogoče in nesmiselno postaviti nekje doma.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 730
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 737

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@timi, sem kar odprl novo temo. ;)

Podobno idejo sem imel že v marcu.
Naredili bi neko spletno stran, kjer bi bila tlorisno gledano neka glavna soba s parimi osnovnimi podatki in smernicami (kaj zadeva predstavlja, kako poslati obrazec ipd..). Iz te glavne sobe bi vodila "vrata" v sobe razdeljene po tematikah, npr. City, SW, Friends,... V vsaki sobi bi bile tlorisno prikazane kreacije in ko bi na eno kliknil, bi se odprle slike le te, večje in seveda več njih, kot galerija.
V tako virtualno razstavo bi nato lahko dodajali kreacije, ki bi jih naredili čez leto, da bi se zadeva večala ali pa bi se za vsak KF ali ko je leto naokoli zadeva resetirala in bi se naložile nove slike.
Zadevo niti ne bi bilo tako težko speljat, le ljudi bi bilo treba disciplinirat, da delajo slike določene velikost, kvalitete in so posnete iz določenih zornih kotov + detajli, pa neka omejitev bi morala bit glede števila slik.
Seveda bi morala biti spletna stran s sobami nekako polinkana, da bi lahko "hodil" iz ene sobe v drugo in bi vedno vedel, kje si, kaj si že videl, kaj še ne, kreacije bi lahko lajkal, a brez komentarjev - no ali pa tudi, če bi bila želje.
Vem, da mogoče preveč kompliciram in si želim, da bi bila zadeva profi, a neki na pol mi ni za imet.

Vse lepo in prav, a vidim v začetku 3 probleme:
1. Kdo bi tako spletno stran naredil? (vsi, ki jih poznam, se jim to ali odseda ali nimajo časa oz. so predragi)
2. Kako ljudi prepričat, da narejene kreacije slikajo in pošljejo slike prek nekega obrazca, da bi bili vključeni vsi potrebni podatki? (že na forum skoraj nihče ne daje, itak pa se niti ne dela kreacij več prav pretirano)
3. Kdo bi vse to urejal? (a spet jaz? Nooooouuuu.... :) )

Boštjan, za večje kreacije bi se že našel prostor, da se zadeva prinese tja in poslika, to ne bi bil tak problem. Le malce več logistike samo za kratek čas bi bilo, a verjamem, da se to ljudem ne bi dalo - ali pa?

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Če ne bo nihče nič napisal, potem smatram da ne.

Uporabniški avatar
Froxener
Prispevkov: 30
Pridružen: 02 Apr 2019 18:10
Kraj: Ljubljana
x 31

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a Froxener »

Sem pripravljen slikat ampak sem racunalniško nesposobn za tak nivo programiranja...
May the Force be with you!

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a subix »

Jaz sem za, če se dobi aplikacija in če lahko nekam peljem 3x5 dioramo lepo poslikat. Jaz nimam ne primerno opremljenega prostora (ozadje) ne fotoaparata.

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Mogoče obstaja že kakšna spletna platforma za te stvari? Na glas razmišljam.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 730
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 737

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a legofrik »

subix, prostor ni problem. Bom prebelil garažo, postavi se kakšna miza in je zadeva rešena. Še lepše pa je rešena, če pridem k tebi s stojalom, fotoaparatom in rjuho, pa drživa rjuho zadaj in šklocava. Ostalo je stvar Photoshopa. :)

Diablo. Najbrž obstaja. Po vsej verjetnosti bi se zadevo dalo narediti v Joomli, ker vem, da se lahko na zavihke dodaja galerija, tako da če bi znal to kej modificirat, bi zadeva špilala ali pa bi se samo zafrknil, ker potem kaj drugega ne bi itd...
Skratka, dalo bi se tudi narediti dokaj ne zakomplicirano zadevo, samo če bi kdo to stresel z rokava. Da se gre to v nek projekt, ki bi terjal mesec dela, ne vem če ima smisel, sploh glede na "poplavo" kreacij, ne. ;)

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

@subix nekateri radi fotkajo kar zunaj... Oblačno vreme, miza in bela rjuha so vse stvari, ki jih rabiš. Jaz sem sicer nemobilen v Kranju, drugače bi ti posodil svoj fotoaparat ali pa kar prišel slikat.

Kar se mene tiče sem 100% za razstavo. Sicer nimam veliko MOCov za predstaviti, ampak lahko v dobrem popoldnevu dokončam enega. Pa še enega nimam fotkanega in tretjega že več kot pol leta nekaj mečkam.
Ker lahko.

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a timi »

Jaz imam kreacij "polhn kufr" ;).
Ena od njih pride danes na forum...
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

lukaludl
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Nov 2013 14:38
Kraj: Ljubljana
x 46

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#11 Odgovor Napisal/-a lukaludl »

Jaz sem za, večino kreacij poslikam takoj, ko jih dokončam, malo dlje pa traja, da jih spravim na forum. Računalniško pismen pa nisem zadosti, da bi vedel, kako in kje bi se dalo tako stran narediti.
Če zgleda neumno, a dela, ni neumno.

ZFA
Prispevkov: 93
Pridružen: 15 Nov 2014 00:41
x 93

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#12 Odgovor Napisal/-a ZFA »

Nekaj sestavit pa poslikat, tudi objavit kot na forumu(jasna navodila...itd) ni problema. O programih in programiranju pa sem računalniško nepismen.

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#13 Odgovor Napisal/-a timi »

Pred dnevi sem na internetu zasledil stran, na kateri se lahko ogleda železniške delavnice v Mostah. Stran deluje tako, da se ti pokaže slika, spodaj so pa puščice, s katerimi se pomikaš po fotografijah. Na ta način bi se dalo narediti tudi Lego razstavo. Rabili bi samo še program, v katerem bi stvar izdelali, in prostor za slikanje. Bom še malo "poguglal", sporočim če najdem še kaj podobnega...:)
LP, Timi
Zadnjič spremenil timi, dne 24 Okt 2020 08:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 730
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 737

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#14 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@timi, tvoja želja se v ozadju izpolnjuje. ;)
Izumlja se sistem, pišejo se navodila, zbira se žirija, dela se na strukturi strani in galeriji. Kmalu bo zadeva tudi vidna. Upam, da že s 1.11.
Pa ne povej nikomur! ;)

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Virtualna LEGO razstava

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#15 Odgovor Napisal/-a timi »

@legofrik hvala za trud!
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Odgovori