MOC ali MOD??

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

MOC ali MOD??

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a timi »

Pozdravljeni, za vas imam eno vprašanje. Lastim si OOB set 10254 winter holiday train in sem modificiral oba vagona ter zgradil enega ekstra. Ker lokomotiva iz seta ni mogla vleči vseh treh vagonov sem sestavil novo močnejšo PF tenderko. Ali je kreacija zdaj MOC ali MOD?
Vesel bom vaših odgovorov. :D
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: MOC ali MOD??

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Slišat je bolj kot MOD, ampak bi mogel videti, da bi lahko dokončno rekel. Itak če je original seta samo še 10% to ni več MOD. Ampak če uporabljaš elemente uradnega seta in je ožja tematika (torej ne samo da je vlak, ampak je božični vlak) ista, bi pa tudi zelo spremenjen set bil MOD v moji presoji.
Ker lahko.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: MOC ali MOD??

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Če lokomotiva nima nič ali bolj malo skupnega z originalno potem je lokomotiva MOC, vagone si pa malo spreminjal dopolnil, zato so le ti MOD, če bi rad vse skupaj pa spravil na isti imenovalec pa se moraš sam odločiti kaj naj bo MOC ali MOD, ne vem pa zakaj bi si s tem kompliciral življenje. Važno da se imaš fajn s kockami ;-)
LP
It's not me, it's my alter LEGO!

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: MOC ali MOD??

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a timi »

Lokomotiva s prejšnjo nima prav nič skupnega, je dolga 19 čepkov, brez tenderja in široka 8 čepkov. Kabina in kotel sta 7 čepna.
Sem se odločil, da bom lokomotivo predstavil posebej, kot MOC PF parna lokomotiva in vagone kot MOD vagoni iz seta 10254 winter holiday train.
Hvala za odgovore.
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Odgovori