Govorice 2021

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#41 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Celo škatlo se da že zdej kupit. Le problem je, da naj bi bilo v škatli s 60 figuricami vsaj tri serije (ne glede na to ali je 16 ali 20 figuric v seriji). Če rečemo, da jih je 16 v seriji, je ostanka 12 kosov, ki seveda niso vsi različni, le ene par in še to ne sorazmerno. Enkrat dve, drugč tri,...
Se je zgodil tudi kretenizem, da so bile tri serije v škatli + samo ena xyz figura (policist) - ta sedemnajsta, zdej pa ti to razdeli med tri interesente.
Ampak to je malenkost. Ljudje poročajo tudi, da so v celi škatli dobili samo eno celo serijo ali dve, ker je kakšna figura falila.
Skratka, napake in napake in napake... Da te vse mine.

Jest sem do sedaj sicer temu še kljuboval, nabavljal šktle in ljudme omogočil, da so lahko kupili celotno serijo prepakirano v zip vrečke po 4 eur za figuro, kot v trgovini. Kaj bo sedaj, ne vem, ker itak bluzijo, d anaj bi bilo samo po 20 figur v škatli in kokr cela serija. Ne verjamem.

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#42 Odgovor Napisal/-a Diablo »

še eden v rangu 50€ (kot Bonsai Tree)


Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#43 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

Zanimiva seta, čeprav sta idealna kot lovilca prahu. :)

Zanima me pa mnenje glede novih CITY setov. Kaj menite na nove ceste?
https://brickset.com/sets/60304-1/Road-Plates
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#44 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Meni so pa rožice ful luštne. Že nekaj časa spremljam podobne MOCe in je kar umetnost/spretnost ustvariti organsko obliko.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#45 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@Redhead1982, mah @subix to naredi tik-tak. ;)

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#46 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Meni se zdi cesta kar OK sicer potrebno v zivo videt (pa crte bi se naj v temi videle, kao), zadeva pa je modularna si lahko cesto zložiš kakor želiš. Je pa res drama pri tistih ki imajo cele postavitve, ker tole pač ne bo šlo direkt skupaj s starimi modularci itd. Verjteno tudi novi modularec ne bo več na starih baseplejtih, tako se šušlja.... cel sistem bo šel na tale novi sistem. Zakaj tako? ne vem, verjetno pa očitno hočejo mal svežine prnest v linijo... pa bodo potem cez 10 let spet baseplate izdali, pa bodo vsi dol popadali od navdušenja..


Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#47 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Novi modularc bo policijska postaja v rangu 200€ :

https://www.promobricks.de/lego-black-f ... on/112839/

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#48 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Glede baseplate-ov (sem soadajo tudi ceste) sem že večkrat slišal, da jih delajo samo zaradi nas AFOLov (za pokrivanje večjih površin, predvsem na razstavah), drugače bi jih že zdavnaj ukinili.
Pri cestah so naredili prvi korak, ker nekateri ceste itak SNOTajo in plošč s cestami ne uporabljajo. Pač, grejo ven iz mode.

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#49 Odgovor Napisal/-a timi »

Meni je čudno, da baseplate delajo samo za AFOL-e. Ko sestavljam mesto (ali samo eno ulico ali trg) mi vedno manjka cest (pa tudi navadnih baseplatov). Mi je malo škoda, da so "izumili" nov način, saj novi ne bodo več pasali na stare, kot so v preteklosti. Sicer pa se strinjam z @Diablom, da bodo vsi popadali od navdušenja, ko bodo spet baseplate izdali čez 10 let...
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#50 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Takole na prvo žogo so mi te nove ceste grde. Pa ovinkov ni več kar je spet grdo in dolgočasno...
It's not me, it's my alter LEGO!

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#51 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

@legofrik : sam kaj ko mi @subix ne bo rož nosil. :D

Ceste me vsaj na slikah ne ganejo, bi si jih pa z veseljem ogledala od blizu in potem komentirala. Res moti, da ni ovinkov. Če pa gledaš skozi oči mladeži, pa jim bo verjetno čisto zanimivo. Sploh če se sveti v temi. :lol:

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#52 Odgovor Napisal/-a sveder »

@Redhead1982 Kaj ti bodo ovinki, če pa imaš svetleče črte in prometne znake! ;) Itaq pa City avti ne zavijajo, sploh :D

Jaz bi tudi rad najprej videl v živo kako izgleda in predvsem koliko in kaj vse se da nardit.

Off topic: Kaj ima lego s pizzerijami? A je kakšen Italijan senior designer pri njih? Je mogoče City italijanska četrt? :D

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#53 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Tale možakar jih je verjetno "nagruntal" kako bo to zgledalo

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#54 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Aja, to še. novi modularc bo predstavljen v petek popoldne. Policijska postaja.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#55 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Sam tele ceste so res totaln šrot.
Vse bolj se ubija City tematika s temi preprostimi rešitvami setov. Podvozja vozil so v enem kosu, izgled je nikakav, bajte so kot kulise, načrti so debeli kot enciklopedija, ker gre večinoma samo en tip kocke na list. Kot da so današnji otroc totalni abervezniki, ki niti slikc več ne razločijo, kaj šele da bi kaj sestavili.
To zavijanje v vato in poenostavljanje, da se vse doseže in dobi praktično brez truda je poguba. :(

Me prav zhanima kakšen turkizen zmazek z roza detajli bo policijska postaja. Bom prijetno presenečen, če bo bajta v starem evropskem slogu v sivi in tan/dark tan/mdf barvi z garažo in brez ploščadi za helikopter. Ali pa bo spet neko ameriško skropucalo z ravno streho in helikopterjem. :x

Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#56 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

Tudi meni so te ceste zgrešene. Kot je rekel @legofrik se City seti zdijo vedno bolj "ceneni". Kot, da jim zmanjkuje tem, ker vedno eno in isto potiskajo naprej policijo in gasilce. Kolikor vem v realnem življenju so še kake druge službe kot pa samo ti dve.
Glede navodil se spomnem, da so v preteklosti bila taka, da si mogel zraven še gruntat kam gre kaka kocka. Ne pa sedaj, ko je na vsaki strani po ena ali dve kocki gor dani in še to vsaka v svoji barvi, da se ja ne zmotiš kam moraš dati kocko.
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#57 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Seti so poenostavljeni, ker otroci vedno težje sestavljajo oziroma ker so šli na tisti "skupni minimum". Meni je v zadnjih par letih všeč smao še par zadev od city-a, od recimo "sistemskih" superherojev pa praktično nič.

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#58 Odgovor Napisal/-a sveder »

Rad bi napisal, da se vsi motimo in nas TLG malo 'nategujejo' in skrivajo kot to obvladajo razne druge firme od Appla naprej, pa se bojim, da ne bo temu tako. Vseeno bi počakal, da vidim kaj se da narediti. V tistem videu samo kaže plato za katero predvideva, da je osnova vsega.

Mi pa ni jasno nekaj drugega: kompliciranje pri cestah ne gre skupaj z infantilizacijo (a ta beseda sploh obstaja?) vseh City in ostalih setov in tem. Mislim, kako bodo naši 'sončki' te ceste sestavljali, če pa imajo že sedaj probleme z navadnimi navodili in seti :twisted: Tole bo za njih zelo stresno. :lol:

TLG je pa pač firma, ki gleda le na dobiček in daje na trg tisto s čimer najbolj zasluži. Če so to Duplo Spiderman (ne hecam se, menda to obstaja), ali pa že 107. helikoprček na policijski postaji, potem bodo to tudi delali in, seveda, dobro računali. Kam pa to pelje, pa menda vsi dobro vemo :(

In ja, @legofrik vedno bolj so podobni Potemkovim mestom

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#59 Odgovor Napisal/-a timi »

Ampak navodila pa so dandanes res "za telebane". ko sem se po dolgem času lotil sestavljanja mojih classic town in classic castle setov (6687, 6392 in 6074) sem se prav čudil, kako je TLG nazadoval z navodili :roll: .

P.S.: Predlagam nakup normalnih baseplatov, dokler še obstajajo. Obeta se štala, hehehe :lol: .
Mal heca more bit ;)
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#60 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@sveder, ves TLG je ena Potemkinova vas. Edina razlika je, da to užge zdej, v 18. stoletju pa pač ni. ;)

Odgovori