Govorice 2021

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#61 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Ukinitev "navadnih" baseplatov je seveda čisto ekonomska odločitev. Baseplate-i so namreč ena od redkih stvari, ki jih LEGO ne dela sam. In ne glede na to, koliko poceni jih dobijo, je očitno preveč za "bean counterje". To, da je nova rešitev precej manj praktična, pa teh seveda ne zanima (taki se igrajo z iPhoni, ne pa z kockami).

BTW, na LANu so se pojavile nekatere težnje, da bi morale biti LEGO kocke bolj "gender neutral", uravnotežene itd... Kako bi to zgledalo? Dobil bi recimo kemper in zraven otroka in dva moška. Bila je tudi zahteva, da bi povsod zraven prilagali moške in ženske glave, pa da recimo na škatli ne bi bil prejudiciran spol itd...

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#62 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Evo, skorej sem uganil. :)
Ameriški pofl z ravno streho in božjastne barve. Preseneča me, da je sredina policijskega modularca v tan barvi in da ni turkizna. :P
Ni všeč.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#63 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Hja, je res prav en LAPD precinct. Sej ni tolk slabo, res pa ni nič posebnega...vsaj vsebinsko na prvi pogled ne...
It's not me, it's my alter LEGO!

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#64 Odgovor Napisal/-a timi »

Mene pa zmoti tista roza fasada na koncu drugače je pa še kar v redu.
Lp, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#65 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Joj, deci in barve :roll: Tisto ni roza, ampak je lavender. Pa kot taka se pojavlja na precej fasadah v kakšnih starejših zgodovinskih mestih. Mogoče sicer že bolj obledela. :lol:

Slika

Meni je pa ta modularec všeč, celo bolj kot Book shop. Tista lavender ozka hiška tako sploh ne zmoti, ker je tako ozka in ker je neka mini prodajalna krofov. Ni da bi bila cela postaja v roza flehah. :lol: Koncept ravne strehe mi je drugače čisto fin, res je v Evropi zgodovinsko manj pogost, ampak se tudi pojavlja vedno več. Mi je pa zelo všeč ideja treh zgradb, dveh ožjih, ki potem tudi ulico modularcev zelo popestri.

LA PD building je tole npr. Čist isto, a ne @MajklSpajkl. :D Sem malo guglala, pa Američani tip postaje, kot je ta modularec, imenujejo evropska stavba. :lol:
Slika

Chapachuk
Prispevkov: 46
Pridružen: 01 Apr 2010 09:45
x 105

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#66 Odgovor Napisal/-a Chapachuk »

Lavender, roza, vijolična... so zgolj popestritev in vedno dobrodošla. Ne vem zakaj so nekateri "desci" občutljivi na to...

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#67 Odgovor Napisal/-a timi »

Meni se samo zdi malo kičasto in nič nimam proti lavender barvi. Saj so stavbe v starih mestih včasih malo kičaste npr. v Ljubljani na Miklošičevi. Pač secesija :). Ampak meni je lepše vse belo, tan itd. Verjetno zato, ker je po mestih zdaj veliko "kričečih" fasad, ki jih včasih ni bilo.
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#68 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

@Redhead1982 , sorry, sem mislil NYPD - vsaj tako imam v spominu iz serije NYPD blue al neki podobnega je bil naslov, vrteli pa so jo v zgodnjih letih na POP TV - kalifornijci so bl kičasti ja :-)

Slika
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#69 Odgovor Napisal/-a sveder »

Policijska postaja mi na prvi pogled ni slaba, je pa res, da zato, ker sem bolj fan evropskih arhitekturnih/zgodovinskih stilov - npr. Pariški bistro mi je zelo ljub, knjigarna, ki sicer ne predstavlja nobenega specifičnega stila (recimo nek evropski generični stil) in pa približno art deccojevski Dinner Rest (ki pa je ameriški).

Definitivno bo Policija všeč tistim, ki 'palijo' na ameriški (neoklasicistični?) stil, kot so, detective office, corner garaža in Gasilska brigada.
Je kdo opazil rabo kakšne kocke na kreativen ali duhovit način? Kot npr. kotalke pri koloseju :D

:twisted: hahaha, dedci in barve, good one. Še dobro, da imamo @Redhead1982 :twisted: Barve so fajn in hvala bogu, da je še poleg roza, ups pardon, lavender in pa malo zelene. Škoda, ker niso dali kakšne druge namesto ten barve (Jaz ji pravim barva Bradavičarka, ker je ves HP v tej barvi). Je pa tudi res, da Policija mora biti resna bajta. brez heca :D

... je tole že pripravljeno za nove ceste?

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#70 Odgovor Napisal/-a timi »

@sveder: Mislim da je še na navadnih baseplatih. Je pa za en tajl dvignjeno ampak tako je bilo že pri prejšnjih modularcih. Ali pač???
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Chapachuk
Prispevkov: 46
Pridružen: 01 Apr 2010 09:45
x 105

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#71 Odgovor Napisal/-a Chapachuk »

Niti enega modularca si ne lastim, kupim ko bo kakšen v brutalist arhitecture stilu :D

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#72 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Verjetno bodo klasične ceste še ostale, vsaj tako se šušlja. Barvna stavba poleg policije je namensko takšna, da paše poleg knjigarne. Če ti je všeč ali pa ne, če imaš ostale modularce moraš se imeti tega. Tako to gre.

Aja. Minifigurice zaenkrat ostajajo polybagi.

Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#73 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

Meni je ta modularec všeč in tista vijola stavba, pa ni tako velika, da bi zelo istopala. Je pa res, da bo set popestril mesto, ker lahko stranski stavbi odklopiš in jih prestavljaš pobljubno po mestu.
Ravna streha mi je kul, ker lahko malo preurediš in dodaš še helioport.
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#74 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

@strojnik80 - mislim, da bočnih stavb ne moreš odklopiti...
It's not me, it's my alter LEGO!

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#75 Odgovor Napisal/-a timi »

@MajklSpajkl lahko odklopiš stranske stavbe, so s pini pritrjene na policijski modularec.
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#76 Odgovor Napisal/-a Diablo »

timi, spodaj zgleda da je en velik baseplate, tako da vprašanje če gredo narazen. če govorim o celoti modularca.
https://brickset.com/sets/10278-1

preveri slike.

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#77 Odgovor Napisal/-a sveder »

@Diablo mislim, da imaš prav. Mene lavender (ha, @Redhead1982 ) hiška ne moti. Zelo lepo se vklopi h knjigarnici. Nanesto zelene pa bi jaz imel ozko uličico s požarnimi stopnicami in kakšnimi kantami za smeti etc (kot gledamo v filmih), se mi zdi, da bi veliko bolj popestrilo vse skupaj.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#78 Odgovor Napisal/-a legofrik »

CMF, samo 12 figuric in kot se je šušljalo so poskrbeli (vsaj jaz tako menim) tudi za drugače spolno usmerjene. Zadnja, 12. figura, me močno spominja na pevca Divine iz '80.
Je pa nekaj luštnih, meni vsaj 6. :)

Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#79 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

@MajklSpajkl sem bolj podrobno pogledal slike in sem videl, da jih res ne moreš ločit. Zavedla me je slika, ko je prikazana pritrditev na book store.
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Govorice 2021

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#80 Odgovor Napisal/-a timi »

@Diablo lavender hiška se lahko odklopi, zelena pa ne. Je prikazano na eni sliki na Bricksetu.
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Odgovori