Nalepke v stilu UCS

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Nalepke v stilu UCS

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

Rad bi naredil nalepke v stilu UCS SW setov za eno prihodnjo kreacijo.
Mogoče kdo ve kje bi lahko dobil program ali pa kdo bi lahko izdelal tako nalepko?
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Nalepke v stilu UCS

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Dej prilepi slikico, da vidim, kaj bi imel, če imaš že kakšno idejo oz. nalepke povzete od obstoječih oz. ne vem kakšna je to nalepka - premalo podatokv.

Četudi bi zadeve kopiral iz obstoječih nalepk ali delal svoje, je treba zadevo dat v vektorsko grafiko in ne pustit v bitni, ker bo žagasto.
Jaz vse delam s Corelom.
Če si videl na KF-ju mojo lokomotivo, so custom nalepke gor. Ko sem jih zrisal, sem jih poslal tiskarju, ki je naredil še obrobe za izrez (self cut). Tisk je UV, poem gre pa zadeva še v rezalnik.
Sem sicer zadovoljen z belo barvo, s sivo pa ne, ker je preveč transparentna. Ne vem zakaj, ampak to se najbrž da uredit. Se je pa pri meni tiskalo na brozorno folijo, mogoče zato. Če bi pa na belo tiskal in imel rez v živi rob, bi pa mogče zgledalo bolje.

Zadeva sicer zgleda enostavna, a je z njo kar nekaj dela. ;)

Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: Nalepke v stilu UCS

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

Imel bi tak tip nalepke, vendar bi bila gor druga ladja in njeni podatki.

Slika
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Nalepke v stilu UCS

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Štekam.
Najceneje ti je, da zadevo narediš v Corelu ali Photoshopu in jo printaš na navaden papir, katerega nalepiš na ta velik tajl in robove poprviš s črnim flomastrom, da s ene vidi črn rob.

Druga varjanta je print z barvnim laserjem na samolepilni papir A4 - samo more bit prilagojen, da se lahko printa čez laserski printer, ki zapeče prah na podlago in bele barve, ker laserci nimajo printa bele barve.

Tretja varjanta pa je opisana v mojem prvem odgovoru - UV print (se printa tudi bela barva).
Če boš rabil pomoč, povej - če bo v moji moči seveda. ;)

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Nalepke v stilu UCS

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a Diablo »


Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: Nalepke v stilu UCS

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

@Diablo Thx za linke. Bom preveril kaj lahko uredim z njimi.

@legofrik Drugače bom pa tebe prosil za pomoč, ker nisem toliko v PS ali Corelu
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Nalepke v stilu UCS

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Te pokličem... :)

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: Nalepke v stilu UCS

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a sveder »

@strojnik80 neki znam Adobe CS-a. Če rabita pomoč, mi pišita (tudi porezavi bi znal narest). Z barvami je pa vedno šmorn - če nista skalibrirana računalnik/zaslon in printer so odstopanja. To se rešuje na licu mesta v tiskarni, kjer se dela probne printe dokler ni rezultat tako kot je treba.

ps. če prav štekam, bi rad nekaj tacga kot UCS nalepko, ki ima pa mičkeno zaobljene robove - takšno porezavo narest je easy peasy. Bolj je pomembna potem fotka, ampak ker to ne bo plakat in gre za grafiko, je tudi čisto izvedljivo. Glede nalepke pa bi predlagal, da se uporabi kakovosten PVC material. To bo IMO @legofrik najbolj vedel, ker se ukvarja z nalepkami in tiskanjem. Pri temnih površinah in slabih oz papirnatih nalepkah mene npr. zmoti, da so robovi beli. Sploh, če je to temna nalepka na črni kocki. Ne vem ali sem samo jaz tak picajzl, ali ... Anyway, LEGO daje plastificirane nalepke, ki so tudi zelo tanke. Najbolje bi bilo, seveda, stiskat direkt na kocko - menda Gregor to ima. Kakorkoli, kot sem že napisal, če rabita kakšno pomoč, mi pišita (konec koncev, kot je rekel moj ex-boss - več glav, več zelja)

Odgovori