9V proga

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

9V proga

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a skrana »

Živjo,
na KFju bom imel GBC in bi planiram nerediti vlak ki bi laufal na stari 9V progi, ne pa na baterije ker se ne mislim ukvarjat z baterijami. Torej, do težave pride pri tem da sam te stare proge nimam in tukaj bi potreboval vašo pomoč. Na BL so cene nenormalne in se mi ne splača kupovat tam. Bi kdo bil pripravljen posoditi kakšno komponento 9V vlaka? Rabil bi motor za pogon, kontakte za progo in progo. Prav veliko proge ne bi potreboval (cca. 10ravnih in mogoče 4krive za en 90° ovinek. Zadeva bi izgledala kot v spodnjem videu (vlak se pojavi na 44.17)

https://www.youtube.com/watch?v=avyh-36 ... ndtheBrick

Hvala in lp Skrana
Keep on building!

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: 9V proga

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Kolikor vem, so 9V proge precej eksotične pri nas. Prejšni vikend na razstavi v Avstriji je bilo med rabljenimi seti na voljo tudi nekaj 9V prog. Pa večina vlakov je tekla na 9V. Glede na cene 9V se mi zdi baterija veliko boljša opcija.

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: 9V proga

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a subix »

Žal nimam nič.

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: 9V proga

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Za proge se bo dalo urediti, motorja pa žal ne morem dati. Jih imam par, a so ravno od razstav že precej zmatrani (vseeno gre za 30 let stare motorje z precej kilometrine). Glede baterij ima rešitev Bojan, bi moral delati en paket cel dan.

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: 9V proga

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a skrana »

@Cwetqo super da bi lahko zrihtal proge! to pomeni da bi lahko zrihtal tudi dvoje kontaktov za proge ali samo progo? Če bi dobil to dvoje bi si lahko motor tudi kupil
Keep on building!

bpavsic
Prispevkov: 105
Pridružen: 28 Dec 2009 14:09
x 73

Re: 9V proga

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a bpavsic »

Tudi sam sem vse, kar sem imel od 9V prodal, ker so same sitnosti s tem... Od tega, da tračnice oksidirajo, do tega da cena (tako motorjev kot tračnic) še zdaleč ne odtehta prednosti PF (in novejšega PU) sistema. Problem so tudi stiki med tračnicami kadar je proga daljša. Vsak stik je samo dodaten (električni) upor na progi in je za daljše proge bilo potrebno več kontaktov na več delih proge, da je zadeva sploh delovala.

Glede baterij, seveda je tudi ta možnost. Ena 4x 18650 baterija ti bo držala 8h, brez problema.
Don't give up on your dreams. Keep sleeping.

Odgovori