KockeFest 2022?

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Koronski ukrepi se rahljajo in nekateri me sprašujete, če bo kakšen KF in da bi ga sedaj mogoče lahko speljali.
Do poletja ne. Če že, bi bil aktualen april, ampak 17. je velika noč, 24. so volitve, kasneje je prvi maj in je konec do jeseni. Da bi ga pa delali 9. in 10.4. je sicer izvedlivo, a vseeno malo premalo časa za organizacijo. Itak pa sploh ne vem, kakšen je trend OŠ Koseze, če jim je sploh kaj do tega.

Tako razmišljam, da bi zadevo lahko speljali konec septembra (24-25.9. ali celo 1-2.10). Seveda je to odvisno od treh faktorjev; ukrepi, šola in vi.
Prva dva sta pač, kot sta, za vas pa lahko izvem že sedaj, kako vam je kaj do tega, namreč za izvedbo KF-ja potreb ujemo najmanj 10 ljudi in sicer:
- A - 1x vhod za preverjanje ukrepov (če bo potrebno) + 1x menjava
- B - 1x prodaj srečk pri vhodu, ki je obenem pomoč za preverjanje ukrepov (če @Medex ne bo imel časa, potrebujemo drugega). Le to sicer lahko tudi ukinemo in se srečke prodajajo direktno pri dobitkih.
- C - 3x prodaja + 2 x menjava (ker BC-ja ne bo, se bo lahko tako srečelov, kot tudi prodaja, pomaknila čisto do kuhinje in bo več placa pri vhodu
- D - 4x nazor kreacij
- 2x srečelov dobitki: urejeno
Skupaj = 10 ljudi, ker je srečelov z dobitki porihtan.

Določene zadeve lahko rešimo z najemom ljudi; varnostnik na vhodu za preverjanje (seveda stane, kot stane) in študente za nadzor kreacij, ki pa si bojo prej čistili nohte, kot pa komurkoli karkoli povedali oz. jih kamorkoli napotili. Študente tudi ne morem dat v prodajo, ker je treba vseeno vedet kaj je kaj in kako se stvari streže.

Nazadnje, ko smo o tem debatirali, vas je bila večina ZA, ko pa je prišel septembra 2021 "Dan D", pa so bile dileme in ostalo vas je premalo za izvedbo. Popolnoma razumem, da imate nekateri zadržke, kot so, da maske ne boste nosili, da se ne boste šli testirat, da se bojite okužbe zaradi drena v zaprtem prostoru itd, vendar morate razumeti, da če samo rečete, da boste prinesli kreacijo in je to to, da samo s tem se pač KF-ja ne da speljet, žal.

Če imate željo po sodelovanju na KF-ju, vas prosim, da odgovorite s črkami, ki so zgoraj navedene, kakšno pomoč lahko zadolžite na KF-ju - sveda lahko tudi izberete več črk in dodajte ali bi bili prisotni tudi:
- 1 - petek postavitev
- 3 - sobota od 8h (zadnji prihod ob 9:30) do 18h (če samo sobota, pridite tudi v nedeljo ob 15h na pospravljanje)
- 3 - nedelja od 9:30 do 15h + pospravljanje do max. 16h

Seveda je zaželeno, da dodate tudi svoje mnenje, želje, potrebe,... In ja, vabljeni ste vsi, tudi če bi bili na KF-ju prvič, seveda pa morate biti član KK in se zavezati k temu, da če bodo takrat kakšni ukrepi, da boste kljub temu prišli in se jih držali. Lahko dopišete tudi to, da se KF-ja ne bi udeležili, bi pa samo prinesli kreacijo - upam, da vas ne bo preveč takih.
Vem, da je do septembra še daleč, a vas vseeno prosim za odgovore.
LPG

A - vhod za preverjanje ukrepov:
- rozle
- dejvi
- Deus Otiosus
- Medex

B - prodaj srečk pri vhodu:
- Deus Otiosus
- Medex

C prodaja kock:
- strojnik80
- Redhead1982
- subix
- coach
- anakin jr.

D - nadzor kreacij:
- kivi
- strojnik80
- rozle
- dejvi
- subix
- coach
- anakin jr.
- anakin
- bpavsic
- Deus Otiosus
- Medex
- ZFA (samo prvi termin)
- cwetqo (samo drug termin)

Kivi
Prispevkov: 101
Pridružen: 27 Maj 2011 19:38
x 95

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Kivi »

Zadolžitve: D

Prisotnost: 3x DA

Eventuelni ukrepi v času KFja: sprejmem

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Živjo,
kot kaže kakšnih resnejših premikov pri mojem ustvarjanju tudi letos ne bo, enostavno je preveč drugih "projektov" v pogonu/zaostanku, volje pa tudi premalo.
Moje stališče trenutno ostaja enako kot pred shutdownom - na KFju ne bi sodeloval, bom pa z veseljem prišel pogledat. Pa naj ne zamerijo...
LP, Miha
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

Jaz lahko dodam mojo pomoč pri C in D. Prinesem svojo kreacijo in sem prisoten vse tri dni.
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

ZFA
Prispevkov: 93
Pridružen: 15 Nov 2014 00:41
x 93

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a ZFA »

24/25.09 DA; 01/02.10 NE

zadolžitve: D

prisotnost: vse tri dni

ukrepi: ni problema

Rozle
Prispevkov: 187
Pridružen: 16 Jan 2018 11:46
x 256

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a Rozle »

To @legofrik ! :D Super da se pogovarjamo v tej smeri da KF bo.
Jst sem za. Kreacijo bo lokomotiva z vagonom.
Ce je treba kaksno pomagat gradit sem za.
Udelezba petek in sobota.
Zadolzitve A ali D, ker z dnarjem res nisem spreten..
Pogoji.. Ah, sej smo ze vajeni, se strinjam.
Naj se zgodi! ;)
Brick on!

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

No kot dolgoletni fan dogodka najprej samo mnenje, če je zadeva dva dni, torej sobota in nedelja je veliko boljše...

Zaenkrat sicer ne vidim možnosti.da bi se v javnih hišah tipa oš dogajale kakršnekoli večje aktivnosti.... Je pa res da vse.bazira na lokalnih tradicijah.pa.avtoritetah v tem sistemu...

Sicer pa ... Petek.od 18.00 do nedelje zvečer imam čas,

tako.da postavljanje/pospravljanje, varovanje kreacij ali preverjanje pasportov no.problem ena smena kadarkoli v tem terminu...
prodaje srečk kock in podobna ravnanja-.no go....ne bo računice na konc 🤣🙄😉

Torej +1 ✊💪🥳

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

C - zadolžitve.

Bi sodelovala vse 3 dni. Pokrijem pomoč pri prodaji. Prinesem tudi kreacije.

Glede termina zdaj v aprilu se mi sicer zdi zelo težko izvedljivo, za jeseni pa veliko boljše. Razumem, da se ne ve, kakšni bodo ukrepi, sprejmem, kar bo.

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a skrana »

hej,
Zdi se mi super, da se proba organizirat KF :) . Jaz bi razstavljal GBC in bi tko al tko mogu bit prisoten vse 3 dni. Bo pa ob meni prisoten še en iz ekipe skrana za kakršnokoli pomoč. Z ukrepi ni problema in jih sprejmem.
Zadnjič spremenil skrana, dne 26 Mar 2022 13:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Keep on building!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Da malo povzamem zadeve.
Vesel sem, ker ste se odzvali tudi trije novinci - upam, da niste zadnji in da se odzove še kdo. Vem, da je datum precej v naprej, a če nas ne bo dovolj, nima smisla, da jeseni sploh kaj brcam. :)
@Dejvi, KF je vedno dva dni. Kje si videl opcijo, da bi lahko bil samo en dan? ;)
@rozle, kako si mislil, da udeležba petek in sobota; kaj pa kreacija, kdo jo pride iskat v nedeljo? Ali si mislil sobota in nedelja?
@skrana, super! Le fajn bi bilo, da so moduli staestirani, da bojo gonili dva dni, da se ne zgodi, da crknejo sred KF-ja.

Kar se kreacij tiče je tako, da za lansko leto smo jih imeli že viška. Je pa vprašanje, če to za letos še drži. Jaz upam, da najdemo dovolj prostora za vse, če bo pa kaj moralo ostat doma, pa ne bit jezni, saj eni čakajo na razstavo s svojimi izdelki dobri dve leti.

Glede prisotnosti je zaželena, da ste na KF-ju vse dni. Izmen tukaj ni, ker nas je premalo, da bi lahko določali po urah kje bo kdo določen cajt. Tako se zna zgodit, da ste lahko na enem mestu cel dan oz. oba dni. Če je treba it vmes kaj pojest ali na pavzico, si je treba najti zamenjavo. Ob top urah to žal ne gre. To je načeloma vsak dan od odprtja pa tja do 13h, ko grejo ljudje na kosilo. Potem je lahko gneča tudi popoldne po kosilu, pa tja do 17h. To sicer ne pomeni, da ste lahko vmes frej, se gre pa lažje kaj pojest.

Druženja na KF-ju praktično ni, razen, če nas bo 30, potem pa ni frke. Se pa ponavadi organizira večerja v soboto zvečer, tam ob ene 18:30-19h, pa dokler zdržite, oz. nas ne vržejo ven. Lokacija je načeloma vedno Hombre, ker nam pridejo vedno lepo nasproti in je lokal na nivoju. Udeležba ni obvezna, tako da če ste utrujeni, greste lahko tudi domov, nihče vam ne bo zameril. :)

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#11 Odgovor Napisal/-a subix »

Jaz vse tri dni.
C pol časa oz. ne 100%, ostalo D.
Če bodo ukrepi maska=OK, če bo kaj več pa itak ne bo KF-ja.

Mi je fino, da ni igralnic, pobarvank, delavnic, ker to skupaj s kakršnimi koli ukrepi je no go. Tudi postavitve in podiranja je pol manj. Samo jedilnica se pripravi (razporedi mize, odnese stole) in je konec. Tudi ljudje bodo manj časa notri. Sploh če stolov ne damo ob stene, ne bodo imeli kje sedeti in bodo odšli.

Mars moramo postaviti, da lahko Grega zapre projekt pri TLG. Tudi če ne kompletnega.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#12 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Aham, ja. :)
Vsi samo razmišljamo o razstavi, nihče pa ne pomisli na ostalo.
Do sedaj je bilo:
- robotika v učilnici
- tematsko sestavljanje iz 2x4 brickov v učilnici
- poljubno sestavljanje iz brickov 2x4 na hodniku
- DUPLO igralnica na blazinah
- pobarvanke
- vožnja z Rally vozilom po progi v obliki 8
- indor terenci

Kar se mene tiče bi mogoče vseeno dal:
- poljubno sestavljanje iz brickov 2x4 na hodniku - damo dve klopi + kocke, kot vedno in je rešeno
- pobarvanke - če imam še pobarvanke, bi jih porabil, če ne, odpade. Itak jih folk krade na veliko, kot da ne znajo tega na netu najdt in si sprintat; ja, sej štekam, lažje je vzet že fertik robo, sploh če je na voljo. Da bi jih pa nakam hodili iskat, kos po kos, pa nima smisla.
Za to dvoje - itak moramo imeti dostop do WC-ja in je vseeno, če je še to tam. In ja, brez dodatnih stolov, kot pravi @subix. Pa vsake kvatre mal kontrole, če nas bo dovolj, drugače itak odpade.
- indor terenci - speljemo oba dni, a samo dopoldan in omejim št. tekmovalcev na 10? @Cwetqo bi se mogoče spomnil, koliko otrok je ponavadi bilo v eni skupini - max 15?

Ostalo bi izpustil, ker:
- robotika v učilnici - je mi itak ne izvajamo, ne vem pa če zavod 1-2-3 še to počne - zna bit problem zaprte učilnice
- tematsko sestavljanje iz 2x4 brickov v učilnici - zna bit problem zaprte učilnice
- DUPLO igralnica na blazinah - "A boš moj smrkel? Naaaa... Mmmmm sej je dobr, a moj je boljši, na probej!" Ne vem, če so časi za to pravi, ker bo folk pripeljal tudi prehlajene otroke (mislim, da ukrepi za njih ne bodo ovira) in za njih je bolje, da ne pridejo oz. si samo pogledajo razstavo - že tko zna kdo noret, ko bo videl koga, ki mu smrklji lezejo z nosa ali bo kašljal/kihal in nam težil, zakaj smo ga spustili noter
- vožnja z Rally vozilom po progi v obliki 8 - nekdo se mora s tem ves čas ukvarjat in najbrž bo tisti del tam tudi zaprt, ker bomo tja postavili GBC ali kaj drugega

Moje mnenje. Ostali?

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#13 Odgovor Napisal/-a skrana »

@legofrik meni se napisano zdi vredu. Približno kolk placa bi pa mel za GBC, če bi bil tam kot omenjeno? Da si nekak predstavljam
Keep on building!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#14 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@skrana, ne vem, mize so 120x80 cm. Kje boš, da bo najbolj fajn za publiko se ve, da gor na sredini. Seveda je pa odvisno koliko modulov bo. Po izkušnjah sodeč je fajn, da tega ni poreveč, ker če kaj crkne, potem zna bit problem. Mogoče, če lahko tako narediš module, da če kak crkne, da ga drug nadomesti, bi blo še najbolj fajn.
Bomo o postavitvah kasneje. Najprej, da vidimo, če nas bo dovolj.

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#15 Odgovor Napisal/-a skrana »

@legofrik ok. Seveda na mizi ne bom imel vseh modulov, ker je dobr met par zamenjav, če kej crkne. Pa tud lažje je nadzirat 7-9 modulov kot pa 15. Se pa strinjam, da je bolš najprej vidt, če nas bo dovolj.
Keep on building!

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#16 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

@legofrik nekje v debati verjetno okoli organizacije za lani,.ukrepov... no samo da štima , pa da obnovimo pa da debata ne zamre...

😔🤫🙄Zaenkrat vsaj v podobnem zavodu niso predvidene zunanje prireditve... Načelno ukrepi veljajo in vse se potem na te mehurčke sfura... (Maske razdalja manjša stalna skupina).🙄🙃😉 Bomo vidl. A napise mamo v cirilici za vsak slučaj ? 😉

Tega s kreacijami ne zastopim čist.. kreacij preveč folka pa premalo... 🤔

Če ni unih duplo igralnic je čist u redu ker itak je to.sam izgovor za.znebit se otroka za x časa ... Pa itak morjo otroc vedno neki barvat...

Avtki na dalinca so kul sam zmerej je bila premajhna proga oz premalo prostora...

Te delavnice robotike oz ta sestavljanja v razredu so mi bila pa zmeraj tko nekaj več za mulce k jim to sede.pač...mistika... men un moment "uu.lej mladina bo neki zguruntala.jst si grem po figurce na štant... .." ...


Lep preostanek vikenda.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#17 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@Dejvi "Tega s kreacijami ne zastopim čist.. kreacij preveč folka pa premalo... 🤔"
Folk bi prinesel kreacije in šel. Na KF-ju jih pa ne bi bilo. To povzroča višek kreacij in manjko folka.

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#18 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Prvi termin mene ni, drugega lahko, sem tam in čuvam, prinesem, sprejmem vse ukrepe. Avti so lahko, v skupinah je bilo okoli 20 otrok (lahko se omeji).

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#19 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

@legofrik no aktivno.sodelujočim.je treba dat kako.ploščico prostora ne glede na čakalno vrsto za motivacijo🤔... če nekdo čaka že dve leti na razstavo bi si.lahko.vzel.čas če.mu toliko pomeni... Ok zastopm da nismo vsi iz lj, da je cela umetnost kake builde prpelat.,da so se ljudje res posvetili projektom, pol pa.še biznis, zdravje, otroc... 😉 U glavnm...
Samo da se premika 🥳

Rozle
Prispevkov: 187
Pridružen: 16 Jan 2018 11:46
x 256

Re: KockeFest 2022?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#20 Odgovor Napisal/-a Rozle »

@legofrik ja seveda, na to pa res nism pomislil. Bom potem soboto in nedeljo.
Vidm da se govori o avtih, ce bo potreba rade volje sodelujem/pomagam tudi tam.
Brick on!

Odgovori