Slike kreacij - slikanje kreacij

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Sporočilo
Avtor
Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#21 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

@MajklSpajkl Ma iz dizastra v disaster 😉🥱ja grdo sam kar je zanimivo mi je vse fotografije pobarval...to mam tablico na novo... ... Zgleda ko 2001scena ko opice monolit najdejo... Ewo Mal bolj na belo ni pa še o tisto ja 😣upam da gre vsaj prbližn skoz ... Tut te Linke od slik se sproti zmisljujem kako se dodajo 😂😉

Slika
do png

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#22 Odgovor Napisal/-a Diablo »

ta zadnji dve barvno popolnoma mimo. Tole nikar ne objavljaj. ;)

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#23 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Božjastno. Zadnji dve sliki po.mojem mnenju nista za nikamor, kot prva ni bila, žal.

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#24 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

@Diablo @legofrik @MajklSpajkl tak... 🙃 sam kje sem si pa galerijo pobarval ...🙄🙄🙄🙈🙈🙈 ... Bomo še vadili ... 🥳🥳🥳 Take 6 ... 🙈🙈🙈

Slika

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#25 Odgovor Napisal/-a subix »

Ta ima fokus na predmete v bližini :(
Popolnoma enaka slika, samo da namesto avto fokus nastaviš na samo eno točko to je Ninja. Sicer bodo zastave spredaj malo meglene ampak bolje tako, kot da je ninja, ki je bistvo kreacije ??? izven fokusa. Če tega naprava ne zna:
Rešitev je tudi, da se odmakneš fizično dlje od predmeta, pozumaš in bo optika sama od sebe uspela vse narediti ostro.
Predvidevam, da slikaš s telefonom, ki ima izjemno majhen senzor, zato je to možno. Z DSLR-je tega ne moreš doseči, ker imata optika+senzor globinsko ostrino. Recimo če slikaš z DSLR obraz od blizu bo ozadje vedno zamegljeno in tega ne moreš odpraviti.
In pa slika je velika 14MB. Daj zmanjšaj resolucijo že na zajemu na maks 3-4 MB, bo takoj bolje. Samo matraš senzor da dela kar ne zmore. Ali pa odnesi vse skupaj ven pod sonce (ampak v senco. Na soncu bo preveč senc in trans kocke se bodo bleščale, pa tudi navadne kocke bodo imele preveč odboja direktne svetlobe, ker so gladke) in ponovi slikanje.

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#26 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

@subix... Mobi itak kr en k nima veze z fotkanjem lahko pa grdo z njim ravnaš pa se ne pokvar (cat) ...bom dal nastavitve dol (so na ful) Probam ... te sence so pa itak grozne ... 🙃 Tuhtam da bi ires nvesteru u en ta šotor za fotkanje... Sam so cene kr uno da bi mogoče raje kak set vzel 🙄😉
Ok se javim z balkona 🤣😉 lpd

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#27 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Za šotor 80x80x80 sem dal 24 evrov s poštnino vred 28. Sam za šotor rabiš potem še luči...
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#28 Odgovor Napisal/-a subix »

Pa boljši fotoaparat/telefon. Nima smisla, če ni vse na isti ravni.
Jaz sem ugotovil da včasih pomaga, da kar s prstom podrgnem po leči od kamere, ker se umaže. Za predmete v daljavi se ta umazanija ne vidi, na fukusu pod 2-3 m pa se opazi zamegljenost zaradi umazane leče.

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#29 Odgovor Napisal/-a subix »

Na dolgo napisano, kar ti razlagamo:
https://furiouscamera.com/11-tips-for-t ... bile-phone

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#30 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

@subix hvala... Sam k potem v praksi je pa zmazek 😉
No se ne damo 💪
Zadnjič spremenil Dejvi, dne 18 Mar 2022 15:22, skupaj popravljeno 2 krat.

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#31 Odgovor Napisal/-a Diablo »

ne kompliciraj. Pomembno v startu je samo osvetlitev in ozadje (najbolj idealno je svetlo sivo). In to je vsa umetnost. Potem pa dosti slikat in poizkušat.

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#32 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

@subix tale fotkanje v senci je pa res zakon 🤔 odličen nasvet, čist drug svet... hvala... Gre skoz ?

Slika

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#33 Odgovor Napisal/-a skrana »

@Dejvi to pa je čisto drugače. Sedaj so tudi figurice ostre, lepo belo ozadje in super svetloba.
Keep on building!

Rozle
Prispevkov: 187
Pridružen: 16 Jan 2018 11:46
x 256

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#34 Odgovor Napisal/-a Rozle »

Oo ste se kr razpisal tle. Dobra tema. :D
Men osebno velik pomen dobra fotka, uredim vedno, ampak u pomenu, da uredim pred in med slikanjem. Par razlicnih kotov, osvetlitev premaknem, mogoce dodam ozadje.. Pregledam na pcju, pa spet delam nove fotke.. :D Ampak nic v photoshopu. Sem bolj za staromodne varjante, k ucas k so fotkal na film. ;) Ni blo kej popravljat, ce si slabo fotkal. Prej use pripravt, pa bo slika dobra.
Pri kreacijah mi velik pomen lepa fotka, ostrina, ozadje ki ni motece, ni nujno belo sm da pase. Sej ne recm, tut men ne rata, se ucim, se pa trudm, pa nardim rajs 20 probnih za eno dobro.
@Dejvi res si jo izboljsal, pri prvi je motila ostrina in modra podlaga, se pa strinjam z @MajklSpajkl da je boljsa predzadnja.
Brick on!

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#35 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

@rozle je kar tanek led ta fotkanje pol pa pokat začne ja...
Ma en bizaren del v resnic na nivoju tiskanja knjige, ki pa more bit drugače si pa pač pod mostom pesniš.... Kaj je bl na true se more pa vsak sam odločit...
Osebno če povzamem dogajanje... bi raje dogradil še eno nadstropje kreaciji.v tem času porabljenem za fotkanje ampak.ja.potem sploh ne bi imel šanse naredit fotke,.ker bi imel.problem z velikostjo podlage ...se z malo volje.da naredit velik morš pa zmerej vedt do kje te nekaj zabava kdaj začneš pa samo ti zabavaš druge.... Je pa treba držat nek konsenz ja do kje nam vsem odgovarja nekaj... Na koncu pa itak da ne pozabim najboljša fotografiija ne more nadomestit najslabšega ogleda v živo če to sploh obstaja... Lpd

Chapachuk
Prispevkov: 46
Pridružen: 01 Apr 2010 09:45
x 105

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#36 Odgovor Napisal/-a Chapachuk »

Zadnjič sem se pogovarjal z nekom, ki se ima za fotografa in ima celo "fotografsko" fb stran. Pa ga vrašam, če ve kaj je zlati rez ali fibonačijeva špirala, pa zazija ko tele v novo vrata... Toliko o današnji fotografiji.
Tale debata gre pa v isto smer. Za fotografiranje ali imaš smisel ali imaš ogromno vaje, izkušenj in znanja. Najbolje oboje. Drugače ne gre.
Mene bolj moti kadriranje pri fotkah kock kot manjko šeleshamerja.

Sam sem se nekaj malega učil fotografije od zelo obrega fotografa pa mi ne gre in ne gre, zato sem to tudi opustil. Moje fotke so grozne. Ker pa vem, da je ta stran občutljiva predvsem na ozadje fotk, se potem mučim s postavitvami izven mojega comfort zoneta in postavljanjem navadnega belega lista a4, ki se skoz prevrača (ker nimamo šeleshamerja :D). Na koncu izpade še bolj bedno kot, če bi vse skupaj prepustil svoji domišljiji.

Mene pa ravno čistost fotk, belo "studijsko" ozadje, premočan bokeh, prenabildana ostrina, brezosebnost... moti. Na koncu so vse iste, dolgočasne.

Jaz sem tu zaradi kreacij. Ko pretehtaš vrhunska kreacija-slabša slika ali zaenkurc kreacija-vrhunska fotka...

But, thats me, se pa vsaj minimalno potrudim, če se že vsi ostali, kaj te čem.

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#37 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Jaz sem dal čez izobraževanje za fotografijo, tudi veliko preslikal za razne revije in spletne strani, pa se pri teh studijskih zadevah še lovim. Načelom se da zadaj šeleshamer ali še (v mojem primeru) oni beli material, ki se uporablja za razne razstavne prostore itd... (se ne spomnim kako se reče). Jaz imam v sobi močno luč, pa še eni dve zadušeni iz vsake strani. Aparat (vsaj DSLR) je dobro prej umeriti belino (rabiš ploščico z pravim odtenkom sive, to moraš nato pod takratnimi pogoji slikati in reči apraratu, da je to referenca. Slikat je fajn z ISO100, z vsaj nekaj zooma (ker pride sicer čudno razmerje, recimo 50mm pri APS-C, zaslonko bolj zaprto (recimo f10), da je dobra globinska ostrina in čas koliko je pač potreben (itak se slika iz stojala).

Kompozicija in ostalo je seveda zgodba zase, a pri studijski fotografiji ni potrebno loviti zlatega reza in podobnih zadev, kreacijo daš pač na sredino.

Odgovori