Slike kreacij - slikanje kreacij

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Slike kreacij - moje mnenje. Me pa zanima tudi mnenje ostalih, da nisem samo jaz pikolovski.

Danes objavljena slika kreacije @Dejvija (viewtopic.php?p=2203#p2203), ima za moje mnenje kar nekaj motečih faktorjev, ki vsaj meni odvrnejo fokus od bistva. Napisi okoli slike (sploh če so več barvni), več barvno ozadje, presvetlena in zameglena slika.
Nočem sedaj Dejvija dol tlačit (ne mi zamerit), a meni zadeva izpade, kot da je za finale (slikanje) zmanjkalo elana - češ, saj je dobro. Žal meni ni in se mi zdi škoda vsega prej vloženega truda, saj se pri takih slikah kreacijam sploh ne posvečam. Kakšno pa je vaše mnenje?

S slikanjem kreacije res ni dovolj dela, razen če gre za večjo od 32x32 in/ali visoko. Vse kar je treba narest je, da se jo postavi na šeleshamer bele barve (lahko so tudi kakšni odtenki svetlih barv) in slikat pri dnevni svetlobi. Če uporabljate bliskavico, pa stopite en meter stran. Nastavitve fotoaparata so AVTO in nič drugega. Slikajte z več različnih kotov, da lahko nato izberete sliko, ki vam je najbolj všeč.
Izbrano sliko nato uvozite v Photoshop (Ga nimate, ne znate dobiti? Za p-a-r-t-i-s in podobne še niste slišali? Potem vam ni pomoči. :P ), jo obrežite (odvečnega ozadja ne rabite), ustrezno zamnjašjte (4500x3000px ne potrebujete) in se poigrajte z Auto Tone, Auto Contrast, Auto Color ali Adjustments/Levels oz. še ostale fukncije, ki jih najdete pod "Image" in podrazdelki (Hue/Saturation dela čuda!). Ni težko, rezultat bo pa mnogo lepši.

Primer, ko se par minut ukvarjaš s sliko: viewtopic.php?f=9&t=223
Primer "ne da se mi, sej je dobr": viewtopic.php?f=9&t=134
Pa nisem zdej nek porofi. Upošteval sem druge, mal sprobaval in si skušam vzet čas - tistih par minut. Saj nisem vedno priden, kot kaže zgornji link, a za nagradno igro bi se pa vseeno potrudil.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Meni izgled fotk kar veliko pomeni, tako da tu se strinjam z legofrikom.
Pri omenjeni fotki pogrešam predvsem fokus oziroma ostrino. Ozadje bi v primeru izstopajoče rdeče barve kreacije res bilo boljše belo. Napisi na slikah so pa stvar debate, mene kak manjši logo avtorja ali pa ime avtorja ne moti, ampak ne sme prevladovat na fotografiji. V dotičnem primeru odvzeamjo pozornost kreaciji.
Upam, da bodo komentarji vzeti zgolj dobronamerno, ker točno taki tudi so.
Pa da ne bo samo dejvi na tapeti - tudi moj otoček pri prejšnjem tekmovanju bi lahko bil precej boljši, palma je motna, galeb že skoraj zrnat in priznam, da se mi ni dalo ponavljat fotke. Ali pa primer iz spet trenutnega tekmovanja - subixova slik je dobra, kreacija je super in je lepo prikazana, edino kar me moti je spodnji levi vogalček, kjer se vidi rob mize. Tak pač sm, picajzl,... pa ne zamerite ;)
LP, Miha
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a subix »

Jaz se res ne trudim kaj dosti s slikami, priznam. S to sem se v toliko, da sem ozadje zamenjal in upalil autocorrect v enem programu za obdelavo slik. In naredil sem jih cca 20, da sem pravi pogled našel. Vogalček je pa zato, ker je nekaj narobe na BS-ju po moje. Sem kasneje naredil sliko brez vogalča in jo objavil pod istim imenom in po moje nkje na poti od BS do KK nek cash drži staro sliko. Sem zdaj zamenjal na drugo ime in je ta prava slika. Evo. Hvala za brco v rit!

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a subix »

Sem našel vzrok. Objavim na KK pravo sliko, predogled deluje in ogled tudi. Potem pa v browserju klikam nazaj (ker se mi ne da iskat po menijih foruma prejšnje ogledane prispevke) in spremeni objavo celega posta nazaj na staro. Zdaj je res OK slika.

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

Fajn napotki.
Heh... Kriv!!! Pobrat sete pa v hosto.nagnat...
Zmedlo me je dejstvo: da ne znam objaviti slike na forumun in da nogoče ne bo časa 🙄🙄🙄 ... ja i panicked!!! 🤣no to je šlo... 🤗

Fotka je dizaster ampak ja v olimpijskem duhu 😉 hmnja...
Napise vedno dodam, zaradi evidence in ker se fotke (sploh dobre ) slej ko prej pojavijo naokol... 🤔

Zdej kar je to je, imamo pa vsaj primer slabe fotke.
😉
Konkretno vprašanje... Ali bi veljal kolaž v smislu pogleda 3d programov (levo,zgoraj, zadaj, perspektiva)? Torej 4 fotke v eni.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Dejvi, glede na to, da imaš kreacijo še sestavljeno, bi jaz na tvojem mestu vseeno naredil par novih slik na belem ozadju, brez napisov in oznak.
Napisi in oznake so nepotrebne, saj recimo že to, da jo objaviš tukaj na našem forumu, zadeva postane uporabna tudi za Kocke klub in slike potem šeramo na IG ali kje drugje. Iz prejšnje nagradne igre: https://www.instagram.com/kockeklub/
Mani osebno bi se zdelo fajn, da nekdo objavi sliko moje kreacije - če je pravi medij, bo dal spodaj napis, kdo je avtor, če bo pa slika kropana ali obdelana, pa itak nimaš kej.

Ja, razumem avtorsko delo pa te fore, samo potem zadevo avtorsko pravilno zaščiti. Sam napis ti ne bo pomagal. 3 miknute igranja na brzinco:
Slika

Kar se tvojega vprašanja tiče, je odgovor: ne. Zato je pa point, da narediš dobro sliko in kot pravi subix, se slika večkrat, da najdeš pravi kot, ki predstavi tisto, kar želiš.
Pa ne me razumet, da hočem, da je zadeva po moje. Želim le, da če se že trudiš in naredi kreacijo, da je tudi lepo razvidno, kaj je na njej, da je slika tip-top in vredna tudi objave drugje - in pod "objavo drugje", mislim na nagradno igro našega foruma in nato tudi na IG. Tako pa...

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

Tako pa... Ne bomo metal kock v koruzo... 😂😂😂Časa je še nekaj, sploh pa novo temo imamo... Naredim še eno fotko, jo objavim tukaj pa da skupaj najdemo nekaj reprezentativnega.
Gotovo bo še komu kdaj pomagalo. 🤔

Problem:
Imamo slabo fotografijo Lego vinjete, ki tudi po obdelavi ne prepriča.(glej zgoraj)

Predlog za izboljšanje: bela podlaga, ostrina, perspektiva, brez napisov
Take2 (glej spodaj-tba)

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

@legofrik
@subix
@MajklSpajkl

Ok.. take 2 ... 🙈

Mnenja/kritike/pohvale/ideje/pozdravi/glasbeneželje
Hvala za sodelovanje...

Slika

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Veliko veliko bolje. Slika je ostra in veliko lepše osvetljena. Pa tudi kot fotografiranja je boljši in kreacija zato dosti bolje predstavljena. Piko na i bi dalo enotno ozadje - bel šeleshamer, ki se iz tal vije v steno, tako da se ne vidi ostrih ločnic na ozadju. (Kaka zmečkana rjuha ne izpade ravno lepo!) Tako kreacija dosti bolj izstopa, ozadje pa ji ne odvzema pozornosti... Verjetno pa tudi sam vidiš, da je tole proti prejšnji kot noč in dan.
It's not me, it's my alter LEGO!

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

Hvala za odgovor... Samo da napredujemo...
Ja lista primernega nimam tako da sem samo improviziral... Sem bil mnenja da vam bojo zelo všeč hribčki ampak samo kocke vidite 🤣🤣, ... Ok logično 🤔

Ja vidim da imam plane s kockami za katere sploh ne vem... Poleg sobe za kocke, sobe za razstave še foto studio ... 🤣... No za začetek jutri vplačati loto pa do mlinarja po en lep velik list pa javim rezultat. Lpd

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#11 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Razlika je več, kot očitna. Sedaj se šele vidi kreacija.

Ne rabiš fotostudija. Šeleshamer, ki ga daš na mizo, ki je ob steni, da se lepo zlije od vertikale do horizontale, brez ostrega roba na prepogibu, je dovolj.

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#12 Odgovor Napisal/-a subix »

Kreacija se zdaj odlično vidi! Še ozadje urediš, pa bo kot se šika. Praviloma se doma kakšen velik star koledar valja in zadnja stran je skoraj sigurno bela...hint hint :roll:

Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#13 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

Tudi jaz vedno naredim kar nekaj fotk kreacije in potem izberem najboljšo. Poskušam pa vedno jo naredit tako, da mi ni potrebno nobenih popravkov v kakem programu. Rad imam izvirno zadevo. Včasih se zalomi in moram ponovit vajo, da dobim pravo ostrino in kot.
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#14 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Meni je bila prva Dejvijeva slika dizaster, žal. Tudi če bi ugibala, kje je Ninja, bi zgrešila. Ni dovolj 'lepa' kreacija, tudi slika jo mora dobro predstavit. Na tej se pa ni videlo čisto nič.
Druga slika je ogromna razlika. Moti pa ozadje. Če bi tisto belo rjuho npr. napel čez naslonjalo stola, pa na sedež postavil ravno podlago in gor kreacijo, da je celo ozadje enotno. Ali pa papir večjega formata prilepiš na steno, spodaj pa upogneš. Trikov je veliko.

Sicer mene slabe fotke odvrnejo od ogleda MOCa, dobre pa me pritegnejo k ogledu povprečnega MOCa. Predstavitev je pomembna, enako kot sestavljanje kreacije.

Alternativa Photoshopu je npr.freeware GIMP, ki ima tudi tutoriale za osnovne operacije. Kot je napisal @legofrik , ni treba veliko trikov, da je fotka fina. Smo že vsi kdaj mimo usekali s kakšnim zmazkom. Je pa prav, da ko vidiš rezulta, da ga popraviš in izboljšaš. Vsebine za boljše lego fotke je na spletu ogromno.

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#15 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

@subix hvala za namig... Poleg moke pa olja naredit še zalogo šeleshamerja... Ta rjuha je bila edino kar je bilo pri roki pa da me ne mine projekt, pa da se učim na napakah😉

@Redhead1982 ninje se ne vidi ker je eno z elementom ne glede na vse 😉🤗🥳 pa men so se pa ful dopadl "hribčki" 🤣🥳🤔🙃 ... bomo dogural to fotko, napredoval smo že 🤗... Torej nauk: izogibamo se uporabi.rjuh. vkolikor ne gre drugače naj bodo le te napete.

... Vaja3:
2x kolaž papir, ker rjuha ne zadošča in se znajdemo s papirjem ki je pri hiši (klasičnih koledarjev ni)...

Ozadje sedaj štima??? Ne štima pa postavitev ? (odrezano na levi strani)... Mnenja/kritike/predlogi če ima kdo voljo...

Sicer pa je moj studio dobil okrepitev v obliki novega a3 šeleshamerja kot je priporočil @legofrik
Tako da vaja4 lego fotografije sledi. Lpd


Slika

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#16 Odgovor Napisal/-a subix »

Boje da manjka 1mm kreacije kot da je rjuha zadaj. Ta je meni čisto OK.
In kreacijo si spremeni, je drugačno stopnišče in zastave!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#17 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Dejvi. "To je to", bi rekli v reklami za spar. ;)

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#18 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Odrezan košček moti samo mene, ker sem pač tečen picajzl😉
Upam, da tudi sam opaziš razliko v primerjavi s tvojo prvo objavo.
Lp
It's not me, it's my alter LEGO!

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#19 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

Vaja 4: primerna fotografija kreacije

@subix ja seveda ob drznem fotografiranju je vse zletelo po tleh in to 2x bi mel še ideje sam revež ne dohajam že kupljenih setov sestavljat... Pa enkrat sem neki sortiraj začel 😂😂😉

@MajklSpajkl takole 🤗

@legofrik popravljam prijavo

@Redhead1982 upam da je ninja (figura) sedaj vidna, je res osnovno navodilo za sestavljanje.🤓 upam da si sedaj lahko pogledaš kreacijo 😉

Hvala vsem omenjenim in ostalim sodelujočim..., treba držati nivo... mogoče pa še kdaj komu prav pride...
brick on!

Slika

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Slike kreacij - slikanje kreacij

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#20 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Čemu tako porumenel filter?! Kljub odrezku, je bila predzadnja veliko boljša... filtri so za instagram, pa še za tja ne... Ah pozabi, enih pač ne boš nikoli mogel zadovoljit... je prelahko trosit pamet okrog... ampak je bila predzadnja veliko boljša... :twisted:
It's not me, it's my alter LEGO!

Odgovori