Stud.io navodila za sestavljanje

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Stud.io navodila za sestavljanje

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Pri igranju z mozaiki sem naletela na tole težavo, in sicer se določene barve v navodilih ne prikažejo pravilno. V tem primeru gre za barvo lavender (eden od roza odtenkov), ki v tlorisu oz. pogledu od zgoraj izgleda bela. Torej popolnoma neprimerno za uporabo slike v navodilih. Podoben problem sem ugotovila tudi pri kombinaciji tan in light flesh.
Na sliki je primer za Lavender tajle, ki so pod kotom jasno vidni, od zgoraj so pa beli.
Slika
Ima kdo podobne izkušnje oz. ideje, kako to rešiti?

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: Stud.io navodila za sestavljanje

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Razlka je, samo ne velika. Ne morem zdajle naložiti slike, a če zmanjšaš gamo, se lepše vidi. Zato so monitorji za grafično oblikovanje tako dragi in kalibrirani. Nekateri mozaiki imajo zato v ploščicah še številke.

Zakaj se pod kotom drugače vidi? Ker ima drugačno osvetlitev.

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Stud.io navodila za sestavljanje

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a Diablo »

drugače pa mogoče, če se da (na glas razmišljam), da v samem elementu lahko kakšno črko gor napišeš kot ime barve. Recimo. Če se da slučajno editirati posamezne elemente.

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: Stud.io navodila za sestavljanje

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

@Cwetqo Se mi je zdelo, da bi lahko bila kakšna fora z osvetlitvijo. Če prav razumem, v praksi to pomeni, da za vsako tako sliko ročno v foto programu spremenim gamo. Kar pa za sabo potegne dejstvo, da je tole bolj švoh zastavljen projekt. Vsaj za kakšne večje zadeve je hitro lahko problem.
Hvala za odgovor. Se potrudim spimpati navodila za tale planet.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Stud.io navodila za sestavljanje

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Cwetqova/Diablova rešitev je čist OK.
V part designerju naredi okrogle tajle z oznakami in jih nadomesti s temi, ki se slabo vidijo - ja, še enkrat bo treba navodila delat. Na part listi pa potem urediš legendo, kaj kateri tajl pomeni glede barve.

Drgač pa zadeva itak še ni dodelana. Po mojem nalašč ni tolk profi, kot so LEGO navodila, da se zadeva ne bi mešala. Četudi zadevo narediš še tako dobro, se vidi že po resoluciji, da je to domač izdelek.

bpavsic
Prispevkov: 106
Pridružen: 28 Dec 2009 14:09
x 74

Re: Stud.io navodila za sestavljanje

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a bpavsic »

Vem, malo sem pozen ampak vseeno...

V Stud.io je možno spremenit barvo... Torej da spremeniš R G B kodo določene barve (posvetliš, potemniš ali pa iz modre narediš rumeno...). To se naredi tako, da greš v Instruction maker, tam izbereš menijsko točko File / Page setup in v dialogu imaš Parts color table. Odpre se ti txt datoteka v beležnici, kjer lahko spremeniš barvo.
Don't give up on your dreams. Keep sleeping.

Odgovori