Čiščenje kock

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Čiščenje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Zdi se mi, da smo na starem forumu imeli to temo z dokaj natančnimi navodili, ampak takrat tega nisem rabil in nisem bral...

Torej nekaj časa nazaj sem ob smetnjakih našel po tleh raztreseno za eno vrečo kock (ninjago, nexo knights...) Bil sem največji klošar na svetu in te kocke seveda pobral, pri tem pa sortiral stran preveč poškodovane kocke in ponaredke. Kdo ne bi?

To je seveda totalna svinjarija in mi ne paše vohati bioloških odpadkov medtem ko sestavljam. Zato sem se lotil čiščenja. Zaenkrat sem jih splaknil, da sem dobil z njih večje koščke umazanije, za naprej pa nimam jasnega načrta. Verjetno se mi splača namočiti v milnici, skrtačiti in spet splakniti? Za nalepke me ne skrbi, če bodo šle dol pa naj grejo dol.

Ima kdo izkušnje, nasvete?
Ker lahko.

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: Čiščenje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Uf packarija. Če so zelo umazane, jih namoči v topli vodi in detergentu za pomivanje posode ali razmaščevalcu. Milnica je ok za manj umazane kocke. Pa skrtači čimbolj posamezne kocke. Če bi ostal kak vonj, ga lahko absorbira sol ali soda bikarbona, samo s kockami tega nisem počela.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Čiščenje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Enkrat je moj fotr na deponiji našel nekaj podobnega in kolk ma za povedat čez moje kocke, me je takrat poklical da če rabim in mi jih je šel pobirat v n iz kosovnega kontejnerja. Takrat sem jih najprej ene parkrat splaknil, pa potem kopel z milnico in ščetkanje. Po tem jih ni bilo moč ločiti od ostalih.
It's not me, it's my alter LEGO!

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Čiščenje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Jaz bi še poleg detergenta prilil malo razkužila...čisto tako za boljši občutek (nima veze s korono :) ).

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: Čiščenje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Hvala za nasvete!
Ker lahko.

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: Čiščenje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a sveder »

Nekoč mi je en rekel, d ajih je opral v pralnem stroju. Mogoče bi probal s tistimi vrečkami za modrce in v pralnem stroju, brez centrifuge, seveda. Pa čist malo kakšnega blagega bio praška. Ali pa soda + kis.

ps. Kje vi to živite, da kar kocke po tleh ležijo?! :D :D Zgleda bomo moral podrobno kosovce gledat ;)

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: Čiščenje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a sveder »

Ojla, eno vprašanje na pol povezano s čiščenjem. Kako čistite prah z razstavljenih setov. Z omelom (kakšnim)? Pihanjem zraka? Sesalec je premočan in jih pozauga. Par setov imam res zaprašenih - dustcollectorski arhitekturni seti, afkors. Z veliko bele barve na katerih se grozno dobro vidi ves prah :(

Hvala za nasvete

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Čiščenje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Košati čopič za puder...na balkonu....pa čim bolj redno...popolnoma uiti prahu pa veš da ne gre...
It's not me, it's my alter LEGO!

Kivi
Prispevkov: 101
Pridružen: 27 Maj 2011 19:38
x 95

Re: Čiščenje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a Kivi »

Odvisno od stopnje zaprašenosti. Jaz sem dokaj len na tem področju, tako da ponavadi grem v akcijo šele, ko se prah že začne prijemati, takrat pa pomaga edino še drgnjenje s krpo in palčkami za ušesa.

Če gre za OOB sete, pa vedno obstaja tudi ekstremna varianta - razdreš, kocke v milnico in ščetko v roke :)

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Čiščenje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Jaz se tudi moram zdaj lotit ene par skylajnov in pa šopek rož ima že "patino" haha.

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: Čiščenje kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#11 Odgovor Napisal/-a sveder »

mnja, s temi rožami je v bistvu več dela k z navadnimi. najprej sestavit, pol pa ves ta prah čistit :)

Odgovori