Zimske vasice 2020

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Zimske vasice 2020

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Odpiram temo ob koncu praznikov. Verjamem, da je večina lego fanatikov postavila svoje zimske vasice in tudi "škljocnila" kakšno slikico. Predlagam, da v tej temi naredimo zbir teh vasic za 2020 s kakšnim spremnim razlagalnim stavkom. :D


Skupaj sva s hčero zložila starejše OOB zimske sete - prvi Toy shop, Market, Post Office (na nočni je viden v ozadju), Gingerbread house (kupila malo pred prazniki na FB naši grupi od člana skupine, Train Station in prvi Holiday Train, ki je bil na bricklinkan. "Lažni" tunel sva pa zmocala in porabila kar precej kock, čeprav se na prvi pogled ne vidi. V 2021 pa kakšen MOC več in dodelave na lučkah, še kakšen OOB poleg itd. Takšni so plani.

Slika

Slika

Slika

Slika

Še nočna

Slika
nekaj preostalih fotk: https://www.flickr.com/photos/126316462 ... 7718065352

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Zimske vasice 2020

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a timi »

Moja vasica je malo "boga", ker sem šele letos začel zbirati, stari seti so dragi kot žafran (ne bom dajal 200 evrov za Post Office ali Toy Shop), belih platk pa tudi nimam dovolj za kakšen večji MOC. Vasica stoji na tleh, saj nimam belih baseplatov :cry: . Sestavljena je iz OOB Elf Club House, Winter Village Fire Station in City Mail Plane, MOD Winter Holiday Train (zelena zasnežena lokomotiva, vagoni, postajališče) in MOC male rdeče hiške in male praznične parne lokomotive (alias JŽ 153-006).
Pa naj slike povedo (prosim ne se smejat, zelo "bogo" je :( ):

Celota:
Slika

Pogled na rdečo hiško in vodnjak:
Slika

Pazi lokomotive :lol: !
Slika

Železniško postajališče:
Slika

Gasilska postaja in palčkova hišica posebej:
Slika
Slika

Še pogled iz druge strani:
Slika

In seveda še nočna slika:
Slika

Še drugi se opogumite in objavite svoje vasice ;) !
LP, Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Admin
Site Admin
Prispevkov: 4
Pridružen: 14 Mar 2008 08:40
x 9

Re: Zimske vasice 2020

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a Admin »

Evo, tudi nam je po nekaj letih spet uspelo spraviti skupaj manjšo zimsko vasico, ki smo jo seveda postavili namesto jaslic pod božično smrekco. Za postavitev nas je spodbudil nakup lučk za starejše in novejšo LEGO Winter village hiške (več o tem viewtopic.php?p=1120#p1120. Dopolnili smo jo še z nekaj malenkosti in nekoliko več figi in voila, vasica je bila narejena. Za primerjavo prilagam sliki brez in s prižganimi lučkami. Lučke, ki so posebej prilagojene za OOB sete so izpadle kar kul in nas tudi spodbudile, da prihodnje leto vasico še povečamo. Morda še celo z božičnim vlakom. Upam, da vam bo všeč. :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

https://brickshelf.com/gallery/legofrik ... 155002.mp4
Klikni na povezano in potem Play in se prikaže delovanje lučk.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 308
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Zimske vasice 2020

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Lučke res naredijo zadeve magične. Zelo lepo. Pohvale tudi ostalim.
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: Zimske vasice 2020

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a sveder »

Ko gledam vaše vasice, mi je že skoraj žal, da nisem kupil še nobenega seta ;)

Vse vaše vasice so simpatične. Predvsem mi je pa všeč, da ste vsi še nekaj dodali. In ja, lučke tukaj res naredijo festive vzdušje.

Bravo vsem trem!

Uporabniški avatar
Maxon
Prispevkov: 26
Pridružen: 16 Nov 2012 20:28
x 22

Re: Zimske vasice 2020

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a Maxon »

Pozdravljeni vsi skupaj.

Letos želim doma malo popestriti "veseli december". V planu imam postaviti malo večji "winter village" oz. vse kar bi nekako spadalo v ta koncept.
Vesel bom vsakega nasveta oz. namiga. V kolikor ima kdo kar koli v zvezi z tem in je pripravljen pogrešati (prodati) ali pa za proti uslugo posoditi bom tega zelo vesel.

Maks

JOhanezJa
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 Mar 2022 13:40

Re: Zimske vasice 2020

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a JOhanezJa »

@Maxon
Omg kako lepo praznujete. tole zi bom jaz naredil v dnevni sobi naše Nexthash Erasmus Ljubljana accommodation.

Kako vspostaviti lučke?

PS. @JOhanezJa popravil sem ti "quote", da boš vedel za drugič. Tu tega ne uporabljamo, ampak damo le @ pred nickname avtorja prispevka. Tako se izognemo ponavljanja in še avtor je s funkcijo "Mention" opozorjen, da mu nekdo direktno odgovarja. Saj se boš navadil. :)
Hvala.
LPG

OKEJ hvaja >)

Odgovori