Technic teleban potrebuje pomoč

LEGO novosti in ostale čvekarije z LEGO področja

Moderator: Diablo

Odgovori
Sporočilo
Avtor
Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Technic teleban potrebuje pomoč

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Fantje in punce. Tisti, ki me poznate, veste, da je moja uporaba technic kock omejena na greebling detajle in strukturo večjih kreacij, o mehanizmih pa bolj ali manj nimam pojma. Bi pa rad naredil en mehanizem, ampak bo ogromen, če ga razvijem sam.

Kaj delam? Za igro podiranja gradov bi rad naredil top, ki bi ga lahko upravljal z zobniki. Torej bi rad naredil mehanizem, kjer vrtim dva gumba, s katerima nastavljam naklon in smer topa. Razmišljam, da bi uporabil tole kocko https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... 1#T=C&C=11, ki ima na notranji strani zobce (menda se temu reče planetni zobnik ali nekaj takega? Res se ne spoznam na to...). Da se mi top ne bo vrtel sam od sebe, pa bi uporabil tole https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... P=4716#T=C.

Mogoče bom malo eksperimentiral in pokažem kakšno sliko.
Ker lahko.

Uporabniški avatar
blaz62
Prispevkov: 28
Pridružen: 07 Jul 2008 10:43
x 63

Re: Technic teleban potrebuje pomoč

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a blaz62 »

Za takšen sistem ti bo najlažje če boš uporabil Linear Actuator mali, srednji ali veliki. Z njim boš najlažje nastavil kot topa. Za vrtenje pa bi uporabil "Turntable" kjer imaš spet malega ali pa velikega ter v kombinaciji z tem "polžastim" zobnikom. Tako boš lahko nastavil željeno pozocijo, ta pa se ti nebo spremenila pod težo kreacije, dokler je ne boš ti ročno spremenil. Saj je dobra stran teh "polžastih" zobnikov ter linearnih actulatorjev da držijo pozicijo.
Seveda je tudi še nekaj drugih načinov vendar mislim da je ta najlažji.

Sam sistem je podoben mojim dvigalam kjer prav tako v osnovi imam ti dve funkciji, vrtenje in nagib. Tukaj imaš nekaj fotografij če ti bo kaj koristilo. Trenutno pa sem naredil še enega manjšega in lažjega a ga še nisem utegnil fotografirati. Bom objavil še tega v kratkem.
Lego kocke so zakon, zaj pa rč ka hoč! ;)
Youtube

Odgovori