Virtualni Planet kock

Razstave, Teambuildingi, gostovanja,...
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Slika

Glasovanje!
Poteka do sobote 19.12.2020.
Glasujete tako, da v obrazec vpišete svoj email in številko kreacije, ki vam je všeč. Glasujete lahko samo za eno kreacijo!
Številko kreacije dobite tako, da odprete izbrano kategorijo in ko greste z miško čez sliko galerije kreacije, se vam v prvi vrsti izpišeta številka in naziv kreacije. Zapomnite si le številko.
Štejejo le glasovi, ki so oddani preko obrazca.
Če bo več glasov oddanih iz istega e-mail naslova, bodo vsi odstranjeni, kot tudi, če ste glasovali za svojo kreacijo.
Po končanem glasovanju preštejemo glasove in objavimo zmagovalca.


---------------------------------------------

Ker je LEGO razstavo v današnjih časih praktično nemogoče izvesti, smo se odločili, da zadevo speljemo virtualno.
Vsebina Virtualnega Planeta kock je v angleškem jeziku, ker bomo tudi tokrat povabili k sodelovanju tuje razstavljalce in je tako komunikacija najlažja. Vseeno pa bom tu zadevo objavil v slovenščlini.

Kako sodelovati?
Na spletni strani je obrazec, katerega izpolnete in nam ga pošljete. Če obrazec ne deluje nam na email posredujete sledeče podatke (*obvezno polje):
- naziv kreacije*
- vaše ime ali psevdonim (če gaimate)*
- država iz katere prihajate*
- ime LUGa/kluba (če ste član katerega)
- tematika kreacije - izberite eno (City, Star Wars, Technic, Science Fiction, History, Fantasy, Creator, Friends ali ostalo) *
- slike vaših kreacij*

Ko prejmemo podatke in slike vaših kreacij, jih bomo objavili v temi, ki ste jo navedli, seveda, če je obrazec pravilno izpolnjen in seveda, če izpolnjujete spodnja pravila.

Pravila
Rok za oddajo kreacije je 14.12.2020 do 24:00!

Pogoji:
- sodelujete lahko le starejši od 15 let (če ste mlajši in menite, da je vaša kreacija primerna za virtualno razstavo nam jo le pošljite)
- vaše kreacije morajo biti narejene v 2020
- lahko objavite več kot eno kreacijo
- kreacija je bila lahko že videna / objavljena kje drugje
- kreacija mora biti velika vsaj 16x16 čepkov

Glede slik:
- pošljete lahko največ 10 slik
- slike morajo biti široke vsaj 1024 pikslov
- slike z enobarvnim ozadjem so lepše
- naredite slike iz več različnih kotov
- ne pozabite slikati detajlov

Pridržujemo si pravice, da kreacije, ki po našem mnenju niso primerne, ne bomo objavili (imitacija orožja, nasilje, erotične vsebine ipd... ).

Glasovanje
Prijave bomo sprejemali do 14.12.2020 do 24:00.

Glasovanje publike
Glasovanje, kjer boste lahko glasovali za najljubšo kreacijo, bo trajalo od 15.-20.12.2020. Izpolnili boste obrazec ali na naš email poslali NAZIV najljubše kreacije. Če bo z enega emaila več glasov, bodo le ti neveljavni. Seveda, tudi ne velja glasovati za svojo kreacijo.

Ko bo obdobje glasovanja končano, bomo prešteli vse glasove in kreacija z največ glasovi je zmagovalna.

Glasovanje žirije
Vsak izmed štirih članov žirije bo izbral pet najljubših kreacij in kreacija z največ glasovi prejme nagrado žirije.

Žrebanje glasovalcev
Vsi, ki boste oddali svoj glas, ste v bobnu za žrebanje še tretje nagrade.

Nagrade

Nagrada publike:
Slika
31081 Modular Skate House

Nagrada žirije:
Slika
10626 James Bond Aston Martin DB5

Nagrada za izžrebanega glasovalca:
Slika
21151 The End Battle

Nagrade bomo poslali po pošti, če bo le to mogoče. V kolikor bodo veljale prepovedi, bomo to uredili takoj ko bo mogoče.

Če imate kakšna vprašanja, sem vam na voljo. :)
LPG

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a timi »

Super! Upam, da je mestna ulica iz 50ih dovolj dobra. ;)
Če pa ni bom pa sestavil nekaj drugega, to zame ni problem. :)
Hvala, da ste zrihtali razstavo. 8-)
LP, Timi
Zadnjič spremenil timi, dne 07 Nov 2020 10:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Timi, lahko objaviš ulico, ki jo že imaš in narediš novo ali kaj drugega in ponovno objaviš. Objav je lahko kolikor ti srce poželi. Glede tega ali je kaj dovolj dobro ali ne, pa presodi sam. ;)
LPG

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Še 10 dni nas loči do zaključka prvega Virtualnega Planeta kock.
Pohitite s svojo objavo! :)

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Še zadnji vikend...
Ne pozabite, rok za oddajo je 14.12.2020 do 24:00!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Glasovanje!
Poteka do sobote 19.12.2020.
Glasujete tako, da v obrazec vpišete svoj email in številko kreacije, ki vam je všeč. Glasujete lahko samo za eno kreacijo!
Številko kreacije dobite tako, da odprete izbrano kategorijo in ko greste z miško čez sliko galerije kreacije, se vam v prvi vrsti izpišeta številka in naziv kreacije. Zapomnite si le številko.
Štejejo le glasovi, ki so oddani preko obrazca.
Če bo več glasov oddanih iz istega e-mail naslova, bodo vsi odstranjeni, kot tudi, če ste glasovali za svojo kreacijo.
Po končanem glasovanju preštejemo glasove in objavimo zmagovalca.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Uf, težka odločitev, veliko zelo dobrih kreacij se je nabralo! Pa tudi količinsko zelo zelo spodobna številka.
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Glasovanje končano in imamo tudi zmagovalce!

Nagrada publike: #09, Fogôlar Furlan, Lelix from Italy by FVG BRICKTEAM
Slika
Slika
31081 Modular Skate House

Nagrada žirije: #49, Tree, kofi from Austria by LGOe
Slika
Slika
10626 James Bond Aston Martin DB5

Nagrada za izžrebanega glasovalca: luka.mar****com
Slika
21151 The End Battle

Zmagovalci bodo obveščeni prek emaila. Čestitamo!
Zahvaljujemo se vsem udeležencem, kot tudi vsem, ki ste za kreacije glasovali!
Se vidimo drugo leto!

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Čestitke zmagovalcem in hvala vsem za udeležbo, kreacije so bile res top.

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a sveder »

Čestitke zmagovalcem in hvala in čestitke tudi vsem organizatorjem, da ste vse skupaj speljali. Verjamem, da je imela žirija veliko dela pri takem številu dobrih in lepih buildov ;) ... vse bi pa 100x rajši videl v živo, a tko pač je zadnje čase. Upam, da se kmalu vidimo v živo.

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#11 Odgovor Napisal/-a timi »

Bilo je super, veliko tudi tujih razstavljalcev, kreacije pa so bile zelo lepe. Hvlala organizatorjem, da so izpeljali vse skupaj :D
LP
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#12 Odgovor Napisal/-a subix »

Odličen koncept in pristop v teh časih. Hvala za izvedbo, čestitke zmagovalcem in žiriji. Do naslednjič!

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#13 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Tudi meni je fajn koncept, me je mal brcnu v rit in sem končno nekaj dokončal :-) Sicer ni zmagal moj favorit, a vsake oči imajo svojega malarja :-) Saj zmagovalna kreacija je vrhunska, ampak ji manjka nekaj dogajanja. Lep pozdrav vsem.
It's not me, it's my alter LEGO!

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#14 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Zelo sem vesel, da ste izpeljali zadevo in hvala, ker ste tudi mene prisilili, da dokončam svoj MOC za KF... Ogledal sem si vse kreacije in bil sem navdušen nad tem, koliko ljudi je sodelovalo. Veliko dobrih kreacij iz Slovenije in iz tujine.

(Zdi se mi, da so bile nagrade podeljene tega vrednim kreacijam. Čestitke!)
Ker lahko.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#15 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Dobivam par vprašanj glede vsega skupaj in najbrž še kdo pričakuje kakšen feedback od mene. :)

Skratka za tako virtualno razstavo sem se odločil iz več razlogov. Da kot RLUG TLGju pokažemo, da še migamo (kar tudi moramo) in da tudi vi lahko pokažete, kaj ste naredili za razstave, ki naj bi bile, pa so žal odpadle; ja v bistvu, da vas malo v rit brcnem, da se zmigate kaj naredit, pa sebe tudi. :)

Presenečen sem bil nad številom udeležencev, kot tudi nad številom ljudi, ki se niso udeležili (tak naši, kot tujci), čeprav imajo kreacije oz. jim ne bi bilo težko kakšno naredit v slabih dveh mesecih. Tako smo nabrali 78 kreacij od 38 različnih ljudi in od tega vas nas iz Slovenije sodelovalo 23 z 45 kreacijami od katerih je lukaludl objavil 10 kreacij.
Tujci so iz 9 različnih LUGov: Avstrija LGOe, Italija FVG Team, Hrvaška Kockice, Nemčija Bricking Bavarija, Srbija Kolege in Skockani, Grčija Breeks, Slovakia Tatra LUG ter mednarodni Rebel LUG. Od njih je poslal največ kreacij Robert iz Bricking Bavarije, 8 različnih.
Po tihem sem upal, da bo tujcev vseeno več. Res da nisem ne vem koliko oglaševal cele zadeve, vseeno pa je bilo deljeno na LANu, kjer so vsi LEGO Ambassadorji, kot tudi prek Jana Bayerja na FB-ju, ki je frend z marsikom, pa drugače prek FB-ja, IG-ja itd...
To človek itak ni nikoli dobvolj pameten, kaj bi bilo bolje. Ali bogatejše nagrade ali več njih ali oglaševat tudi drugje in oglase plačat itd. Lahko se razpočiš, pa ni nič. Lahko pa krneki ven butneš, je pa vsem uau! Kdo bi vedel?

Opazil sem, da ste imeli ravno slovenski udeleženci največ težav z branjem in razumevanjem navodil. Dobival sem nepopolne obrazce, kljub temu, da sem izrecno poudaril, da naj bo vse v angleškem jeziku, so bili slovenski nazivi kreacij. Nekateri ne veste ali ste član Kocke kluba ali ne - preverjal nisem, ker je škoda mojega časa in sem raje pustil prazno. Eni so mi kreacije popšiljali na druge e-mail naslove, kot da je obrazec bav-bav. Dobil pa sem tudi paket prek FB-ja. Moral sem zavrniti kar nekaj kreacij, ker so bile MOD, namesto MOC in tudi take, kjer so bile samo minifigi postavljeni na neko ozadje. Vseeno pa sem skozi prste pogledal parim, ki niso bile velike 16x16 čepkov ali pa je bila oseba mlajša od 15 let (vsaj zdi se mi, da je :) )
Vprašanje pa je, koliko tujcev se ni prijavilo, ker jim je bil obrazec oz. način sodelovanja neznanka. Vsem nikoli ne bom mogel ustreči, vseeno pa menim, da bi se lahko malce bolj potrudili in prebrali tistih par vrstic navodil za oddajo kreacije, da o glasovanju raje ne govorim; no ja, pa vseeno bom. :)

Za kreacije sem prejel 324 glasov prek obrazca in še par kar direkt na mejl. Od tega je bilo kar 80+ glasov podvojenih ali potrojenih. Nekateri so glasovali za več kreacij tako, da so napisali kar več cifer, enkrat ločenih s presledkom, drugič z vejico, tretjič s piko. Vse to je letelo ven, saj je v navodilih lepo pisalo, da lahko glasujete samo za eno kreacijo. Najbrž bi moral še narisat, da lahko ena oseba glasuje samo enkrat za eno kreacijo, pa dvomim, da bi pomagalo. :) Kot jim tudi ni pomagalo, da glas oddan za svojo kreacijo ne šteje. Pa sem take vseno pustil, ker drugače bi bile kreacije brez glasov.
Kar se organiziranga glasovanja tiče moram rečt, da se je FVG team lepo discipliniral in na veliko oglaševal za svojega favorita. Kljub temu, da sem zbrisal kar nekaj njihovih podvojenih glasov, se stanje ni spremenilo in je favorit zmagal. Pri takem načinu glasovanja pač to tako je. Za žirijo pa bi rekli, da je bila kuhinja in da smo se vse dogovorili. Karkoli bi naredili, nekaterim pač nikoli ne bi bilo prav, dokler seveda ne bi zmagali, takrat bi se pa oglasil nekdo tretji. Klasika. :)

Glasovanje žirije ni nobena znanost. Štirje smo bili žiranti in vsak je po svoji presoji glasoval za svojih 5 najljubših kreacij. Tako je "Tree" prejel največ glasov (3 od 4) in zmagal. Kaj je kdo ocenjeval pri kreacijah niti ni pomembno, ker ni nekih smernic za to.

V bodoče bom z VrPK-jem nadaljeval. Ne glede na to, da zadeva jemlje moj čas, da mi pri tem pomagata Admin z objavami na soc. omrežjih in @MstrOfPppts, ki je uredil galerijo in finese na spletni strani ter ne glede na to, da je tudi finančni minus, saj je treba poštnino plačati, da se nagrade lahko pošljejo, mi je zadeva fajn in jo mislim obdržati vsaj toliko časa, dokler se stvari ne normalizirajo in bomo lahko izvedli fizični event, kot smo jih nekoč (po moji ocene, vsaj še par let ne).

Glede na sedajšnji odziv po temah kreacij, sem se odločil, da bo v bodoče tem samo 6. SW in Sci-Fi se združita. Technic in Friends pa gresta med "ostalo".
Razmišljal sem, da bi dal dodaten pogoj, da če bo tema imela vsaj 10 objavljenih kreacij, da bi potem lahko glasovali za vsako temo posebej in bi bilo na voljo 6 nagrad, vsaka za svojo temo. Bila bi ena večja nagrada, ki bi jo podelila žirija in ena nagradica za izžrebanega glasovalca, kot je bilo sedaj.
Če ima kdo tu kakšen predlog, naj ga le napiše, a naj ga prej razdela, da vidi, če zadeva pije vodo. Lahko se tudi dobimo na kakšnem sestanku in rečemo kakšno, kako bi zadevo speljali, da bi bila top.

Potreboval bi tudi rešitev glede spletne strani. Taka, kot je, je bila testna in povzeta po eni predlogi, kateri se je dodala galerija slik. Le ta galerija dela malo problemov. Namreč zadeva se vleče iz Flickra in včasih traja tudi do 5+ sekund, da se stran s slikami postavi, kar je absolutno predolgo. Sevdea nakaj k temu pripomorejo vse java skripte, ki se izvedejo v ozadju, da se slike lepo pripeljejo odfejdajo itd... Meni zgleda sicer lepo, a je nepotrebna navlaka, kot bi rekel MstrOfPppts. :)

Kar se časovnega okvirja tiče lahko že začnete gradit za nov VrPK, bi pa z njim zaštartal enkrat v januarju in bi trajal tja do konca aprila. Predlog pač. Če ima kdo drugo idejo, naj pove. Vsaka pomoč je dobrodošla.
Hvala.
LPG

lukaludl
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Nov 2013 14:38
Kraj: Ljubljana
x 46

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#16 Odgovor Napisal/-a lukaludl »

Meni je bila celotna zadeva super! Kot rečeno, še migamo, rok oddaje pa po svoje prisili, da se končajo projekti, ki sicer ne bi videli konca. Motivacija, ki se ji reče lahko le odlično, še pridem in hvala!

Se pa je pojavilo nekaj problemov, predvsem s stranjo, se mi je zdelo bolje, da s feedbackom počakam do konca VrPKja. Vem, da se tole malo ponavlja od zgoraj napisanega. To, da stran "priplava" res da izgleda lepo, a funkcionalno ni, predvsem ob slabšem internetu. Slike se pokažejo kasneje, kot pa se stran "pripelje navzgor", vmes pa opazuješ sive pravokotnike, ki se vozijo gor po strani. Na računalništvo se sicer ne spoznam, tako da boljšega predloga kot to, da se preprosto izpusti plavanje in da se stran pojavi, ko se naloži, nimam.

Pri glasovanju in nasploh, so se podatki o kreaciji videli le, če si čez sliko zapeljal miško. Vse lepo in prav dokler ne pride do telefonov, tablic in vseh drugih touch naprav. Koncept naj se pusti, bi bilo pa dobro, da se napiše podatke o kreaciji na neko polje nad sliko, morda bi se lahko žrtvovalo eno polje slik in se tam izpisalo vse podatke ali pa kako drugače, da bi bili podatki vidni tudi ob odprtih slikah.

"Stran ni varna" me je opozoril računalnik vsakokrat, dokler nisem označil, naj za to stran naredi izjemo. Če ne bi vedel, kaj je na strani, kdo stoji za njo in vse to, bi me mogoče to malo odvrnilo. Spet, ne vem, kako je s temi oznakami, ne spoznam se na to, a se mi je zdelo bolje, da omenim.

Koncept sam po sebi pa je odličen, takoj sem za, da se ga ponovi! :D
Če zgleda neumno, a dela, ni neumno.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#17 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Kot že omenjeno, je bila stran testna. Narejena na brzino, da se ne zabije 100+ ur časa in da se čez en mesec ugasne in nikoli več ne uporabi.
Sedaj, ko bomo zadevo še imeli, bo vse drugače, tudi oznake slik itd...

"Stran ni varna" je najbrž spet kakšen googlov idiotizem ali idiotizem kakšnega drugega brskalnika zaradi java skript. Ni pomembno. Če se pa ljudje tega bojijo, naj pa zadeve ne gledajo, ker jih lahko kaj ugrizne ali pa se okužijo, baje tudi s korono. ;)

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#18 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Treba je polinkati https stran, pa bo, tudi certifikat je ok.

https://planetkock.si/

Google že kakšne dve leti označuje vse htpp strani kot nevarne:

https://www.wired.com/story/google-chro ... ure-label/

Tudi iskalni rankingi so za http strani slabši (tukaj ni problem, ker je aktivna tudi https).

Meni stran sicer dela ok, sem pa tudi sam opazil, da preko mobilca ne gre videt nekaterih info. Glede na kratek čas, ki je bil na voljo, pa je zelo stran zelo solidna.

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#19 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Meni se je zdelo super. Priznam, da sem zadevo bolj spremljal preko objav na FBju.

Rozle
Prispevkov: 187
Pridružen: 16 Jan 2018 11:46
x 256

Re: Virtualni Planet kock

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#20 Odgovor Napisal/-a Rozle »

Bravo usem k ste Planet speljal in usem nam seveda k smo neki malga prispeval😁👍
Zame je blo prvic da sem razstavil kreacijo, sploh tako veliko. To stejem v čast, da sm sploh lahko😁 in lahk rečm sm bravo za idejo z virtualnim planetom. Kar se tice nalaganja, sem eden izmed tistih ki so poslali na mail ker sem cakal zadni trenutek in mi drugace nebi uspelo. Hvala legofrik za pomoc in razumevanje👍😉
naslednič bo boljše.
Stran je res mal problem gledat preko mobilnika. Moja ideja, mogoce bi blo fajn da se vidi tudi ostala mesta, kam se je kdo uvrstil. Nekak da mal zagona če vids da si pa le nekje na vrhu lestvice💪😁
Sem pa dobil same dobre feedbacke od folka k so si planet ogledal, tko da keep on doing it! 👍

Odgovori