Bricking Bavarija 2022

Razstave, Teambuildingi, gostovanja,...
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Bricking Bavarija 2022

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Pretekli vikend so @MstrOfPppts, @MajklSpajkl in @Redhead1982 razstavljali na Bricking Bavarija. Nekaj slik najdete na našem IG profilu, več pa na IG profilu BB.

Za opis dogajnja s samega dogodka pa upam, da bodo poskrbeli zgoraj omenjeni oz. nekdo od njih, ko si od vsega odpočijejo. :)
Hvala!
LPG

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Bricking Bavaria 2022

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a subix »

600km iz Ljubljane, prostor 3000m2 +, 300 razstavljalcev. Kreacije so bile označene s številkami tudi večjimi od 500.
Več kot vredno obiska, ker zadeva je NORA! Slike ne pokažejo pol tega, kakor je to gledati v živo. Stotine kreacij, 95% vrhunskih.

Link do slik:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... share_link

Na splošno kar nekaj kreacij tudi razsvetljenih, vendar statično ali utripanje. Programiranega nič. Motorizirano skoraj nič (redka izjema Kanada, kjer se je kanu vozil po vodi - magnet spodaj, en je drva žagal in želežniški most se je podiral, samo tega nisem videl) razen seveda Technik sekcije. Tam sem opazil, da imajo praktično vsi RC ali BT komande in verjetno so tudi nekateri motorji RC in ne Lego.

Kar se normalnega obiskovalca tiče je dobro organizirano. So tudi mali kiksi. Recimo karte so prodajali zunaj v šotoru, v vrsti si čakal, pa je dejansko snežilo. Samo dva sta karte prodajala. Prostor z mizami za jesti je bil premajhen in so sedeli po stopnicah z otroki itd. Prodajali so samo hrenovke. Vrsta 10m cel čas.

Na splošno se ne sekirajo kaj dosti za krajo ali kaj podobnega. Ograje so nižje od miz in 20cm od miz. Ljudje 101% kulturno, v 4 urah nisem enega otroka videl, ki bi kaj prijel, kaj šele odraslega. Folk se steguje nad kreacije da slikajo, vsi pazijo, da z obleko kaj ne podrejo,... res pozitivna izkušnja. Pri večini kreacij ni nikogar, ki bi kaj pazil. Duplo 0 kreacij. Igralnica dve mizi, na katere so stresli 6 škatel s po 1500 kockami, skupaj z navodili, reklamami...na eni niši so imeli vse flagšipe (Titanik, Kolosej, Razor Quest, grad,...) brez vsake ograje, samo tu je folk to prijemal, obračal, nikogar zraven, ki bi čuval. Trgovina samo ena, v glavnem MISB seti, tudi stari, po nerazumno visokih cenah. Nekaj res malega vrečk po še bolj nehumanih cenah za brez vezne kocke. Folk pa v vrsti čakal po moje več kot pol ure, da so lahko plačali nabrano. Če bi hotel bi jim lahko pokradel vse, ker je bil res dren nenormalen, vrsta po dva-tri ljudi na debelo, 20m dolga, vsi so imeli vse po rokah, kar so nabrali. Na koncu trgovine blagajna in kar si do tam prinesel si plačal. Bil je še en, ki je knjige prodajal in mu je po treh urah ta boljša knjiga zmanjkala.

Glede na KF je bilo razmerje otroci/odrasli tukaj zelo v prid odraslih. Se mi zdi da organizatorja niti ne briga dosti za otroke glede na mikro igralnico in nič drugega za otroke. Se mi zdi, da si nekje lahko avto na daljinca peljal. Pa BuWizz je imel delavnice, kar je itak za odrasle. Obiskovalcev kot toče, ob odhodu ob cca 14:00 jih je bilo toliko, da nikjer nisi mogel prosto do kreacije, ker je bilo vse nabito. Povsod.

Pogled s strani razstavljalca lahko povedo naši, ki so to bili. Smo se srečali in malo počvekali.

Naše kreacije po kvaliteti nič ne zaostajajo. Samo ne moremo biti konkurenčni po velikosti z velikimi, ker nimamo cekinov za kaj takega. In tudi premalo nas je. Zimsko Kanado je sestavljalo 24 ljudi 8 mesecev.

Najboljše kreacije ne moreš izbrati, je preveč takih, med katerimi se enostavno ne moreš odločiti.

Finance:
133€ nafta, A vinjeta 9,6€, 4x tunel=22,5€ (nazaj čez Katchberg, ker je bil sonček in sneg), 12€ vstopnina, 6,5€ parkirnina za 4 ure v garaži v isti stavbi. Spanje 0,00€ pri prijatelju v Munchnu. Nakup na sejmu 0,00, Lego shop Munchen center 17,25 PAB, LegoShop Reims 99€ (PAB + 5x minifig).

Zaključek: Jaaa, nujno drugo leto zopet!!! Mogoče kot razstavljalec?

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: Bricking Bavarija 2022

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Minuli vikend sem v odlični družbi tretjič sodelovala na LEGO razstavi Bricking Bavaria v Furthu. Večina informacij o razstavi je dosegljivih na spletni strani tega LUGa. Na kratko pa tole:
- razstava poteka 1x letno, izmenično v Furthu in ob Bodenseeju (prej je bila v Munchnu)
- gre verjetno za eno izmed večjih nemških razstav, kjer sodelujejo večinoma nemški, švicarski, avstrijski in italijanski LUGi
- nekaj je bilo tudi angleško govorečih (Američan, Britanci), verjetno pa še iz drugih držav
- prevladuje sicer nemščina, a je organizator ob raznih objavah in pošiljanju informacij po epošti sporočila vedno objavljal tudi še v angleščini
- na BB2022 je sodelovalo več kot 300 AFOLov in TFOLov (kot razstavljalci ali pomagači pri organizaciji).

@Subix je lepo povzel pogled z vidika obiskovalca razstave in nekaj ''pomanjkljivosti''. Z vidika razstavljalca je prednosti precej več. Za obiskovalce je razstava odprta samo v soboto in nedeljo, medtem ko razstavljalci postavljajo prve kreacije že v četrtek popoldne, petek pa je namenjen izključno razstavljalcem. Tako imaš možnost sprehoditi se po razstavi v miru, brez gneče, hkrati pa lahko opazuješ tudi razstavljalce, ki hitijo še s sestavljanjem. Za razliko od nas, ki smo se pripeljali do Furtha z avtom in skoraj 100% sestavljenimi kreacijami, jih je bilo kar nekaj, ki so prileteli z avionom in so temu primerno veliko bolj kompaktno transportirali kocke. Eden od njih je na razstavo prišel celo z napol končano kreacijo, ki jo je skupaj s kolegi v petek lepo počasi sestavljal ob glasbi. Petek je tako v večji meri namenjen druženju AFOLov, kar je res velika prednost. Glede na veliko število kreacij različnih dimenzij res rabiš veliko časa in obhodov, da si vse podrobno ogledaš.

Poleg kreacij je bila na voljo tudi komisijska trgovina, kjer si si lahko privoščil predvsem sete, ki so že dolgo iz prodaje, ter nekaj metrov zabojev s posamičnimi kockami. Kar se samega nabora tiče, so tokrat prevladovale nove kocke. Prejšnja leta pa si lahko med raznimi stojnicami našel tudi kakšne goodije (zelo redke kocke).

Varovanje kreacij je bilo bolj minimalno. V petek ograj sploh ni bilo, tako da si prišel z nosom tik do kreacije. V soboto in nedeljo so bile ograje zgolj stebri z napeto plastično verigo, večinoma niti ni bilo zraven nikogar, ki bi pazil na njih. Na posameznih mizah so bile tudi opozorilne table, da se kreacij ne dotika. V treh dneh sem tako opazila zgolj nekaj incidentov - ena punčka je podrla krhek most in sočasno planiral v jok, pa ni bilo videti, da bi se kdo kaj sekiral razen nje in njene mame. Čez nekaj časa je most spet stal. Sem pa opazila, da je en otrok dobesedno božal fasado hiše, na eni moji manjši kreaciji pa je bilo par kock na koncu ob robu plošče (krivca nisem videla). V osnovi pa ja, ljudje so kar lepo disciplinirani, ni bilo nekega prerivanja, tudi v vrsti pred vhodom so vsi potrpežljivo čakali na nakup vstopnic. Tudi ni bilo nikoli pripomb, ko smo se razstavljalci drenjali mimo vrste čakajočih za vstop.

Kot zaključek pa lahko rečem le to, da je razstava res impresivna za pogledati. Kot razstavljalec imaš priložnost kreacije opazovati od bliže in brez gneče. Prosti čas lahko izkoristiš za klepet, sprehod po starem mestu, nekateri so se odpeljali celo do LS v Nurenbergu, organizator pa je poskrbel tudi za razne igrice, povezane s kockami. Skratka v celoti super izkušnja.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: Bricking Bavarija 2022

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Še mojih "50 čentežimov":

Bil sem že na Bricking Bavaria 2017 v Münchnu, ampak to je bilo nekaj povsem drugega. Hala s 3000 kvadrati večinoma vrhunskih kreacij. Nisem hodil veliko naokrog, a česa takega še nisem videl. Res priporočam vsaj ogled.

Družba je bila odlična, razen soborcev z odprave, nisem imel nobenih obstoječih kontaktov z nemškimi razstavljavci, a so vsi zelo zgovorni in z veseljem podebatirajo o kreacijah.

Kot razstavljavci smo se lahko udeležili tudi raznih LEGO iger, kjer po igri pade tudi kaka "kocka ali dve" za nagrado za sodelovanje. Zelo zabavna je bila igra v parih, kjer eden bere/govori navodila, brez da bi kazal s prstom, drugi v paru pa sestavlja po navodilih. Najhitrejši trije prejmejo manjše lego sete. No, ker smo bili v treh sem imel najprej namen samo opazovati, a se nam je pridružila še gospa Rollbühler (sicer mama Markusa, ki dela kot LEGO designer in ga Andraž in Vesna poznata že od prej) in ker tudi sama ni imela para sva se zmenila, da poskusiva. Seveda sva bila konkretno zadnja. Jaz sem bral navodila v Babilonščini oziroma miksu Nemščine (uborne), Angleščine, Slovenščine in nerazločnega stokanja. Gospa ni poznala angleških imen kock, jaz pa ne nemških, tako da upam, da ne obstaja kak posnetek tega špasa :-) "But it was so funny!"

Potrjujem zgledno obnašanje ljudstva med razstavo saj so bile »ketne« res zgolj simbolično postavljene okrog kreacij. Na žalost nekatere kreacije niso bile ravno lepo osvetljene , kar je bilo marsikateri v škodo. Sicer pa na splošno super ambient. Legofriku bi morda malo kravžljali živce prti. Nekje so bili črni nekje bež sivkasti, nekje pa jih sploh ni bilo. Nikjer pa niso bili tako lepo nameščeni kot na KF-ju. Škoda, da niso bili vsi črni, ker so ostale barve precej kazile pogled na kreacije.

Morda komentar glede UCS setov, ki jih omenja Subix. Res so bili postavljeni vsem na ogled in otip, a so bili to zlepljenčki iz LEGO stora. Smo govorili z možakom, ki je bil tam v imenu LEGO stora in je rekel, da sedaj praktično vse nove sete dobijo že zlepljene, tako da jih takoj ob izdaji lahko dajo v vitrine. Sami praktično ne sestavljajo več. Verjetno tudi zato, ker smo bili razstavljavci, smo si vse lahko lepo in potrebno ogledali in tudi "prešlatali".

Glede stroškov samega izleta, za bencin in tri nočitve z zajtrkom pa še vsa ostali futr nas je prišlo ca 300 ojrov na osebo, kar se mi zdi zelo solidno, o ostalih stroških (beri nabavi kock) pa "dama nikoli ne pove". Se je pa žep pridno praznil že na sami razstavi, pa potem v Smythstoys, kjer imajo v tem času popuste, ki se jim lahko preče popusti, pa potem še LEGO shop v Minhnu, pa Mytoys itd...

Vsekakor sem za to, da še kdaj ponovimo zadevo. Mogoče bi naslednjič bilo fino kaj po Danskem povandrati...

P.S.: Dejansko pa Technic kreacij skoraj ni - razen ogromen kamionski terminal, ki je imel po moji oceni praktično kvadraturo Kockefesta (malo pretiravam) in poznam nekatere, ki bi verjetno najraje kar tam prespali :-)
It's not me, it's my alter LEGO!

Odgovori