LEGO zgodba - pravila in prijave

Razstave, Teambuildingi, gostovanja,...
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Tole zna bit zakomplicirano ali pa tudi ne. :)

Davno nazaj smo ustvarili LEGO zgodbo na forumu, tako da je vsak izmed sodelujočih dodal svoj prispevek s sliko vinjete velikosti 8x8 čepov in besedilom, ki se je nadaljevalo iz prejšnjega prispevka in pustilo odprtega za naslednjega.
Začetek zgodbe je bila vinjetka s pločnikom in ograjo ter policistom, ki se sprehaja. Besedilo pa: "Nekega dne se policist Polde sprehaja po ulici, ko zasliši..."
Naslednji prijavljeni je naredil svojo vinjeto s policistom in napisal (recimo): "... za ograjo otrošli jok. Brž odhiti tja, saj se mu je zazdelo, da..."
Tretji po vrsti spet objavi svojo vinjeto in svoj del zgodbe, ki se razvija, dokler sodelujete.

Pravila so enostavna.
1. Izberemo minifigurico, katero skoraj 100% vsi imate oz. si jo lahko izposodite. Prej je bil to policist, sedaj pa lahko rečemo, da naj bo glavni junak gasilec po imenu Gorazd. Minifigura je lahko drugačna, od minifigure predhodnika, saj najbrž vsi nimate enakega gasilca. Dajmo določit, da mora imeti figurica gasilsko čelado in črno gasilsko uniformo, detajli so pa lahko različni.
2. Gasilec mora biti vedno na vinjeti, katera je velikosti min. 8x8 in max. 16x16 čepov. Poleg so lahko tudi druge figurice, živali,... Ne komplicirajte preveč z gradnjo vinjete, ker nimate prav dosti časa za objavo.
3. Besedilo naj bo izvirno, lahko je komično, naj pa ne bo žaljivo.

Prijave.
A. V to temo se boste prijavili enostavno s "Prijava".
Prijavljate se prosim le tisti, ki boste resno sodelovali. Rok za prijavo je najkasneje do nedelje 16.10., potem zaključimio s prijavami za prvi krog.
V drugi temi bom odprl seznam prijavljenih in kot si bodo sledile prijave, tako boste tudi vi po vrsti na seznamu.
B. Čas za oddajo prispevka je omejen.
Ko predhodnik objavi svoj prispevek, imate čas 5 dni, da objavite svojega. Recimo, če predhodnik objavi prispevek v nedeljo ob 8h, imate čas za objavo do petka do polnoči. Če objavi v nedeljo ob 23:59, ravno tako; petek 00:00.
Seveda lahko svoj prispevek objavite takoj za predhodnikom. Ni vam potrebno čakati cel dan.
C. Prepozna objava.
Če se zgodi, da v tem roku prispevka ne objavite, ima naslednji pravico objaviti svoj prispevek pred vami, vas pa iz mesta na seznamu premaknemo na zadnje mesto, kar naredimo z vsemi, ki bodo zamudili, saj namen zgodbe ni, da bomo čakali na prispevke v nedogled, tamveč, da se zadeva odvija hitro in da je kmalu nekaj novega.
D. Opozorite naslednjega v vrsti.
Da se izognemo nevšečnostim pod točko C, prosim vsakega, ki bo objavil svoj prispevek, da pošlje zasebno sporočilo naslednjemu v vrsti, da ga opomne, da je sam končal in da je on na vrsti.
E. Drugi, tretji, četrti... krog.
Vsi, ki boste objavili del zgodbe v prvem krogu, se lahko ponovno prijavite v tej temi za drugi krog. Dodal vas bom na seznam za zadnjim iz prejšnjega kroga.

Upam, da je vse jasno, če ne, me kar vprašajte v tej temi.
Hvala.
LP

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Meni je bil ta princip zelo všeč pri policistu Petru, kjer sem sodeloval. Takrat pa smo imeli precej daljši rok za izdelavo, mislim da kar pet dni če ne celo cel teden. Jaz se za 24 urni rok enostavno ne morem resno prijaviti, ker ga praktično ne bom mogel izpolniti, dnevi so žal postali prekratki... Bom pa z veseljem spremljal novo zgodbico.
LP, Miha
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Aha, a je blo več časa? Sem pozabil.
OK, lahko premaknemo na max. do 5 dni. Popravljeno.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Ja, takrat smo imeli dogovor za ASAP in ne več kot 5 dni al en teden, nekaj takega...se pravi, če je en končal, je lahko naslednji prej začel... 5 dni mi je OK, zdej upam, da imam kakega pametnega gasilca, ma mislim, da vsaj kak vintage iz 80ih bi moral biti, torej...

PRIJAVA

P.S.: Sej vemo, da Gasilec Gorazd se bere s primorskim G in ne H? ;-)
It's not me, it's my alter LEGO!

skrana
Prispevkov: 80
Pridružen: 02 Nov 2011 21:44
Kraj: Kranj
x 72

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a skrana »

PRIJAVA
Keep on building!

Rozle
Prispevkov: 187
Pridružen: 16 Jan 2018 11:46
x 256

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a Rozle »

Men so vsec te vinjetkaste zgodbice, sodelujem itak!

PRIJAVA

Lsmte
Brick on!

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a sveder »

Ghasilec Ghoraz, @MajklSpajkl?

PRIJAVA

Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

PRIJAVA
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Uporabniški avatar
Kado
Prispevkov: 73
Pridružen: 04 Okt 2022 14:31
x 48

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a Kado »

PRIJAVA
Moja najljubša lego tema je Ideas (CUUSOO). Moje druge teme, ki so mi zelo všeč, so Gospodar prstanov, Hobbit,...

Moja kolekcija: https://brickset.com/sets/ownedby-Kaido
Moj instagram profil: https://www.instagram.com/kadobricks/

Dejvi
Prispevkov: 109
Pridružen: 04 Mar 2022 12:32
x 81

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a Dejvi »

PRIJAVA.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#11 Odgovor Napisal/-a legofrik »

LEGO zgodba se je začela: viewtopic.php?f=10&t=299
Še vedno se lahko prijavite, kljub temu, da zadeva že poteka.

Za drugi krog se lahko prijavite, ko bo na vrsti predzadnji v prvem krogu.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#12 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Takole, Gasilec Gorazd je zaštartal. V zasebnih sporočilih mi piše, da nisem avtoriziran za pošiljanje zasebnih sporočil. Upam da tale @ tag ravno tako zadošča... @skrana, le kaj se bo zgodilo z gasilcem Gorazdom v nadaljevanju? ;-)

Lep pozdrav.
Miha
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#13 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@MajklSpajkl, mah teli ZSji... Komur dela, naj pošlje ZS, ostali uporabljajte @ in s seznama izberite nickname naslednjega.

Degač super štart, edino navodil nisi upošteval.
Tvoj del zgodbe se ne konča sredi stavka s tremi pikicami, da naslesnji lahko pelje po svoje dalje. Popravi prosim.
Tudi besedilo je meni predolgo. Sicer ni nikjer omejitve, a point je bolj, da je zadeva kot slikanica s krajšim opisom in ne roman.
Zdej pusti, za naprej pa naj bo krajše.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#14 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

@legofrik Sem dodal polstavek, čeprav sem mnenja da ni potreben, naslednji na vrsti ima ogromno možnosti kako nadaljevati tudi brez njega, razen če je ideja, da mora že predhodnik nakazati kam gre zgodba. Sicer pa v pravilih ni eksplicitno navedeno, da moramo končati s "...", to je opisano na začetku, nisem razumel, da je imperativno. Glede dolžine teksta pa gre za začetek zgodbe in si po moje zasluži en intro. Tudi sicer pa v enem kratkem stavku in polstavku po mojem mnenju ne moreš skakati iz scene v sceno, ker izpade nelogično ali pa zgodba ni za nikamor... že res da ustvarjamo s kockami, ma tudi na pisnem delu ni treba, da napišemo eno linearno nizanje dogodkov... Ja lahko bi napisal: "Nekoč je Gasilec Gašper sedel v pisarni, pil kofe in padel s stola, potem pa..." naslednji pa bo napisal "...šel na špancir po svojem vrtu, ko je opazil..." Ma to po moje ni za nikamor...suhoparno skakanje iz vinjete v vinjeto brez neke posebne povezave... kakorkoli vzeto na znanje... če želiš lahko tekst tudi nadomestim s tisto vrstico od prej...
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#15 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Ja, fora je ravno v tem, kar pišeš, da predhodnik nakaže naslediku, kako naj se zgodba odvija. S tem ga tudi malo zafrkneš ali pa on tebe. Če dela domišlija, lahko fajn dogaja. :) Tudi bralci si bojo lahko predstavljali kako se bo zadeva odvila glede na nakazano, pa bojo lahko presenečeni, ker bo drugače ali pa uganili.

Ja, mal zgodbe je treba, ne se pa razpisat. Sej si kdaj vidu kakšno slikanico, ko ima sliko čez celo stran in spodaj dva stavka.
Pa sej si že sodeloval prvič pri tem. Če se spomniš, kako je bilo, je sedaj isto. Vem, da nismo prav dolgovezili, niti nismo pisali samo po tri besede.

Sej vem, če bi hotel pravila do potankosti napisat, bi jih bilo čez cel ekran, dva, tre, štiri... Tako so pa okrnjena in treba mal moje misli brat. :D
Sej bo, glavn, da zalaufa, potem bo čist luštn.

Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#16 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

@legofrik Te lahko prosim, če bi me dal na zadnje mesto v tej zgodbi, ker mi ne bo zneslo naredit prispevka do mojega roka in da se ne bi čakali.
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#17 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@strojnik80 urejeno

Rozle
Prispevkov: 187
Pridružen: 16 Jan 2018 11:46
x 256

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#18 Odgovor Napisal/-a Rozle »

Tudi meni zs dela tezavo, zato kar tu.
Moj delcek zgodbice je koncan, lahko nadaljujes @sveder ;)

Lsmte
Brick on!

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#19 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Fajn se razvija. A potem se moramo za vsak nov krog znova pofočkat? Jst sm za še eno rundico gvišnu...
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: LEGO zgodba - pravila in prijave

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#20 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Piše pod točko E.

Škoda edin, da vas ni kaj več.

Odgovori