AFOL Shopping day

Razstave, Teambuildingi, gostovanja,...
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Kocke Klub vam kot članom omogoča sodelovanje pri AFOL SHOPPING DAY.

Za kaj gre: na določene datume, predvidoma 4x na leto, je organiziran AFOL Shopping Day. Zaenkrat je to v LBR trgovinah (torej tistih, ki so v lasti LEGO Grupe, v naslednjih državah:

Austria
Belgium
Germany
UK
France
Netherlands
Sweden
Denmark

Nam najbližja trgovina je na Dunaju (2 trgovini) in v Munchnu (tudi 2 trgovini).

Po novem je zadeva tudi v LCS (LEGO Certified Store) v naslednjih državah:

France
Italy
Spain

Kako to izgleda: na ta dan je mogoč nakup z 15% popustom, na to pa grejo dodatno še VIP točke. Nakup je načeloma možen za vse sete, si pa LEGO dopušča možnost, da nekatere sete (recimo novejše) označi, da popust ne velja (kako to izgleda ne vem, ker po novem sistemu še nisem bil).

Ni veliko, a po moje se vseeno splača, sploh če se naredi prijeten izlet ali druženje, kot smo že imeli v preteklosti.

Kaj potrebujete:

-članstvo v Kocke Klubu
-LEGO Vip člansto in VIP kartico (fizično ali virtualno)
-prijavo za sodelovanje (1x letno)

Treba je torej meni poslati:

-ime in priimek
-člansko številko v Kocke Klubu
-številko VIP kartice (če bo imel kdo težave, bom objavil bolj točna navodila).
-email naslov

Po oddaji seznama, boste vključeni v sistem in na digitalni VIP kartici se bo pojavil "sticker" AFOL.

Naslednji AFOL Shopping day bo 4.12.2021. Vabilo po emailu z potrditvijo sledi par dni pred dogodkom.

Podatke pišite kar v to temo.

Če bi bil kdo za, lahko gremo skupaj, recimo na Dunaj.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Kdor hoče iti na Dunaj, mora pustiti trebuh zunaj ;)
Škoda, ker je samo za fizične nakupe... če bi bilo to na S@H bi bilo veliko bolj dišeče. Hvala vseeno.
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a sveder »

@Cwetqo hvala za info. Letos sem 90% daril že nakupil in predvsem budget že konkretno prekoračil. Mogoče drugo leto. Sploh, če pride ta dan na vikend, zna biti zanimivo v kombinaciji z izletom (družinskim ali momačkim hehe)

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@Cwetqo, a zdej vidiš zakaj sem se jest s tem nehal ukvarjat? Ker se je samo za enega trapast zalagat in je tud brez veze, da se. :)

@MajklSpajkl, point je ravno v fizičnem obisku trgovine in druženju.
BTW, ideja! Se bom potrudil in naslednji TB naredil virtualni, da ti ne bo treba pridt v Lj. Oz. še bolje, bo kar namišljeni, da ga meni tudi organizirati ne bo treba. :lol:
@sveder, že sedaj je to na vikend (sobota) in do sedaj je to tudi vedno bilo na soboto.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 310
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

@legofrik Jasno da gre za druženje, zaradi samega popusta pa ne vidim pomena v tem, da bi šel zato v LEGO shop na Dunaj. Priznam da sem glede tega razvajen in mi 15% popusta ne pomeni ravno "game-changerja, verjetno tudi zato, ker trenutno ni seta za katerega bi dejansko segel v žep...

Ne vem pa od kje ti ideja, da mi je težko priti v LJ, ne spomnim se, da bi kdaj to izpostavljal kot problem. Dejansko se prej ne bi udeležil virtualnega druženja, kot pa fizičnega, ker teh virtualnosti je bilo v zadnjih dveh letih več kot dovolj...
LP
It's not me, it's my alter LEGO!

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a sveder »

@legofrik super. Good 2 know. Če se bo kdaj organiziralo skupinski obisk LS na Dunaju, se vam najbrž pridružim. Je pa res, da -15% tudi zame ni tak strašen drajv, da bi šel samo za to. Združil bi z obiskom kakšne razstave (ne samo kock) ali kakšne druge prireditve (koncert, comic-con ... ima puno toga) seveda, v dobri družbi.

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@MajklSpajkl, pna, pna. :D

@sveder, se bojim, da z nami tega ne boš dočakal. ;)

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a Diablo »

verjetno je 4.12 že božični dunaj, tako da se da skombinirat eno z drugim, da bi pa kak na veliko zapravljal, pa trenutne razmere ne dopuscajo razen, če kaj kapne posebej za lego budžet.

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Čisto ekonomsko morda res ni računice, a če imaš itak že navado iti v tem času na Dunaj ali v Munchen, potem se splača skombinirati. Sicer je pa ideja, da grejo recimo štirje, pa da se recimo z nekaterimi nakupi počaka in potem kupi gor več tega. Jaz recimo ciljam na titanika in tam se že lahko prihrani 100+ eur. Vem, da se sicer dobi zadeve ugodno tudi online, a meni so še vedno eni boljših spominov naši skupni izleti v Munchen in na Dunaj. Na začetku sploh brez kakšnih popustov, ker se pač tukaj robe res ni dobilo. Moji prvi modularci (Cafe corner, Green Grocer in Fire station) so recimo iz enega takega izleta, kjer nas še šlo cel kombi, kupilo pa se je res ogromno robe.

Kivi
Prispevkov: 101
Pridružen: 27 Maj 2011 19:38
x 95

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a Kivi »

Prvi kandidat se je našel :) Sem ti poslal na ZS, ker osebnih podatkov nekako ne bi objavljal na javnem delu foruma.

Trenutno sicer nimam nič kaj posebnega predvidenega za nakup, ampak se mi gre primarno za dogodek, sploh če se spomnim road tripov iz 2013 in 2014 v München in na Dunaj. Na primer tole iz prvega AFOL shoppinga (da boste tudi ostali imeli predstavo, kako zgleda tak shopping, pa čeprav 'samo' za 15 % off :lol: ):

Slika

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#11 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@Kivi, a se spomneš, ko smo šli takrat na Dunaj, koliko je prišlo stroškov na glavo (4- v avtu)?
A se prav spomnem, da je bilo celo manj, kot 30 EUR?

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#12 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

@Kivi , tole iz Muchna ja (moj bivši avto). Je pa bilo to edinkrat, ko so nam ponudili zadeve (ene par) z poškodovano embalažo in -30%. Količina kupljenega je temu primerna.

Stroški na Dunaj niso veliki, cca 1 tank bencina (kar je trenutno sicer drago), vinjeta pa kak parking. Če grejo štirje, je to cca 25 eur na osebo. Munchen je pa malo več, ker so zraven še 4x tuneli (ene 12 eur na osebo več), pa ene 100km več se naredi.

Glede podatkov: je bolje na ZS ja.

Diablo
Prispevkov: 203
Pridružen: 23 Jul 2012 12:54
x 109

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#13 Odgovor Napisal/-a Diablo »

Tudi jaz sem šel na ZS... Drugače pa, poznam te zgodbe, tudi pred leti, smo nafilali prtljažnik karavana. :)

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#14 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@Cwetqo, hvala, se mi je zdelo, da ne more bit več.

Torej govorimo o znesku 30-40 EUR, ajde 50 EUR za celodnevni izlet, če je všteta še kava, sendvič in kak fast food. Kar se mene tiče, sploh ni treba, da je sedaj tak izlet povezan še z ne vem čim (ogledi, koncerti, razstave,...) poleg shoppinga, pa četudi nič ne nabavim, lahko 8 ur (gor/dol) čvekamo v avtu, se hecamo in imamo fajn. Itak je pa tko, da ko si enkrat v LS, te ziher kej premami kupit, pa četudi popust ni bog si ga vedi kaj ali pa ga sploh ni. Glavno je druženje in imeti se fajn. Se pa močno bojim, da je folku škoda dat 50 EUR za imet se fajn in raje nikamor ne gre oz. nam itak ni do kakih hudih druženj, kar ugotavljamo že vsa ta leta - je prioriteta pač drugje. Jebat ga.

Kivi
Prispevkov: 101
Pridružen: 27 Maj 2011 19:38
x 95

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#15 Odgovor Napisal/-a Kivi »

@legofrik, mislim, da sem vam takrat kasiral 25 EUR na osebo, pa še to mislim da ste si sami navzgor zaokrožili :) S tem da je bil takrat (2014) bencin dražji kot zdaj, pa še stari avto je več kuril.

Pa tudi zdaj mislim, da bi bolj težko nabili izključno potne stroške na 100 EUR, se pravi spet max. 25 EUR na glavo, če grejo štirje. Kupiš modularca za 15 % off in si to že noter prinesel :)

Če ne drugega, je v LS vedno PAB, ki je vsaj meni glavna atrakcija. Pa čeprav je izbira kakor kdaj in pa da ne moreš več sam polniti lončkov, ima (vsaj zame) še vedno tisti filing pričakovanja 'kaj bom tam našel'.

Ko smo šli 2014 na Dunaj, smo šli v oba LS, pa smo bili do 12 že fertik, potem pa lepo na izi nazaj. Tako da je to čisto dovolj dogajanja za cel dan, brez kakšnih koncertov in drugih dogodkov. Sploh pozimi, ko je hitro tema. Bi pa bilo opcijsko zanimivo mogoče skočit pogledat še kakšen predbožični sejem, če bi ostalo kaj časa.

Road trip in kar se medtem dogaja je pa sploh glavna sestavina celega dogodka. @legofrik, @Cwetqo, saj se še spomnita grand openinga, kako sta celo pot nazaj sanjala o pivu v Mariboru, ki ga na koncu niso imeli. Ali pa ko smo šli po minija in je nekdo praktično celo pot prebral in prespal :D

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#16 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Jaz se Dunaja spomnem po tem, da ste me za 5 minut spustili v Bodyshop. :D
Pa Smithies bi znal imeti kake ugodne zadeve v decembru.

@legofrik Se še spomneš glasbenega vložka po koncertu McCartneya na Dunaju?

Joj, zdaj imam pa skomine fine.🙈

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#17 Odgovor Napisal/-a legofrik »

@Kivi, torej, ja, 25 EUR. Ni omembe vredno. :)
PAB je pa itak zmerej za pofirbcat. Še v Lj. LS-ju zmerej tja pokukam, kaj pa če je kaj novega - pa ni, nikoli ali pa ni zanimivo, je pa treba prečekirat, ja.
Sej to ja, čvekanje, debate, zajebancija... To tudi meni največ šteje, četud se samo peljem poleg, pa četud mi na uho kruilo Hroščke ene par minut - že preživim. :D

Če gremo spet kdaj gor, redbeard-a pustimo doma, nej bere pravljice otrokom, pa damo rajš @Redhead1982 5 min več za BodyShop, kot pa da redbeard-a lovimo po Mullerju, ko gleda za CD-ji. :P

Poleg Smithsa je tam tudi Muller, ki ima lahko akcije. Takrat je bila tam še ena druga trgovina z igračami, kjer so bili tudi seti znižani (če se prav spomnim).

Skratka, ja. Zadeva ni draga, mamo se lahko fajn in če b i nas šlo več gor, lahko tud kombi najamemo. Vsaj 2 leti nazaj je bilo od petka do ponedeljka 180 EUR, neomejeni km, za nafto smo dal pa 80 EUR - do Mondsee in nazaj - cca 750 km, ker smo se še do Salzburga zapeljal...

Mene osebno edino odbija zima in plačilo testa PCT (pa ne zarad denarja :) ).

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#18 Odgovor Napisal/-a subix »

Ja, PCT je še 10€ + pri stroških. Kar nima veze, bolj je princip.
Zadnjič spremenil subix, dne 18 Okt 2021 08:06, skupaj popravljeno 1 krat.

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#19 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

@Kivi Za skomine za izlet na Dunaj lahko spremljaš tale link do Pab stene na Dunaju.

Kivi
Prispevkov: 101
Pridružen: 27 Maj 2011 19:38
x 95

Re: AFOL Shopping day

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#20 Odgovor Napisal/-a Kivi »

@Redhead1982, hvala za link.

Nekaj zadev v SCS je kar uporabnih, upam da zdržijo še mesec in pol.

Odgovori