KockeFest 2021?

Razstave, Teambuildingi, gostovanja,...
Odgovori
Sporočilo
Avtor
Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#1 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Mnogi se/me sprašujete ali bo, če bo in če ja, kdaj?
Ne vem.

Danes sem govoril s šolo. MIZŠ in NIJZ nista dali še nobenih jasnih direktiv (itak), razen te, ki velja tudi za športne dvorane, torej obvezen PCT tako za obiskovalce, kot organizatorje in prisotne. Ostalega se ne ve še nič - torej ali bo v objektih šole sploh možno izvesti javno prireditev, kamor KF pač spada.
Glede na vse napovedi, ki jih pridno uresničijejo, se bojim, da bomo kmalu prišli v rdečo fazo, ko se bo spet vse zapiralo, zato si praktično ne upam ničesar več napovedat v naprej, niti organizirat, saj je bilo dovolj 2x, da je vse zviselo, ostali pa so le stroški.

Drug teden sem s šolo ponovno v kontaktu in če bo luč zelena, bomo KF organizirali kmalu, že 11. in 12.9. oz. če bo karkoli šlo navzkriž, en teden kasneje. Prosim pa vas, ne držite me sedaj za besedo, ker žal to ni odvisno od mene.

Če pa vprašate mene, vam po pravici povem, da se mi takole na silo ne da več it. Tega povuci-potegni imam čez glavo dovolj in mi ni gušt niti zadeve organizirat, niti razstavljat, niti bit tam, kaj šele ljudem težit, naj pokažejo papirje, če so ceplejeni ali so bili testirani in so njihovi testi negativni, so mogoče preboleli, jih spraševat, če so otroci pod 15 let, če nimajo dokazil, jim merit temperaturo ipd. "zadeve" (da ne napišem kaj drugega).
Močno se nagibam tudi k temu, da če nam tokrat KF-ja ne uspe organizirati, da enostavo vržem puško v koruzo, dokler se zadeve toliko ne stabilizirajo, da bomo vsaj za en mesec v naprej vedeli kam pes taco moli, tako pa... Žal, mogoče bo drugo jesen kaj bolje (nisem pesimist, a dvomim, da bo).
LPG

Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#2 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

Se povsem strinjam s tabo glede tega, da bi KF, PK in podobne stvari prestavili za toliko časa, dokler se večina stvari ne razjasni kaj in kako.
Nekaj se govori, da naj bi se že konec tega leta počasi vse to začelo umirjat.
Tu še testiranje sodelujočih in kot si napisal vsa ta kolobocija s preverjanjem ali imajo vsi vse papirje, potrdila itd. Že za to bi morala bit dva zunaj in vse to prevejat. Potem je tu kontroliranje, da je socialna distanca, da se gre po začrtani poti in ne tako kot je bilo do sedaj, ko se je šlo vse povprek.
Če povem po pravici se meni ne da bit v takih razmerah tam, ker nikoli ne veš kdo lahko kaj prinese.
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#3 Odgovor Napisal/-a subix »

Se strinjam s strojnikom. Kako ljudi držat na distanci, razen če jih samo 100 hkrati notri dovolimo. In vsak je notri eno uro, torej 800 na dan? Brez veze. Pa na vratih en kup kregarije a maš al nimaš, ker vemo da je samo 40% folka cepljenega jih bo 60% težilo, ker jih od tega 80% ne bo testiranih.

Uporabniški avatar
MajklSpajkl
Prispevkov: 309
Pridružen: 28 Dec 2012 20:17
Kraj: Wajdušna Metropola
x 299

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#4 Odgovor Napisal/-a MajklSpajkl »

Neki delat sam zato da se dela in se zraven ne imet fajn nima smisla. Že zadnjič na TBju se mi ni zdelo, da bi kdo skakal v luft od na dušenja in zase to lahko potrdim. Že lani nisem bil za to, da se bockamo s temi ukrepi in letos žal ni nič boljše. Mimogrede so danes po radiu grulili, da smo že v rdeči fazi. Verjetno sem naivno pričakoval, da se bo folk cepil in bo mir s tem...
It's not me, it's my alter LEGO!

timi
Prispevkov: 126
Pridružen: 30 Jun 2020 11:17
x 101

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#5 Odgovor Napisal/-a timi »

Tudi jaz menim, da je pametno počakati. Take prireditve so, da se družimo in se imamo fajn, ne pa zato, da se oregano glede testov ipd. in kasneje ugotovimo, da smo se okužili. Brez veze.
LP
Timi
Fajn bod’te

:D :) ;) 8-) :lol:

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#6 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

Se strinjam z vsem, kar so že ostali pred mano napisali. Po eni strani malo pogrešam take dogodke, a spet za vsako ceno iti v to nima smisla. Z vidika organizacije takega dogodka in celo goro nalog, ki stojijo za takim dogodkom, pa ne vem, če je smiselno upati do zadnjega trenutka, da se na koncu odpove po sili razmer. Če ne drugega, organizatorja prišparata en kup živcev in svojega časa.

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#7 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

Če KF bo, bom tam. Z največjim veseljem bi videl, da se izvede, tudi če v okrnjeni obliki. Z objektivnega vidika pa je precej tveganja, da ne rata.

Po eni strani si samo želim en tak privat KF, kjer bi se v enem prostoru dobilo 15 folka s svojimi MOCi in bi si jih ogledovali in debatirali.
Ker lahko.

Redhead1982
Prispevkov: 166
Pridružen: 30 Jan 2010 11:42
x 200

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#8 Odgovor Napisal/-a Redhead1982 »

@Deus Otiosus Ideja o manjšem druženju 15 ljudi je sicer fina in če je na voljo privaten prostor, je to super, ker je potem tudi omejitev veliko manj (če sploh so). A se bojim, da nihče od nas nima takega prostora na voljo. O kreacijah pa bi lahko debatirali tudi na spletu, je pa res, da jih je potrebno fotografirati iz različnih kotov, objaviti in šele potem začeti z ''debato''. A verjetno tega nisi imel v mislih.

Deus Otiosus
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Jun 2011 22:01
x 64

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#9 Odgovor Napisal/-a Deus Otiosus »

@Redhead1982 Nisem, ne. Je čisto nekaj drugega videti MOCe v živo. Od vseh razstav sem osebno najbolj užival takrat, ko ni bilo obiskovalcev (kar pa ne pomeni, da oni ne doprinesejo ničesar k izkušnji).
Ker lahko.

Uporabniški avatar
sveder
Prispevkov: 184
Pridružen: 24 Apr 2019 20:08
x 183
Kontakt:

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#10 Odgovor Napisal/-a sveder »

KF bi isto kot @Deus Otiosus rad z največjim veseljem videl v živo, a se, kot vsi ostali, bojim, da to še nekaj let ne bo možno v tej obliki kot je bilo sedaj. razen, seveda, če ne bo ali narod precepljen ali KF prestavljen v mesece, ko smo v zeleni coni (poletje).

Če se bo KF v kakršni koli obliki delal, vam z največjim veseljem priskočim na pomoč.

anakin
Prispevkov: 22
Pridružen: 04 Jun 2009 21:47
x 16

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#11 Odgovor Napisal/-a anakin »

Se strinjam z večino napisanega. Kljub želji, da bi se spet dogajalo, ne moremo preko vsega in preveč je spremenljivk, na katere nimamo vpliva.
Na silo pa po mojem mnenju nima smisla. Gušt mora bit!

ZFA
Prispevkov: 92
Pridružen: 15 Nov 2014 00:41
x 93

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#12 Odgovor Napisal/-a ZFA »

V večini se strinjam z ostalimi. Bil bi zelo vesel, če bi KF bil. Če bo pa spet odpadel, pa počakajmo na boljše čase. In kaj lepega sestavimo, da bo, ko bo, več stvari za razstavit.

Uporabniški avatar
Maxon
Prispevkov: 26
Pridružen: 16 Nov 2012 20:28
x 22

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#13 Odgovor Napisal/-a Maxon »

Pozdravček vsem skupaj.
Tudi jaz se strinjam z komentarji. Dokler zadeva ne bo freee, tako kot je bila, mislim da nima smisla silit v razne prireditve.
Sicer pa roko na srce - a delamo in kockamo za druge ali zase in svoje užitke. Ja vseeno bi pa le bilo lepo, če bi to lahko malo pokazali.
Upam in želim pa, da se vsaj sami kaj srečamo in kaj pop..... in poj...

lukaludl
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Nov 2013 14:38
Kraj: Ljubljana
x 46

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#14 Odgovor Napisal/-a lukaludl »

Zdi s mi, da je z vsem skupaj za počakat, menda gre v tretje rado, samo se mi pa dozdeva, da temu tokrat ne bo tako. Kockarjenje me je od lanskega leta malo minilo, kock sem se nazadnje dotaknil februarja, tako da potrebe po KF-ju nimam. Vse kreacije, ki so bile narejene za nesojena dogodka so še vedno sestavljene in so po potrebi na voljo. Če pa bo izražena silna želja po kakršnem koli dogodku, sem z veseljem zraven.
Če zgleda neumno, a dela, ni neumno.

SimkeyOrange
Prispevkov: 35
Pridružen: 01 Sep 2021 17:29
x 9

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#15 Odgovor Napisal/-a SimkeyOrange »

Če prav razumem, manjkajo v prvi vrsti dogodki na klubski sceni,v smislu kot je že omenjeno zgoraj..druženje 15-20 ljudi ,morda kasneje več,kolikor sem seznanjen je klubsko dogajanje oz. društveno dogajanje izvzeto iz korona ukrepov ravno tako kot B2....jaz sem takoj za tako druženje...,Vas pa vse iskreno pozdravljam, sem novinec tako in drugače na nek način ✌

Uporabniški avatar
legofrik
Site Admin
Prispevkov: 726
Pridružen: 28 Mar 2008 15:31
x 729

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#16 Odgovor Napisal/-a legofrik »

Sem včeraj glavnini poslal mejle in naredil eno manjšo anketo glede udeležbe, če bi imeli KF 18. in 19.9. Zadeva je taka:
- od 20. prošenj sem jih prejel 14 odgovorov
- od tega jih šest ne bi prišlo na KF (en se s kockami sploh ne ukvarja več), trije pa bi samo dostavili kreacije
- ostane jih pet, od katerih bi en bil prisoten le v nedeljo. Od vseh teh petih bi trije samo nadzirali kreacije, en bi lahko še preverjal PCT, medtem, ko bi nedeljski lahko pomagal povsod

Na podlagi teh ugotovitev sklepam, da KF lahko speljemo le pri meni v garaži. :D
No, pa ga ne bomo, ne pri meni v garaži, ne kje drugje. Saj tudi na podlagi vseh odzivov zadnjih druženj in debat, ki jih imam z vami, v naprej z zadevo nima smisla vztrajat, dokler bojo potrebni PCT pogoji oz. dokler ne bo vsaj približno tako, kot je bilo - kar bo pa po mojem mnenju še dolgo časa.
LPG

Uporabniški avatar
Cwetqo
Prispevkov: 172
Pridružen: 16 Avg 2008 14:52
x 116

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#17 Odgovor Napisal/-a Cwetqo »

Razumljivo. Jaz sem sicer še čakal, da moja dobi datum zagovora diplome, ki naj bi bil ravno okoli tega vikend, a generalno se strinjam, da se pod temi pogoji in na silo zadeve ne dela.

Dobr so nas sfukali. Itak nima volje ne karkoli delat ne kamorkoli it. Tudi Skaerbaek sem odpovedal, ker so ga tako oklestili da ni več ničemer podobno.

Uporabniški avatar
subix
Prispevkov: 154
Pridružen: 16 Maj 2008 09:27
x 141

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#18 Odgovor Napisal/-a subix »

New order reality. Si moramo najti druge oblike hranjenja otroka v sebi. Jaz zdaj izdelujem nože, streljam z lokom, hodim v hribe in podobne zadeve, kjer je potrebno zelo malo ljudi (ne pa nič, nisem samotar). Kocke so na standby ampak me bo en dan pičilo in bom začel nekaj samo zase sestavljat, ker prsti me srbijo :)

Uporabniški avatar
strojnik80
Prispevkov: 127
Pridružen: 28 Sep 2009 15:23
Kraj: Kisovec
x 111

Re: KockeFest 2021?

  • Prijavi se za všečkanje prispevka.

#19 Odgovor Napisal/-a strojnik80 »

Tudi pri meni je tako, da sem se sedaj malo odmaknil od kock, ker ni volje in možnosti s temi ukrepi karkoli naredi oz. it kam in se podružit. Kock nisem dal ravno na standby, vendar sem se spravil k drugim stvarem. Izdelovanju idrijske čipke, gibanje v naravi, branje knjig.

@legofrik Lahko se pa kdaj dobimo ob kaki radenski pa kako rečemo o kockah ali pa o kaki drugi tematiki. ;)

@subix Lahko se kdaj za kak hrib zmenimo in gremo gor. ;)
Lego: najboljša kreativna igrača
Wanted
Moji seti

Odgovori