Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 21 Avg 2019, 06:36

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Pekarna in cvetličarna
OdgovorObjavljeno: 26 Nov 2015, 00:15 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Živjo!

Idejo za hiški sem dobila enkrat spomladi, izhodišče pa sta bila "gajbica" in veliko izložbeno okno (iz hišne "čez-sedem-let-vse-prav-pride" zaloge). Zazdelo se mi je namreč, da bi lahko bila s svojim vzorcem povsem simpatična alternativa "containerjem", s katerimi je pred časom gradila Redhead. Na zalogi sem imela rjave in Medium Dark Flesh gajbice, zato sem začela kar z obema barvnima kombinacijama s fizičnimi kockami, potem pa sem vse skupaj nadaljevala z LDD, kjer imam neomejeno zalogo kock lepo sortirano. :)

Slika

Načeloma gre za dve hiši, obe široki 24 čepkov, ki pa sta postavljeni na treh 16 čepkov širokih ploščah. V obeh so v pritličju poslovni prostori in vhod v stanovanje v nadstropju. Končno podobo obeh hišic se od začetka ni kaj dosti spreminjala, se bo pa zagotovo kaj spremenilo, ko bosta hišici postavljeni iz pravih kocke. Gradnja obeh je že v teku, trenutno sem nekje na tretjini (postavljeno je celo pritličje, nad pekarno pa stoji tudi že prvo nadstropje) - ampak gre gradnja bolj počasi in predvsem kampanjsko, zato sem se tudi odločila, da najprej predstavim LDD model/skico.

Slika

Pekarna:
V pritiličju bele hiše je pekarna. Zaradi omejenega prostora, kjer sem želela opremiti tudi notranjost, ima pekarna samo en vhod, nad njim pa visi velika presta, ki vabi k nakupu pekovih specialitet. Veliko okno odpira pogled v notranjost, kjer se lahko vidi, kako pekovski mojster sproti pripravlja dobrote za meščane: spredaj so police za kruh in žemlje, pod vitrino bodo kolački in rogljički.

Slika

Nad pekarno je stanovanje, ki za zdaj ostaja neopremljeno, si pa želim, da ga bom opremila, ko bo hišica postavljena iz pravih kock, tako da se za zdaj niti ne trudim iskati navdiha za opremo. Pri barvi fasade sem se držala kock, ki jih imam dovolj, da bi se s tem izognila dodatnim nakupom.

Cvetličarna:
Tako kot se mi je svetlorjava zdela primerna barva za pekarno, se mi rjava zdi prava za cvetličarno, še posebej z živahno rumeno barvo. Skozi veliko okno se vidi različne šopke in lončnice, na zadnji steni pa je pod velikim oknom še delovni pult, kjer lastnica pridno skrbi za rože.

Slika

Tudi nad cvetličarno je stanovanje, prav tako z velikimi okni, ki gledajo na ulico. Pri tej hiši sem se držala barvne kombinacije iz Palace Cinema, ki ga bom za potrebe te hišice pač morala podreti, poleg tega imam iz starih nakupov nekaj zaloge brick-brickov v Dark Tan barvi za malo več detajlov na fasadi (zelo verjetno se bo tudi ta del še kaj spreminjal do končne kreacije).

Vmesna stavba z vhodom:
Ko sta bili pekarna in cvetličarna zgrajeni, sem si zaželela še, da bi imeli hiši tudi vhoda v stanovanji. Malo navdiha za ta del sem spet dobila pri Redhead, in sicer z njenim vodičem v svet modularcev na Brickhamsterju. Podobno kot osnovni hiši se je tudi ta vmesna stavba v LDDju zgradila "skoraj sama". Končna podoba s pravimi kockami bo sicer imela nekoliko spremenjeno obliko oken, ker sem ugotovila, da malih rjavih oken v Palace Cinema ni dovolj, drugih sprememb pa najbrž ne bo.

Slika

Sicer mi je bil največji izziv pri tej stavbi vhod v obe stanovanji - želela sem si, da se vhoda razlikujeta, a da oba dovolj izstopata in kažeta, da gre za dve ločeni hiši. Načeloma se mi zdi, da mi je to na koncu vendarle uspelo.

LP, Bar.

Zadnjič spremenil bar, dne 05 Jun 2017, 23:06, skupaj popravljeno 2 krat.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Nov 2015, 01:53 
Odsoten
System
System

Bravo. Super izgleda s prednje in zadnje strani. Dobra ideja z gajbicami in lepa barvna kombinacija.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Dec 2015, 15:26 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Lepo ti je uspelo. Zdaj samo še čakamo na hiški iz kock.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Dec 2015, 15:45 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Še kakšna malenkost na teraso in bo 100%.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: