Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 23 Okt 2019, 19:44

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Rožicus Legus
OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2010, 22:06 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ker ste tako izglasovali uporabniki na forumu sem združil nadaljevanko o Rožicus Legus v eno temo.

=== 1 del : Zrasla je roža (06.04.2010) ==========================================================

Kar na lepem, je v kotu dnevne sobe zrasla roža. Res je malce mrzlo, ampak v hiši je bilo med prazniki ravno prav toplo, da je naredila en lep cvet. Prišla pa sta tudi dva obiskovalca. In sicer polž, ki je našel zavetje v vznožju rastline in pajek, ki je spletel mrežo in čakal, da se kaj ulovi. No upam, da se bo čim dalj, časa obdržala, zato bom prav lepo skrbel za njo...

Jo bom presadil v lonček in počakal kaj bo...

Pa še nekaj slik:
Slika

Slika

Slika

=== 2 del : Roža v lončku (07.04.2010) ===========================================================

Kot rečeno, mi je v kotu dnevne sobe med prazniki rasla roža. Malce sem se potrudil in jo presadil v lonček. Polža sem odstranil je nevarnost, da jo obgrize, pajku pa sem pustil domovanje. Mislim, da je prav zadovoljna nad novim udobnim okoljem. Poglejte kako zadovoljno cveti ... Mislim, da je mogoče celo malo zrasla!

Pogledal sem v strokovno literaturo in po dolgem iskanju ugotovil, da gre za redek primer Rožicus Legos, ki so go prvič odkrili pred približno petdesetimi leti. Uf to smo ponosni!

Pa še nekaj slik:
Slika

Slika

=== 3 del : Roža raste (08.04.2010) =============================================================

Ker vsi lepo skrbimo za našo rožico je prav lepo zrasla. Naredila je dodaten listek in majhen cvet. Kupili smo še zalivalko "kanglico", da ji dodajamo vodo za hitro rast. Upajmo, da bo še dolgo cvetela... bomo videli kaj bo prinesel čas. Poklicalo me je nekaj botanikov in me vprašalo kako smo uspeli vzgojiti to redko Rožicus Legos, a mi ne verjamejo, ko jim odgovorim, da se sama razmnožila med prazniki.

Nekaj slik:
Slika

Slika

=== 4 del : Roža je odcvetela (10.04.2010) ========================================================

Vsakega lepega je enkrat konec. Kot smo že videli je imela roža dva cvetova, sedaj pa je odcvetela in ima samo še liste. Upam, da bo cvetela tudi prihodnje leto. Do takrat pa na gledanje! Mi je žal, da nisem dal cveta v herbarij. Menda cveti Rožicus Legos enkrat na 4-5 let, odvisno od pogojev. Ker imamo veliko LEGO kock v bližini, mislim, da so pogoji za rast in cvetenje prav dobri, tako, da upam na ponovno cvetenje prihodnje leto.

Nekaj slik:
Slika

Slika

=== 5 del : Propad rastline (13.04.2010) =========================================================

Nepričakovano se je zgodilo, da je rožo napadla neznana snet in jo popolnoma uničila, potem, ko je Rožicus Legos že odcvetela.Res škoda, pa tako lepo je v preteklosti cvetela. Slike rože z enim cvetom je tukaj, dveh pa tukaj... Kot vidite se je vrnil polž in še on dokončal, kar je še ostalo. A res ne more uspevati niti ena roža brez kemije in zatiranja škodljivcev?!?
Naknadno sem ugotovil po posvetu s strokovnjaki na tem področju, da ji je škodilo, ko smo pospravili prav vse LEGO kocke v škatle in naredili popoln red v hiši. Tako ni imela Rožicus Legos nikakršnega stika z LEGO kockami in je klavrno propadla.
Sedaj vem, ubogati moram otroke ! LEGO kocke ne smejo biti nikoli pospravljene, pa bo veselje in rož vedno v hiši!

Nekaj slik:
Slika

Slika

Admini dovolili več slik od limita, ker ve bilo več tem združenih v eno.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Apr 2010, 06:11 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Ta zgodba zdaj res veliko bolje izpade, ker je vse skupaj in ni raztreseno po več temah.

Me prav zanima, kam se je zavlekel užaloščeni pajek, ki je ostal brez cveta.
Pa polž; se je odpravil napadat nove MOC-e? :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Apr 2010, 09:12 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Ja takole... Vse skupaj je bilo zamišljeno kot eksperiment, ki ga ni še nihče izvedel na našem forumu glede nadaljevanj MOCov. Na koncu sem izvedel anketo in ugotovil mnenje. Ker je bilo mnenje uporabnikov/uporabnic za eno daljšo temo, namesto več tem, sem želje upošteval in vse skupaj združil skupaj. Da pa sem ohranil časovno komponento, pa sem vrstni red prispevkov ohrainl v originalni obliki.

Tako mnenje (glas ljudstva) imamo sedaj pa ga je potrebno upoštevati.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: