Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 16 Sep 2019, 16:16

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 41013 Emmin športni avto
OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2017, 12:51 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Živjo!

Medtem ko si na novo urejam delovni kotiček, sem na disku našla še nekaj neobjavljenih predstavitev starejših modelov, med njimi tudi Emin športni avto. Set je že lep čas del hišne zbirke, se pa po vsem tem času ne spomnim več, kaj je bilo tisto, kar me je pritegnilo k nakupu - zdi se mi sicer, da so bili to delčki v magenta barvi (ki bi lahko lepo popestrili kakšno mestno hišico z roza fasado). Ampak lepo po vrsti - najprej osnovni podatki o setu:

• Kataloška številka: 41013
• Ime: Emin športni avto (Emma's sports car)
• Leto izida: 2013
• Starost: 5-12
• Cena: 14,99 €
• Število kock: 159
• Število minifigov: 1 + kužek

Slika

Kocke so bile spravljene v škatlici z lepo vidno sliko sestavljenega seta (kot je to pač v navadi za prijateljske sete). Seznam kock v setu je na voljo na spletu.

Sestavljanje nekako poteka v treh korakih in je povsem primerno tudi za petletne prstke (kot piše na škatli): posebej se zgradi avto, otoček s klopjo in otoček z informativnimi tablami, končni izdelek pa je tako povsem primeren za takojšnje igranje.

Slika

Otoček s tablami je zelo preprost (pravzaprav v setu edino avto zahteva malo več truda pri sestavljanju), je pa po mojem mnenju zelo simpatično sestavljen. Vse tri informacijske table so primerne tudi za popestritev kakšne mestne diorame (recimo parka ali česa podobnega), pa čeprav niso v najbolj nevtralnih barvah.

Slika

Drugi del je otoček s klopjo, kjer si je Ema pravkar privoščila ogromen sendvič z zelenjavo (malo solate in malo paradižnika, pa veliko kruha). Simpatična detajla sta še steklenica in fotoaparat s precej profesionalnim objektivom, zraven pa še velika knjiga in tablica/telefon. Podobno kot zgornji otoček je tudi tu vse zelo enostavno, a hkrati trdno zgrajeno. Klopci sta na podlago pritrjeni po celi dolžini, tako da je vse skupaj povsem primerno za igro.

Kot rečeno, je v tem setu še najbolj zahteven del avto, je pa zato trdno zgrajen in primeren za igro tudi za prstke, mlajše od pet let (vsaj pri nas mu med igro ni nič odpadalo). Še najbolj majavo je sicer vetrobransko steklo, sicer pa avto prav lepo drvi po mestu in vasi.

Slika

Na prtljažniku je prostor za torbo in kužka, spredaj pa za dve potnici, ki se z nogami "pripneta" na panele. K avtu sodijo še dekorativne nalepke za pokrov motorja in sprednjo masko (se mi zdi, da se temu tako reče), vendar jih nisem nalepila; okrasila sem samo armaturno ploščo, da se Ema ne izgubi na razpotjih okoli Heart Lake Cityja. :)

Slika

Za konec slika celega seta in Eme, ki se odloča, kam se bo odpeljala. Žal se na tej sliki zelo jasno vidi, da so "vandali" iz Heartlakea malo razmajali mizico - se očitno pozna, da v mestu (še) ni policajev. V celoti gledano je set (meni še vedno) všečen in povsem primeren za izbrano starostno kategorijo. Barve so morda res malce prežive za klasično mesto, vendar imajo vseeno potencial: blatniki lahko poživijo kakšno sivkasto fasado, lok (odbijač) lahko postane naslonjalo kavča, plošči 2x4 pa posteljnina.

Slika

LP, bar.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi