Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 15 Nov 2019, 20:11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2018, 21:02 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Končno je prišlo na vrsto tudi moja kreacija, ki sem jo sestavil že prejšnje novoletne počitnice, a nisem našel časa za objavo (+ni bilo kaj prida snega za videoposnetek) .

Ja, lahko bi rekli, da je minilo kar nekaj časa od moje zadnje objave (dobrih pol leta). In v tem polletju bi lahko prišlo kaj več kreacij, a na žalost niso prišle. Iskreno ne vem zakaj (lenoba+šola+lenoba).

Slika

Slika

Sestavil sem enostavno vozilo, ki je poganjano ne z samo dvema gosenicama, ampak štiri, in vsaka je opremljena z rdečimi gumijastimi deli, ki naj bi dali več oprijema.

Slika

Poganjata ga dva Xl motorja, ki sta pritrjena na sprednjem delu goseničarja. Iskreno, ne glede kako je obrnjen, je obrnjen v pravo smer, saj ima gosenice čez celo telo. Zato je vseeno kako je obrnjen.

Slika

Gosenice pa poganjajo 4 veliki kolesci, vsak eden za eno gosenico.

Slika

Eden glavnih razlogov, za popolno prikritje ogrodja z gosenicami je to, da:

1. Da lahko v še vedno primeru padca/obrnitve vozi naprej.

2. Moja lenoba, saj zelo ne gre od rok oblikovanje zunanjega dela (pločevina/ta lepi del).

Takole zgleda nag:

Slika

Vozilo ima 124 linkov gosenic, kar prinese 41 na eno gosenico in vsaki gosenici je 11 rdečih gumic.

Slika

Imel sem načrt, da bi to vozilo nesel na KT, ki bo to spomlad, a ga ne bom. Saj sem po preizkušnjah vožnjah ugotovil, da ni tehnično popolno vozilo. Nič ne ''škripa'', ampak se držala za 4 zobnike, ki poganjajo gosenice, pod obremenitvijo upognejo, kar dramatično zmanjšuje potencial motorjev. Za popravilo bi bilo treba začeti od začetka, kar tudi bom, zato bom KT prišel z drugim, boljšim vozilom.

Kar je za povedati, je bilo povedano. Zato bom predstavil progo, ki sva jo skupaj z sosedom zgradila.

Proga je dvignjena od tal približno 25 cm ker, zakaj pa ne? Saj je pri nas padlo min 1.2 metra snega, ki je zaledenel in s tem skrčil, popolno za progo. Sneg je padel v plasteh. Spodnja je zamrznila, kot je prikazano na sliki (dlje ga nisem mogel potisniti):

Slika

Bil bi greh, če ni bi uporabil pogojev, zato vam ponosno predstavljam to progo:

http://shrani.najdi.si/?S/dI/2Z0nGstU/14.jpg

Sestavljena je iz treh delov:

- Prvi je most, zgrajen iz dveh desk, ki delujeta kot most za vozilo, ki se pelje čez dve luknji:

Slika

Slika

- Drugi del je zamišljen kot hribi/valovi, ki jih je goseničar zelo težko premagoval:

Slika

- Tretji del je pa sestavljen iz ostrega ovinka, ki te zapelje v tunel iz snega. Na koncu tunela je pa presenečenje; prepad, ki je bil mišljen kot skok, a je vozilo prepočasno.

Ovinek oz. ''brkina'':

Slika

Tunel:

Slika

In prepad:

Slika

Goseničarja lahko pogledate v 3D pogledu v stud.io mapi: https://studio.bricklink.com/v2/build/m ... odel=33609

Lahko poiščete v novi telefonski aplikaciji BriXtar in si naložite navodila in to vse na telefonu. V aplikaciji vtipkajte SnowRider za navodila.

Vso to akcijo lahko doživiš na YouTube-u:

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2018, 21:58 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Simpatična popestritev Technic sekcije...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2018, 22:13 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Hvala, res da ni kaj posebnega, a kdo ve kdaj bo nasljednja kreacija prišla pred fotoporat?
Lp
Tomo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Feb 2018, 22:36 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Res zabaven MOC, všeč mi je ideja. Si pa uporabil res žalostno glasbo v videu, malo me je ganilo...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Feb 2018, 23:07 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Deus Otiosus, hvala no. Glede glasbe je pa tako, da nisem kaj veliko izbiral. Malo za popestritev In moj namen ni bil, da bi koga spravil v jok :P :wink:
Lp
Tomo

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu