Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 27 Maj 2020, 16:43

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: SBrick
OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2018, 09:07 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Malo bom dolgovetil (še več boste mogoče slišali čez dobro leto), a imam vprašanje.
Na hitro, v naslednjem letu nameravam izgraditi vseh 32 šahovskih figur iz Technica, ki jih boš upravljal z daljincem.
Original ideja je bila, da bi vsako figuro posebaj prižigal in po končani potezi, jo spet ugasnil. (Uporabil PF sprejemnike).
Prišel sem na idejo, da bi lahko mogoče izbral sBrick. Malo sem pobrskal in našel, da lahko naenkrat upravljaš max 16 sprejemnikov. Zdaj me pa zanima, ali je to zaradi programa? Ali je mogoče podobno kot pri PF sprejemnikih, da imajo max 16 različnih signalov? Ali ima vsak sBrick svoj signal. Ali bi se dalo upravljati 16 figur na enem telefonu, drugih 16 pa na drugem.
Hvaležen bo vsakega odgovorova.
No, še to: koliko bi preobremenil telefon/tablico, če bi upravljal vseh 16 naprav?
Vsak odgovor je dobrodošelj.
Hvala
Lp
Tomo

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: SBrick
OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2018, 09:24 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Sicer sem bolj laik na področju bluetooth tehnologij, ampak močno dvomim, da bi telefon kakorkoli preobremenil. Omejitev na 16 s-brickov je verjetno zaradi programske opreme, možno pa je tudi, da je tehnologija BLE omejenea na hkratno pariranje na samo 16 naprav. Če tako piše pri proizvajalcu bo že držalo.

Pogumna ideja, da bi kupil 32 S-brickov (ca 60€/kos) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, poleg tega pa še 64 motorjev.

No upam, da ti uspe.
LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2018, 13:09 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Verjetno hardwareska omejitev.

Zanimiv projekt, ampak, kot je že MajklSpajkl napisal... pogumna ideja :)

Me zanima, kako nameravaš pozicionirat figure? Preko s-bricka/motorjev nimaš feedbacka. Boš ročno "vozil" figurice naokrog, snemal s kamero/telefonom top-down in razpoznaval sliko ali kako drugače?

btw. Bluetooth naprave nimajo ravno "svojega" signala... znotraj prenosa ima vsak svoj id oz. kodo, tako da se ve kateri je kateri.

@MajklSpajkl
Zadevo lahko narediš na 1 motorček. Vežeš ga preko premikajočega polža. Vrtenje motorja v eno smer rotira figuro okrog navpičnice, vrtenje v drugo smer pa ga premika v smer, kamor je obrnjen :) Tako da potrebuje "samo" 32 motorjev in malo bolj komplicirano logiko premikanja :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2018, 15:02 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

MajklSpajkl: Imam profesorico, ki se dobro razumeva in ima veliko stikov... In mi je rekla, ČE ČE dokażem, da lahko naredim, mi bo mogoče dala mojo idejo kot šolski projekt in bo/bova našla sponzorja. Samo če dokažem, da je izvedljivo, bo mogoče naredil, saj naša šola (Iskra v Kranju) spodboduje invetivnost, 1/2 profesorjev.
Misel sem imel (z Sbricom) da bos vsako figuro posebaj kontrolirav z telefonom, upravljal in jo gledal na tleh, ne na kameri, kam se premika.
Pbavsik: še zmeraj ne vem, ali bi lahko 16 figur na enem telefonu, druge 16 pa na svojem?
Misel je za zdaj samo v razmisleku, in moram biti prepričan da bo delovalo, saj ne morem kupiti 32 Sbricov in ugotoviti, da ne dela. Zato lepo prosim, da mi točno poveste, ali bi lahko delovalo?
Še zmeraj hvala za odgovore in lep pozdrav.
Lp
Tomo p

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2018, 15:34 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Ker nimam 16 s-brickov, ne morem potrditi, da deluje (še za dva ne morem, ker imam le enega :-)). Poskusi pisati na Vengit, da dobiš odgovor iz prve roke.
LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2018, 15:42 
Odsoten
Technic
Technic

Dva lepo delata, za konkretno informacijo pa kot je rekel Miha - povprašaj Vengit.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2018, 15:47 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

MajklSpajk, se že, in še čakam odgovor. To sem vprašal še tukaj, v upanju da kdo ve, +več glav več ve. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2018, 17:37 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

@tomaz
Ne vem, ce dela... Ne uporabljam s-brickov, ampak svoje sprejemnike. Ti pa delajo na wifiju in ne na BLE in so naceloma omejeni samo z omrezjem (50-250 naprav blizu skupaj odvisno od nastavitev omrezja).

Naceloma četudi ne mores kontrolirat 32 figur z enim, jih bos pa lahko po 16 z dvema. Ce pa tudi to ne bo slo pa po 8 s 4 telefoni...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2018, 17:43 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Svoje sprejemnike? So to LEGO ali kakšni drugi?
In če še prosim poves kateri, da bom malo pobrskal.
Hvala
Lp
Tomo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2018, 17:48 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Nebos nic nasel... Sam sem jih naredil. Ce si bil na katerem od zadnjih KFjev, si verjetno opazil gumbe na stebrih. Tista skatlica ima noter baterijo in wifi modul. Ko pritisnes tipko, je nastavljena neka komanda, ki gre preko wifi routerja do sprejemnika v kreaciji. Imamo tudi xbox gamepad predelan na wifi, s katetim lahko krmilis te sprejemnike...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: