Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 15 Nov 2019, 19:53

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Jaslice
OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2016, 13:14 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Vrhnika
Odkar sva se poročila in šla na svoje v najinem stanovanju manjka kakšna reč, ker pač skrbno načrtujeva nakupe, ker sredstev ni ravno za metati skozi okno. Tako tudi še nimava jaslic, ker bi si rada nabavila neke zbiralske figure... So pa pri hiši kocke. Veliko kock.
Pa sva prišla na to fino idejo... Izvedba je še boljša od pričakovane. Morda sploh ne bova kupovala drugih figur. :)

Hkrati je to moj prvi malo bolj konkreten MOC, za katerega sem res pilil idejo in si vzel čas. Na določenih mestih se sicer vidi da bi se dalo določene stvari izboljšat z več kockami... Delava pač s tistim kar imava... Se je pa kupovanje refuze na Kockefestih izplačalo. (tako lažje opravičim kupovanje kock pred ženo :) ). Kmalu sva ugotovila da nama manjkajo le zelene kocke, zato sva napadla Lego store v Ljubljani in kupila 200g zelenja.

Slika
Velikost je 64 x 32 čepkov, sama pokrajina pa se na eni strani dvigne, hišica je torej višje od osnovne ravni. Diorama je na eni strani omejena s skalnato steno, poraščeno z zelenjem. Uporabila sva vse "šavje" ki sva ga s časom uspela dobiti. Če bi imela več zelenih baseplatov bi naredila še malo večjo dioramo, čeprav, potem se detajli izgubijo...

Slika
Naredila sva tudi ribnik, ki ni v isti višini kot okolje, temveč je malo "ugreznjen" V njemu sta še dve žabi, ena na lokvanju :)

Figure so poglavje zase. Ker sem zbiral predvsem city sete in nekaj malega piratov, nekih kmečkih oblek nimam, zato so svoje oprave posodili pirati ter serije minifigov, ki so bili bolj "kmečko oblečeni.

Slika
Na tej sliki so otroci, pastirji in ostali "preprosti" ljudje. Posebej všeč mi je lovec/sokolar :) Plešasti (nalašč je plešast, žal mi je da nimam tiste pleše iz ene od serij minifigov) vojak je tudi prinesel stegno, da bo družina imela kaj jesti.

Slika
Tu so trije kralji in par običajnežev. Ena od žensk je prinesla šopek rož.

Slika
Sveta družina. Jezuščka je posodila indijanka iz 15. serije.

Še nekaj detajlov:

Slika
Še največ problemov so nama predstavljale ovce, nekako sva jih zimprovizirala, a mi niso povsem všeč. Še je prostor za nadgradnje.

Slika
Hišica z angelom na podstrehi. In nekaj ostale golazni, kot so podgane in netopirji...

Slika
Družina v bajtici. Sva skozi okno napeljala še led lučko, da je zvečer boljši vtis, a se na tej sliki ne vidi...

Slika
Pastirji pečejo ribo in nekaj kuhajo... Tale v rdečem ima tudi kanglico mleka.

Slika
Pes je zavohal jazbeca, ki ravno prihaja iz brloga. Morda bo tudi lovec imel kakšno darilo...

Manjkajo nama še določene stvari za kralje, poskušala bova narediti slona in kamelo, izboljšave pa bi bile mogoče tudi na bajtici... Žal mi je tudi da se ognji ne svetijo, a nisem hotel vrtati v baseplate. Morda drugo leto kakšna ideja več.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: MOC Jaslice
OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2016, 15:39 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Ovce so izvirne!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2016, 17:55 
Odsoten
System
System

Lepo narejeno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2016, 18:29 
Odsoten
System
System

Kraj: Nova Gorica
Ovce so res izvirne, če bodo dočakale še nadgradnjo pa toliko bolje. Indijankin dojenček pa je kot nalašč za to vlogo. Tudi sam sem imel to v mislih, ko sem indijanko nabavljal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2016, 23:27 
Odsoten
System
System

Kraj: Kočevje
Super izvedba jaslic! Ovce pa, kot že drugi povedale, prepoznavne iz aviona!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Dec 2016, 01:08 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Lepo je videti LEGO jaslice, še posebej zato ker jih že sedem let hočem sestaviti in SPET nisem imel časa za to. Vesel Božič!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2016, 23:41 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Odlična ideja in izvedba, tak precej klasičen stil gradnje. Se pridružujem mnenjem, da so ovce res izvirne. In tudi ravno prav veliko je vse skupaj, da se vsi detajli opazijo in vse lepo poklopi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2017, 13:25 
Odsoten
System
System

Zelo lepe jaslice, takšne v lego izvedbi bi pa jaz tudi imel! :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2017, 00:03 
Odsoten
Primo
Primo

Zvezda repatica je super dodelana.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2017, 12:45 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Vrhnika
Tudi letos sva se lotila tega projekta, seveda je bila ideja da bodo večje in bolj dodelane...
Začela sva z risanjem hišice. Tam dobiš kup idej, na koncu pa je izvedba lahko zapletenejša kot si sprva narisal na papirju. Vseeno nama je uspelo narediti točno tako kot sva si zamislila na skici.

Zato bova predstavitev začela kar od tu; tole je hiška in sveta družina z živalmi ki so tudi zraven. Letos pomaknjene bolj v ozadje, obe namreč živita v šestkotni apsidi (tisti levi del hiše), pa se vidijo samo glave. Da bi se bolje videla oblika hiške sta sliki dve.
Nekako sva se morala odločiti tudi za dizajn strehe, ugotovila sva, da bo slama še najboljše prikazana in brez dodatnih stroškov na tak način.
Letos je spremenjena tudi zvezda repatica.

Slika

Slika

Letos minifigov ne bova posebej predstavljala. Nekateri so le malo bolje dodelani, tako da je spremenjen angelček ki ima kitaro, in kralji so malenkost boljši, bolj "bližnjevzhodni". Trudila sva se, da bi se povsod kaj dogajalo, tako nekdo zajema vodo, drug peče ribo, tretji podpihuje ogenj, sokolar tudi prihaja... Ovce sva pustila povsem enake. Že lani sem nekaj razgrajal okrog tega, pa se je izkazalo, da niti ni napačen dizajn.

Slika

Slika

Slika

Poseben dodatek letos je struga z vodo in mlinom. Že lani sem želel narediti potok, in to idejo prenesel na letos. Seveda je ideja enostavna, izvedba pa je prinesla izziv dvigovanja celotne diorame za minimalno eno višino, da je lahko struga nižje. Struga je pokrita z okroglimi enkicami, da daje vtis kamenčkov, potem pa z modrimi trans za vodo. Na enem delu se v vodo spušča tudi pesek. (tam kjer pastir zajema vodo) Za mlinskim kolesom je tudi kaskada. Mlin se seveda vrti, upravlja pa ga brkati mlinar. Dodaten izgled da rastje okrog potoka. Če bi imel tega več bi bilo še bolj zaraščeno. Normalno, v potoku so tudi žabe!

Slika

Slika

Slika

Celotne jaslice so velikosti 64 x 48 čepkov (minus tistih 16 x 16 pred mlinom), dodatno pestrost pa jim daje relief, od spredaj do zadnjega konca se namreč dvigne za višino treh kock (plus tista dodatna zaradi potoka). Za hiško in jaslicami je ponovno siv zid, ki predstavlja skalno steno, na nekaterih delih je ta stena celo previsna.

Slika

Pozna se da imava vedno več kock in nekaj novih izkušenj gradnje :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2017, 16:00 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Veliko bolje kot lani, slamnata streha mi je zelo všeč. Za piko na i mogoče manjka še malo zelenja...čeprav Betlehem res ni nek deževni gozd :-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2018, 21:58 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Lepa izboljšava lanske verzije!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]