Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 15 Nov 2019, 00:22

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 19. KF - Slike in vtisi
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2017, 11:28 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Poročilo in galerija slik: http://www.kocke.si/kockefest/kf19.php
Vsem se prav lepo zahvaljujem za udeležbo in obisk!
LPG

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: 19. KF - Slike in vtisi
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2017, 15:00 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Seveda tudi letos ni šlo brez obiska KF, čeprav sem otrokom zanj povedala tik pred zdajci, da mi ne bi vsak dan težili.
Tako smo v nedeljo vstali prezgodaj in po opravljenih drugih obveznostih odhiteli na KF.

Brez piratovega objema pri vhodu seveda ne gre, le najbolj izbirčen član naše družine se je nekaj zmrdoval, očitno je pričakoval, da mu bo v objem padla kakšna dama. :lol:

Potem pa nakup srečk in tokrat brez nakupa drugih kock na ogled kreacij. Mimo mesta sem šla kot konj s plašnicami, ker "itak vem, kako približno izgleda" in šele čez nekaj časa doživela odlično presenečenje. Vau, zima in čisto nove zgradbe, pa smučišče. Super! Navdušena!

Še pred tem sem se navduševala nad rumeno podmornico, ki sem jo prišla pogledat večkrat. Opazila sem tudi luči v DUPLO hiši.

Všeč mi je bilo še kup drugih stvari: dirjajoči konj, modri robotek, vilinci, mestne vedute ... in še kaj, česar nisem omenila, ker me je KF tako utrudil, da sem po njem spala 3 ure. OK, lažem. Ni me utrudil KF, ampak sem (smo) nanj prišli tako utrujeni od izleta, ki smo ga imeli prejšnji dan, da smo med kockami zdržali samo dve uri, potem pa šli domov počivat.

Punci sta uživali tudi na tekmovanju v sestavljanju kock, fante se je navduševal nad velikansko raketo, mož pa je bil verjetno zadovoljen, da razen drobnarij od zadetkov in nagrad nismo domov privlekli še cele vreče kock. :)

Kot vedno ste se potrudili, žal mi je, da letos z mnogimi nisem uspela reči več kot "živijo" in upam, da drugič pridemo spočiti, da KF polno doživimo.

Vse pohvale za lepo razstavo. Vas pridemo spet pogledat spomladi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2017, 15:18 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Moj vtis, in vtis moje družine, saj smo se KF-ja udeležili družno, je :«FANTASTIČNO«! KF je bil v marsičem drugačen od prejšnjih.

Najprej osrednja diorama, ki nam je kar zaustavila dih. Vse je na svojem mestu. Hrib s smučiščem in gondolo, namestitvene zmogljivosti vasi, parkirišča, skratka, detajlirano v nulo. Tudi ekološki prevoz z vlakom je zelo in! Torej smučarska vas – tako zelo slovensko.

O svoji kreaciji: Robotski roki, ne bom pisal veliko, to naj ocenijo drugi. Moj vtis pa je takšen: sijaj v otroških očeh, iskreno zanimanje in vprašanja šolajoče mladine, kakor tudi čudenje in odobravanje spremljajočih staršev, ob tem, ko je roka obrnila kozarec, tako da se je prelila voda, odtehtajo vsa prizadevanja in prečute noči ob sestavljanju in predvsem programiranju delovanja roke.

Soseda na moji levi bpavsic in primozm, sta s svojimi navdušujočimi robotki verjetno poskrbela za to, da prva beseda otrok naslednjih generacij ne bo več »mama« ampak »lobot«.

NXT vlak Marinko Luke je verjetno napoved transporta v prihodnosti. Torej popolnoma robotsko nadzorovano, varno in čisto, samo drugi tir še moramo zgraditi. Luka je zagotovilo, da bomo na prihodnjih KockeFestih občudovali še veliko kompleksnejše in še bolj dodelane kreacije od moje roke. Zelo perspektivno!

V TECHNIC segmentu, najprej, ko bi »DNK spirala« vedno delovala tako brezhibno, kot je deloval ta model. Razstavljeni »starodobniki« so paša za oči, čeprav so statični. Tudi bager dnevnega kopa na peskovniku je zanimiv, če bi pa tovornjaki še prevažali izkopano rudo, pa bi bila pika na I.

Vilinska vas nas vrača v čase našega otroštva, ko smo v to še verjeli, da je lahko vse tako resnično in čudovito. Danes žal več temu ni tako.

Duplo družinska hiša avtorja coacha tudi prikazuje idilo družinskega življenja danes, upam, da je čim več krat tako!

Subix nas je popeljal v nostalgične čase naše mladosti. Bitli in njihova Rumena podmornica! Če bi mi kdo dejal, da je mogoče v Lego izvedbi bi rekel, da je malo čuden, ampak subix je dokazal nasprotno! Ja, stari dobri časi! Bravo!

Ja, tudi driftanje na poligonu nam je pričarano, vsaj v Lego svetu, če že drugače ni mogoče, kateri »dec«, ne bi želel tega probat. Tukaj je bilo s pritiskom na gumb tudi to mogoče.

Teflonova izstrelitvena ploščad z raketo, sicer Lego klasika, ampak precej drugače, in po dolgem času spet paše!

In kaj bi Medex in mi brez Piratskega otoka. Pa saj bi nekaj manjkalo!

Dirjajoči konj na divjem zahodu: hudo!

Delujoči vulkan avtorja strojnika80 je samo sreča, da je to v našem »lego« svetu, kajti v resnici…?

Razstava setov iz serije Architecture in MOC sestavljenih vedut, pa je samo dokaz, da je mogoče z malo kockami in veliko domišljije in kreativnosti sestaviti značilne monumente tako, da vsi vedo, za kaj gre.

In še zguljena fraza, ampak pove največ: »Komaj čakamo 20. KF!« HVALA!

O - občudovanje

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2017, 12:29 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Še filmček: https://www.youtube.com/watch?v=UfUbVQourzg

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Okt 2017, 12:41 
Odsoten
System
System

Hvala za dobr filmček.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2017, 12:35 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Tokrat sem na Kocke Fest poslala samo svoja izvidnika, sama pa sem jo "obiskala" na fotografijah (naš najmlajši družinski član je res še malo premajhen za te hece). Zimska vasica je izpadla odlično - super ideja za malce drugačno "mestno" dioramo. Poleg simpatičnih hišk so me navdušile številne podrobnosti: zasnežena drevesa, slikarija na fasadi ene od hiš (najbrž razglednica?), poročevalska ekipa na terenu (srečanje starih citroenov?), domiselna uporaba elementov iz OOB prazničnih in drugih setov.

Poleg tega bi se na razstavi zagotovo daljši čas "slinila" pred Duplo hišico z vsemi podrobnostmi - najljubša je vsekakor likalna postaja - najverjetneje pa tudi pri Boost robotu. Moja izvidnika je namreč zelo navdušil in po njunem opisu bi tudi mene. Sicer pa sta bila oba kot vedno z razstavo zadovoljna, zato v našem imenu velik hvala za jesensko zabavo. Zdaj bomo spet odštevali do naslednje!

Da ne pozabim … na forumu sem uspela zaslediti tekmovanje v mestnih vedutah (zame žal ni bil najbolj primeren čas, da bi tudi sama lahko sodelovala), zato sem se zelo razveselila slik razstavljenih MOC modelov - odlično ste jih naredili. Moje najljubše so vsekakor Ljubljana, Kranj in Praga - zlahka bi se kosali z OOB seti (če pustimo ob strani, koliko so slovenska mesta zanimiva za svetovni trg …). Jih ob prvi priložnosti pokomentiram še pri predstavitvah na forumu.

LP, Bar.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2017, 13:24 
Odsoten
Moderator

Noro, mi je spet žal, da sem moral bit v sluzbi ta vikend... Tale zimska vasica je nora, pa kako velike hiše. Top.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: