Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 15 Dec 2019, 01:11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Lego za odrasle
OdgovorObjavljeno: 15 Avg 2017, 15:44 
Odsoten
Primo
Primo

Pozdravljeni !

Moj prvi post na tem forumu.

Kot otrok nikoli nisem maral lego kock predvidevam da zato, ker so mi starpi zmeraj kupovali samo kocke iz katerih bi lahko gradil nekaj posvoje in nikoli kompleta pri katerem zgradiš "zgradbo" po načrtu od začetka do konca.

Sedaj že krepko odrastel moram po prometni nesreči okrevati in veliko časa preživeti sede doma me ponovno prijema nostalgija in že nekaj časa se igram z mislijo da bi nabavil komplet in ga sestavil.

Od vas bi rabil kak nasvet kaj kupiti za začetek. Povedati moram tudi da se z zgrajenimi zgradbami nimam namena igrati. Zanima me predvsem grajenje po načrtu in da zgrajeno odložim nekam na polico.

Sprva sem menil da je za lego kocke škoda dnajra če se z njimi noben nebo igral potem sem pa odkril Lego Arhitecture ter lego Creator kjer seti zgledajo tako kot da so narejeni za ljubitelje grajenja in ne toliko za igranje z zgrajenimi stvarmi.

Morem ob nakupu setov na kaj posebaj paziti ? Ker nisem kot otrok nikoli zlagal kock me je sedaj malo strah kupiti set z 1000 ali več kosi ali pre zapletenimi navodili za grajenje.

Zanima me tudi Lego Technic vendar imam še zmeraj slabe spomine iz otroštva ko sem pri 10 ali 11 dobil hidravlični bager z tako kompleksninmi navodili da si z njimi nisem mogel pomagati in sem po nekaj tednih obupal.

Vsak nasvet je dobrodošel.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: Lego za odrasle
OdgovorObjavljeno: 15 Avg 2017, 17:14 
Odsoten
Duplo
Duplo
Uporabniški avatar

Najbolši seti zgradb za razstavo so po mojem mnenju modularci. Trenutno lahko v Lego storu v Cityparku kupiš Parisian Restaurant, Detective's Office, Brick Bank ali Assembly Square, prek interneta pa tudi starejše. Malo se pozanimaj in si oglej, če ti je kateri všeč. Po mojih izkušnjah so v zadnjem času navodila vselej pregledna in ne se ustrašit 1000+ kock, saj vzame več časa, je pa tudi bolj sproščujoče.
Architecture je še ena vrsta setov primernih za razstavo, so pa vsi v manjšem merilu.
Pri kupovanju predvsem pazi na budget in na svoje želje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Avg 2017, 18:19 
Odsoten
Technic
Technic

Če boš odlagal na polico, je Creator oziroma Expert Creator z modularci dobra stvar (slednji precej dobro držijo ceno). Naslednja je Architecture, če so ti všeč velike (ali pa tudi majhne) zgradbe. Ti recimo klasični seti niso ne vem kako komplicirani za sestavljanje. Potem pa je še Technic, ki ima malo drugačno filozofijo tako spajanja kot postopka sestavljanja (iz središča ven).

Za razmigat prste pa je morda treba omeniti še običajne Creator sete. Ti so v bistvu že 3 v 1 (iz enega nabora lahko sestaviš tri reči, navodila priložena), potem pa lahko še na brickable.com pogledaš. če je kdo imel še kakšno idejo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Avg 2017, 18:59 
Odsoten
Primo
Primo

Uf hvala za tako hitere in izčrpne odgovore ! Sedaj čakam na Slavolog zmage Iz razreda arhitecture. Sem za začetek nabavil nekaj manjšega. Bom videl kako bo šlo. Mogoče bom za razgibat prste omislil tudi kaj enostavnejšega...Creator seti so zares fantastični in bom definitivno kaj nabavil. Tako kot tudi Simpsons hiša.

Technic je zelo zanimiv ampak morem najprej definitivno razmigat prste in se navadit brat načrte

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Avg 2017, 19:46 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Živjo in dobrodošel.
Glede kompliciranosti navodil se ljubitelji večinoma pritožujemo, da so prelahka in celo malo podcenjujoča do graditelja. Velikokrat gre za dodajanje 1-5 kock na korak. Vsak korak ima tudi "legendo" katere kocke v tem koraku potrebuješ, tako da skoraj ni možnosti, da bi kako kocko pozabil vgraditi. Technic je imel v preteklosti precej bolj komplicirana navodila, brez legend po koraku in z veliko več kockami na korak, trenutno stanje pa je res poenostavljeno kolikor se le da. Tudi notranjost modelov je "barvno kodirana", da posamezni sklopi še bolj izstopajo v navodilih. Nekaj podobnega je tudi v notranjosti setov v drugih tematikah.

Nakup setov je seveda odvisen od razpoložljivega proračuna, saj cene večjih setov običajno ne prizanašajo :-) Vsekakor za počasno in užitkarsko sestavljanje predlagam katerikoli set iz serije Creator Expert ali katerega večjih Technic setov - od trenutno redno dobavljivih vsekakor 42043 Mercedes-Benz Arocs 3245 ali 42055 Bucket Wheel Excavator.

Predlagam, da si morda pogledaš tudi kako predstavitev na youtube-u, saj danes praktično ni več LEGO seta, ki ga kdo ne bi izčrpno predstavil in se potem še lažje odločiš - za vse splošne predstavitve priporočam kanala Jangbricks in Brickbuilder za Technic predstavitve uradnih setov pa kanal Sariel's LEGO Technic Workshop.

Kakorkoli, brez strahu in obilo užitkov! Pa čim hitrejše okrevanje želim, LEGO virusa se tako ali tako nikoli več ne boš rešil, saj je okužba trajna ;-)
Lep pozdrav,
miha

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2017, 01:12 
Odsoten
Primo
Primo

Hvala za Dobrodošljico ;)

Me veseli da so se navodila od začetka devedesetih do sedaj poboljšala. Cene velikih setov zares niso zanemarljive vendar se mi zdi, da so seti sedaj bolj vredni svojega denarja kot kadar koli prej. Res je, da sem šele pred nekaj tedni začel ponovno razmišljati o kockah in bil zelo pozitivno presenečen nad detalji in malenkostmi, ki jih seti sedaj imajo.

Če se spomnim otroštva se mi zdi da so seti takrat bili dosti bolj "otroški" in prirejeni za igro.

Kupujete lokalno online ali preko uradnega lego shopa/ amazona ali bricklinka ? Verjetno se da če pametno kupuješ kar nekaj prihranit.

Upam da bom dobro okreval, čeprav žal nevem kako hiter peš nebom več nikoli, bo pa zato več priložnosti za kocke, filmske večere in podobno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2017, 02:40 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

LEGO je res močno napredoval, sploh v primerjavi s seti 20 ali 30 let nazaj. Vedno več posluha imajo tudi za nas odrasle otroke :-)

Glede nakupov se splača pobrskati kako in kje. Od kar je pri nas LEGO store, se lažje dobi tudi sete, ki jih običajni trgovci niso prodajali - t.i. Ekskluzive. Žal pa smo za uradni LEGO GROUP še vedno premajhna pika na potrošniškem zemljevidu in njihova uradna spletna trgovina ne dobavlja robe v Slovenijo. Za nakup na tem kanalu potrebujete torej nekoga z naslovom v Italiji, Avstriji ali Nemčiji, ki vam bo lahko posredoval naročeno. Kot že rečeno je najboljši približek LEGO Store v BTC, dobro pa so založeni tudi pri e-igračah in mojekocke.si pri katerih imamo člani Kocke kluba tudi 10% popust s klubsko kartico. Enako velja še za nekaj trgovin. Več o tem si preberite na spodnji povezavi.

http://www.kocke.si/klub/kako.php

Splača se tudi kak nakup v Müllerju, ko imajo akcijo na igrače. Bricklink je običajno bolj uporaben za nakup posameznih kock, za nakup setov se vsaj jaz tam ne odločam, ker po žepu običajno udari konkretna poštnina. Včasih je morda smotrn tudi nakup rabljenih setov, čeprav nove kicke najslajše dišijo ;-)
Lp.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Avg 2017, 08:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Imaš tudi Mercatorjev kupon -25% na en artikel, ki ga lahko uporabiš za nakup kock. Samo nabor setov pri tem trgovcu, razen v res velikih centrih, ni zavidljiv.
Včasih se najde kaj na Bolhi.
In pa pred novoletnimi prazniki so različne akcije, kjer se dobi določene zadeve do -50%.

In seveda naši Kockefesti, kjer se da dobiti tudi posamezne kocke. Upam, da boš lahko prišel na jesenskega, se med ogledom kreacij dodatno navdušil in še rečemo kakšno 'v živo'.

Veliko užitkov pri sestavljanju (in upam tudi podiranju in ponovnem sestavljanju 'po svoje').

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2017, 00:53 
Odsoten
Primo
Primo

Hvala za nasvete !

Danes sem zgradil svoj prvi set ever - 21036 in zelo užival. Žal sem kljub neizkušenosti končal v nekaj urah in sedaj bi potreboval nekaj novega. Razmišljam da bi nabavil Brick Bank ali kaj podobnega iz serije creator expert preden se seti razprodajo in cene poskočijo.

Ima Lego store v BTCju kakšno spteno stran za cene in zalogo ? ( Najdem jih samo na facebuku)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2017, 04:02 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Najbolje bo kar po telefonu vprašati: 070 660 700. Če kaj trenutno nimajo, te zapišejo in ko pride, pokličejo.
LP

P.S.: Tudi največji seti hitro postanejo majhni ;-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2017, 11:29 
Odsoten
Primo
Primo

Hvala ! Jih v ponedeljek pokličem in se morda drug teden oglasim v Lj če se bo splačalo !

Rad verjamem, da tudi največji seti kmalu postanejo majhni ! Meni je bilo žal da nisem nabavil še kaj ( za čez weekend) že včeraj zvečer.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2017, 13:38 
Odsoten
System
System

In se je začelo. Se spomnim kako sva šla z hčerko v otroško trgovino pred cirka 7 let. Na polici sem zagledal technic sceno. Kupil najmanjši setek kar tak za hec. Evo ti malarijo neozdravljivo.
Obilo užitkov ti želim ob tem neozdravljivem hobiju.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2017, 16:01 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Pa še enkrat priporočam včlanitev v KockeKlub - članarino "prihraniš" že z nakupom ene večje škatle (npr. modularca), od tam naprej pa imaš prihranek :-)
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2017, 16:53 
Odsoten
Primo
Primo

@ 9 fingers

Haha si prav živo predstavljam ;) Tud jaz sem kupil zelo majhen set in zdaj 48h kasneje že iščem nekaj novega !

@ MajklSpajkl

Tud jaz sem razmišljal da je 15 eur v bistvu 10% off od niti ne ta največje škatle tako da sem plačal včeraj in zdaj čakam na kartico

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: