Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 14 Nov 2019, 15:49

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 10:43 
Odsoten
System
System

En lep pozdrav vsem LEGO oboževalcem.
Tokrat vam z velikim ponosom predstavljam tole malenkost večjo kreacijo.
Konceptno SUV vozilo, konceptni katamaran in z njima pripadajočo prikolico.

Slika

Celotno zadevo sem izdeloval natanko 10 mesecev. Vem ja, nisem med najhitrejšimi.
Sem pa na koncu zelo zadovoljen z izdelkom. Kajti že v startu sem si zadal cilj, da zadevo speljem tako da mora biti vse delujoče kot ta prave stvari in ne kot nekakšen statični model.
Jupiiiii. Uspelo mi je.
Pa še malo slikic celotnega projekta, da nebom preveč bluzil.

Slika

Slika

Celotna zadeva je dolga celih 135 centimetrov in na tehtnico spravi celih 6.1 kilogramov.

Slikice avtomobilčka.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Karakteristike avtka so:

Dimenzije: DxŠxV= 48 x 23 x 17 centimetrov
Težak je 2.8 kilograma
Poganjajo ga 4 PF L motorčki povezani skupaj v štiri kolesni pogon
Ovinkanje je 1 PF M motorček
Nastavitev vozne višine je preko 1 PF M motorčka
2 stopenjski menjalnik poganja 1 PF M motorček in ker sem hotel imet samo 2 PF IR sprejemnika in s tem so bile na razpolago samo 4 fukcije, sem naštudiral še preko tega izhoda še zaklepaje in odklepanje sprednjega in zadnjega diferenciala. Ja zelo zakomplicirana zadeva, ampak deluje. Mogoče bom jo predstavil v kakšni posebni temi.
Kot že omenjeno 2 PF IR sprejemnika
1 velika PF baterijska škatlica
Dodatne funkcije so kot naprimer odpiranje vrat, nastavljivi senčniki nad vetrobranskim steklom,
neodvisno vzmetenje; mehko vzmetenje kadar je avto v višjem položaju in trdo kadar je v nizkem položaju, delujoče obračanje volana pa še polno nekih malenkosti.

Še prikolico da malo omenim.

Slika

Dimenzije: DxŠxV= 87 x 23 x 12 centimetrov
Teža znaša 1.1 kilograma
In ne vsebuje nikakršnih PF komponent. Sem hotel malo zmotorizirati, ampak bi bilo že preveč kičasto.hehehe
Ima nekakšne pregibne osi za lažjo vožnjo ter ročno nastavljivo sprednjo parkirno nogo.

In še ta zadnja stvarca. Katamaran

Slika

Slika

Slika

Slika

Ja kaj naj omenim. Tale stvar mi je požrla največ živcev. In dala tudi največ veselja in iziva. Žena je sicer ostala brez 2 kg moke, ki se je pri testiranjih vse skupaj prevrglo in potopilo.
Ja tukaj je bilo ogromno testiranja v sami gradnji. Kajti vse skupaj je moralo biti res natančno zbalansirano, kajti vsak gram je ladjo prevagal naprej ali nazaj. V bistvu lahko skorajda rečem, da sem jo sestavljal v kadi.
In ja uspelo mi jo je narditi, da je ladja popolnoma ravna v mirujočem stanju, kajti med vožnjo je spredaj dvignjena za cirka tričetrt čepka. Zame popolna zadeva.

Dimenzije: DxŠxV= 75 x 26 x 14 centimetrov
Teža znaša 2,2 kilograma
Poganjata jo 2 RC Buggy motorčka, vsak svoj ladijski vijak
Ovinkanje je preko 1 PF M motorčka, kajti servo izhod preko RC Buggy enote je bil katastrofalen, saj sem želel čim bolj precizno obnašanje in obračanje ladjice.

Slika

Slika

Osnova ladjice sta 2 legotova čolna povezana skupaj v katamaran.
Tukaj se moram posebej zahvaliti gospodu Bojan Pavšiču, kajti v nastajanju tegale projekta je bila njegova ideja, da uporabim točno tale dva modela ladjic za izdelavo tegale katamarana.
Še enkrat hvala.

To bi bilo zaenkrat vse.
Ja saj vem, prispevek je zelo dolg, sem moral malo pobluzit, saj na konc koncev so predstavljeni trije modeli.

In še en malce predolg filmček. Itak sem že ogromno stvari ven spustil, ampak žal mi ni uspelo narediti krajšega posnetka. O kvaliteti pa da se raje sploh ne pogovarjam. Bo treba malo it v hollywood.

Vsem skupaj hvala lepa za ogled prispevka in resično si želim da bi vam bila tale zadeva vsaj klko tlko všeč.

Z lepimi pozdravi, Valter

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 10:59 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Valter, na tole si pa res lahko ponosen.
Na KF-ju sploh ni prišlo do izraza, ker je bilo vse natrpano, pač neka velika gmota, ko sem pa sedaj filmček pogledal, sem pa ostal brez besed.
Res, kapo dol. :rockon:
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 11:12 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Lol, kje si "gospoda" našel...
No, saj te ladjice so osnovnošolska fizika (bolj natančno vzgon :)). Je pa res, da je večina "meritev" temeljila na podatkih "preko palca", tako da je vseeno super izpadlo. Zakon zadeva. Jaz sem pred davnimi leti (25-30 let nazaj) naredil prvo Lego ladjico na osnovi vrečke za vlaganje, ki sem jo "zavaril" in iz nje naredil balon, preko njega pa zgradil ladjico. Seveda iz basic kock in technic 9V motorja na kabel :) Krmilo je bilo ročno.

Ta tvoja verzija je proti moji nekako tako, kot če bi primerjal tole s tem.

V glavnem, zakon :)
Če malo razmišljam, imel si že snežno vozilo (če se ne motim), vodno, cestno... Kaj bo naslednje? Kaj letečega?

Edit: Lol, šele zdaj sem videl... To si na Dravi spuščal pri otoku?!?! Dober si, če bi se ti obrnil, ne bi nikol več videl ne motorjev, ne sprejemnika, ne kock...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 11:50 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
"Ka si ti ja nor?!"
Bom samo na hitro, pa kasneje malo več napisal: Valter - CAR! Čoln na vodi je bombastičen!!!! Pa kar dobro ga žge...

Kapo dol! Po temeljiti preučitvi pa dobiš še kakšno vprašanje :-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 13:42 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Tudi jaz se pridružujem pohvalam za izvedbo tega res fantatičnega seta. Tudi mene je najbolj fasciniral čoln.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 13:44 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Z besedami tega praktično ne morem komentirat, tako da preprosto :car:
Še posebno katamaran! Ko sem odprla prispevek, gledam kompozicijo lepo parkirano ob vodi in si mislim, čudovito, ma ta ladja sigurno ne plava.
Ampak, plava! In še barvna kombinacija mi prav nekako paše na vse skupaj. Super res! Kar se tehnike tiče se mi poleg plovila zdi najbolj zanimivo "dvojno" vzmetenje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 14:02 
Odsoten
System
System

Hvala za komentarje.
@ Bpavsic res sem snemal na otoku.
Lokacija mi je tam fenomenalna. Tale čolnček se je res totalno mučil z relativno močnim tokom. Sprva sem ga vozil po ribniku, kjer voda totalno stoji. Ma enkrat hitrejši in obvladljiv je bil.
Snemal sem 22.10.2016. Niti nočem vedeti koliko stopinj je imela reka Drava.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 15:46 
Odsoten
System
System

Videl že na KF-ju, lepa barvna kombinacija in nekam dolgo je bilo videt vse skupaj. Po ogledu filmčka sem pa brez besed.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 16:49 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jah, tole je bilo na KF videti dizajnersko strupeno (sploh so mi feltne padle v oči). Zdaj ko gledam funkcionalno je pa ultra toxic.
Brez veze, da opisujem kaj je oh in sploh, ker je vse.
Si špica v svetovnem merilu, vsaj kolikor jaz poznam sceno te niše v kockarstvu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 17:20 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
@subix: O kakšni niši ti to govoriš? Brez Technica še navadnega city seta ne znajo več naredit :-P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 17:27 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Se pridružujem komentarjem. To se da opisati samo s presežniki. :shock:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 17:32 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

@ MajklSpajkl
9 fingers za enkrat (na srečo) sestavlja športna vozila.
Čakaj da se loti nuklearne podmornice s katero bo driftal po Dravi (ko bo zamrznjena), na njej sedel in snemal vse z Lego dronom, ki ga bo šofirala Frendica-Super Girl.

Technic itak niso kocke ampak preluknjane palčke... :)

Brez basic kock se ne da naredit ornk modela, kar poglej katamaran. Same basic kocke pa mal palčk z luknjami po vrhu, da zgleda Technic. V osnovi mojstrovina, šminka pa ...

Mal heca mora bit.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 20:02 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Z eno besedo - FENOMENALNO! Ko sem prvič videl sliko kompleta, si niti nisem znal predstavljati kako veliko je vse skupaj. Na KFju sem šele dojel, da je ena miza premalo za predstavitev, kaj šele, da bi bazenček imeli zraven.
Glede na velikost je delovanje odlično. Izgled pa tudi. Vse pohvale! Za predstavitveni film se pa sploh ne sekirat, ker je bistvo vidno.

Še enkrat hvala, da smo imeli možnost v živo videt tale komplet.

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 21:33 
Odsoten
Technic
Technic

9 fingers, ne vem od kot ta nick, prej bi rekel 11 fingers (vsaj). Tule šele človek vidi, česa so zmožne "duplo" kocke. In tudi če vzamem v obzir tistih 10 mesecev; jaz v tem času mogoče kakšen avto sestavim, ampak vizuelno in funkcionalno daleč od tega tvojega. O čolnu pa ne bom nič pisal; bi predolgo trajalo.

In zdaj boš vse razdrl ?? :cry:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Okt 2016, 21:49 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Impresivno!

Lepo je videti zadevo na vodi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Okt 2016, 15:16 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Carsko. Odlične kreacije, tako avto kot katamaran in še prikolica. Super zgleda, še lepše se pelje. Najbolj me je navdušil avto, ki omogoča dviganje in spuščanje, odvisno kje ga boš vozil; ali po asfaltu/betonu ali pa po brezpotjih.
Še enkrat super in čestitke.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Okt 2016, 15:18 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Pri avtu mi je všel dodtek. Tisti meč in detajlni v gumah.
Sicer pa je zelo lepa kreacija.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Okt 2016, 21:26 
Odsoten
System
System

Lepo ti je tole uspelo. Na KF je bila očitna samo velikost in oblikovalska skladnost modela in bi brez predstavitve tudi ostalo pri tem vtisu. Res občudovanja vreden model.
lp w.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Okt 2016, 20:50 
Odsoten
System
System

Kraj: Kočevje
Na KF mi padel v oko tudi ta "stroj". Že na prvi pogled je bla prava "žival" , da pa zadeva dejansko deluje in katamaran pluje je pa že malo "tumač"
. tudi v sanjah mi ne bi šinilo da zadeva celotma dejansko funcionira. Samo 10 mesecev? Res skromen. Sam ne spravim tega skup v 10 letih, niti v 100 letih! Kapo dol!!!

Pohvala tudi zeni ki (najbrž) poepira ta projekt. Tudi ženam ostalih, ki delate take strupenim kreacije, pohvale. Da si sam kaj takega zadam, mi moja definitivno da odpoved:-)

Uoam da ne gre ta zverina takoj v reciklazo in da jo bo možno še kdaj občudovat. Ne samo na sliki.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Okt 2016, 08:40 
Odsoten
Duplo
Duplo

Kraj: Dramlje
Naravnost vrhunsko. Če bi bila predstavitev tukaj pred KF-om, bi kreacija vsekakor bila deležna še večje pozornosti. Kot predstavitveno mesto bi si zaslužila samostojno vrtečo mizo. Da je model tehnično toliko dovršen z toliko delujočimi funkcijami, obenem pa še dizajnersko tako vrhunsko oblikovan, lahko rečem samo - ti si Car.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: