Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 15 Okt 2019, 01:56

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 17. KF - Slike in vtisi
OdgovorObjavljeno: 16 Okt 2016, 19:43 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Hvala za udeležbo, nove kreacije, obisk in prijetno vzdušje!

Veseli me, da sem spoznal par ljudi, ki so zainteresirani za sodelovanje na prihajajočih KF-jih. Podmladek res rabimo. Dobrodošli!
LPG

Slike in poročilo: http://www.kocke.si/kockefest/kf17.php

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: 17. KF - Slike in vtisi
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 11:23 
Odsoten
System
System

Kraj: Kočevje
Za ogled KF sem imel na voljo dobre pol ure :(

Mesto sem malo ošvignil z pogledom. v oko so mi padli kioski v mestu. Škoda so bili tako notri v ulici in niso bili tako vidni. Morda je kaj drugega pa je to samo v moji glavi. Tista pink stavba, kaj naj bi tiso bilo? Ali sem spet naobe videl :( :D Ostale diorame na prvi vtis VAW.

Bi kej več napisal a je ves vtis bolj ko ne zamegljen, tako da bom vesel kakega dodatnega opisa objektov v mestu.

Upam da bo prihodnjič kakšna minuta več na voljo.

Drugače pa glede na "gužvo" je bil KF očitno zelo uspešno speljan.

Čestitke fantje in dekleta!!!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 11:31 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Lucija
Vikend sem lepo preživel. Bilo je super. Kreacije so bile spet ena A. Prikolica za Xeriona in avto z čolnom pa definitivno zmagata. Vsaj z moje strani.
Tudi nekateri detajli v mestu in drugih dioramah niso za stran vreč (motorizacija stvari na farmi) in tudi telovadni Wader je dober, čeprav se je videlo, da ima določene dele že "starostno" obrabljene. :P

Všeč mi je bilo tudi to, da so se nam pridružili tudi LEGO navdušenci iz Italije. Upam, da bo tudi na naslednjem KF-ju kako gostovanje.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 12:04 
Odsoten
Technic
Technic

Hvala lepa kolegicam in kolegom za čudovito družbo in zanimive kreacije. Glede na to, da tokrat ni bilo GBCjev, je bilo nekoliko manj dela, čeprav so roboti občasno vseeno odpovedovali.

In še nekaj, v stilu še včeraj na KockeFestu, danes pa že na The Brothers Bricks. Čestitke!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 12:44 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Ponavadi me KF popolnoma izčrpa in sem na koncu vesel, da je mimo, tokrat pa mi kar ne more biti dovolj. Komaj čakam gospodarca.

@Teflon:
To je že od petka, ampak seveda spet čestitam.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 13:00 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tokrat sem opazil, da ni bilo toliko gneče v soboto takoj ob 10:00 in da ni bilo zatišja v času kosila. Obiskovalci so se enakomerno drenjali ves čas. Hvala.
Družba klasično odlična (tako kot MOCi). Hvala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 15:00 
Odsoten
System
System

Lep pozdrav vsem še na forumu! Zahvalil bi se, ker ste mi omogočili sodelovanje na KF, ter za prijetno druženje v petek in nedeljo popoldne, mi je bilo resnično v veselje! Žal nisem uspel biti prisoten cel vikend, ampak k sreči sem si lahko že v petek podrobno ogledal večino kreacij, saj so bile res vse izvrstne, vključno z mestom.

@Teflon & Deus Otiosus: Hvala za čestitke! Ja, v petek zvečer sem se že itak vrnil domov poln lepih vtisov iz postavljanja KF, potem pa še to presenečenje z objavo na TBB... kot v onem vicu, 'kad krene, krene' :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 17:32 
Odsoten
Primo
Primo

Letošnji kockefest je bil odličen! Mesto je bilo glavna atrakcija seveda in ko pogledaš koliko truda in denarja je v tej kreaciji rečeš samo vav! Všeč mi je bila tudi Friends tema, še posebej ker je elektrika malo pomagala in otroci so bili navdušeni. Lepa je bila tudi tista italijanska vasica ali kakor koli že in vesel sem bil, da so pomagali tudi sosedje. Škoda da ni bilo nobene kreacije druge svetovne vojne, ampak ne bom zdaj spet najedal legofriku ;) Upam, da bo na gospodarcu tudi tako fajn. Mogoče kdo ve kdaj točno bo?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2016, 18:33 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Jargo Studios.
Se bom potrudil do naslednjega KF-ja narediti kaj iz WW2.
Obljube, obljube,.... ;)

Razstava na Gospodarskem razstavišču bo od 1. do 4.12., nekje med 9:00 in 19:00. vsak dan.
Detajli sledijo, ko bo znanega kaj več, tukaj: viewtopic.php?f=57&t=9636

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2016, 06:52 
Odsoten
Primo
Primo

Ok, hvala. Verjetno pridem še tja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2016, 10:56 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kot obljubljeno.
Slike in poročilo: http://www.kocke.si/kockefest/kf17.php
LPG

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2016, 11:06 
Odsoten
Moderator

Spet vrhunsko, žal sem spet cel vikend bil v družbi z real life lopato in JCB 4x4. Gospodarsko razstavišče? Napiši kaj več.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2016, 12:20 
Odsoten
Primo
Primo
Uporabniški avatar

Kraj: Destrnik
Pozdravljeni,
do zdaj sem bil samo enkart v živo na KF-ju, vedno sicer pogledam vtise in slike.
A vseeno si bom drznil izreči pohvalo, da še vedno "rastete", uspete slediti novitetam in tudi lastne kreacije so vedno bolj dodelane (da "navaden" opazovalec sploh ne more vedet, da ne gre za uraden set). Respect vasakemu posebej od ekipe in vsem skupaj.

Seveda sem največ časa "izgubil" na technic delu, svetovna je prikolica pripeta na Claas-a. Seveda tudi vsi MOC-i so prva liga.
Zanimive so tudi gume na Volvotu, kaj so to fake (neLego) gume?

Skratka odlični ste ;).
Lp.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2016, 18:08 
Odsoten
System
System

Tudi na tem KF-ju sem užival ob postavljanu in podiranju mesta ter druženju med tem in med sobotno skupno večerjo. Kreacije so vse super narejene, ampak zmaga pa tramvaj na dvignjeni progi, za njim pa telovadec (Darth Wader).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016, 00:15 
Odsoten
Technic
Technic

Jaz sem si pa ta KF zapomnil po tem, da sem prvič iskal parkirni prostor izven okolice šole in seveda po tem, da je bila razsvetljava slaba in sem moral zato špricati šiht.

Pa zares: veliko malih kreacij, na katerih si si lahko napasel oči. Najbolj atraktiven pa je bil tudi meni tisti črni, ki je gonil orbitreka do porušitve. Luštni so bili tudi italijančki, predelani na tisoč in en način. In pa seveda jez na Planetu 7, kjer me je zopet navdušila izvedba slapov. Pa še izvedel sem, da je predstavljena pokrajina Planeta sedem in ne planeta Sedem. Pri mestu me je, v nasprotju z zgoraj mislečimi, motil ravno "tramvaj" (prej metro), ker je proga zakrivala precejšen del dogajanja (razen če si gledal bolj od spodaj). Technics del je bil predstavljen bolj z statičnimi modeli, kjer je meni izstopal avto s čolnom. Še posebej slednji. Opazil sem tudi, da je pavšiču zmanjkalo jajc in se je lotil bolj okroglih zadev. Izgleda, da so se od zadnjega KF jajca podražila... Mindstorm oddelek mi pa ni bil všeč - ni bilo GBC-jev in je bilo zato zame vse preveč statično. Predstavljene robotke pa jaz in maledva že poznamo od doma. Duplo grad ?! Zanimivo, kaj vse se da s temi "otroškimi" kockami sestaviti.
Ker smo imeli bolj natrpan urnik smo zaradi naglice enostavno zgrešili sestavljanje minecraft. Pa drugič!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016, 06:20 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
@abnormal
Jajca se niso podrazila... Enostavno jih ni bilo za kupit, ker jih trgovine dobijo za cas okrog Velike noci. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016, 18:27 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Po nekaj letni odsotnosti sem se KFja veselila kot majhen otrok! :) Bilo je super - tako razstavljene kreacije kot obiskanost, pa tudi organizacija dogodka - se vidi, da imamo že nekaj kilometrine. Najljubša kreacija je bila zame - kot vedno - mestna diorama, vendar tudi ostale niso zaostajale (na primer srednjeveški Duplo in Friends kmetija).

Presenetila me je edino utrujenost po razstavi, tako da moram do naslednjič nabrati malo več kondicije, predvsem pa ne smem kreacij končevati v zadjnih minutah. Kakor koli - hvala vsem za zaupanje in sodelovanje! Se vidimo na naslednjem KF (pa tudi že prej).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016, 20:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tole glede utrujenosti je tudi mene presenetilo. Že na KF-ju sem bil ves povožen, zdaj sem pa prav zbolel in sem že drugi dan med WC-jem in posteljo. Sem pa vsaj koristno porabil dobljeni prepečenec. :)

Kljub vsemu je bil dogodek odličen in čas je hitro minil, v družbi in koristnem delu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016, 20:53 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Tudi meni je bilo super, zdravstvenim nevšečnostim navkljub.

Poleg velikega števila obiskovalcev je bilo lepo videti, da se je okrepila tudi ekipa sodelujočih, tako da vse pohvale tudi novim razstavljavcem.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2016, 20:56 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Tudi meni je vikend prehitro minil, predvsem zaradi nenehnega saniranja Vaderjevih obrabljenih kolkov :-) Na koncu (pol ure pred koncem) pa se je itak dobesedno snel s ketne in sem se lahko oddahnil :-) Nekaj dela so mi priskrbeli tudi otroci, ki so zvandalizirali eno od ovir za terence, a smo vse uspešno rešili.

Jaz bi najbolj izpostavil Deusovo dioramo, ki si je vsekakor zaslužila izteg vratu daleč preko modrega traku in pa bpavsiceve domiselne motorizacije Frendic. V mestu je bil meni najbolj všeč prav nadzemni vlak in vrvež s kioski pod progo. Seveda pa je presežnikov še več, a so ti že našteti v poročilu :-)

Se vidimo na gospodarcu! LP, miha

@m@tcom: Gume na enem izmed Volvotov so bile ne-Lego izvora, ja.

@abnormal: en vikend ukvarjanja z GBCjem bi ti hitro razjasnil, zakaj ga ni vsak KF. Ampak saj bo spet... že kmalu.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: