Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 10 Dec 2019, 03:39

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 01:17 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

The LEGO® Star Wars™ Death Star™ was a huge hit with fans when it launched in 2008 and we are excited to announce that we have made some awesome updates and improvements to this huge model! Our designers added over 200 bricks and elements as well as 3 new minifigures. This 2016 version offers a great building experience to both those fans who have the original set, and those who may be new to the LEGO® Star Wars™ universe. This is not an indication of any future re-release or set updates.

Slika

75159 Death Star™
Ages 14+. 4,016 pieces.
US $499.99 - CA $599.99 - DE 499.99€ - UK £399.99 - DK 4499.00 DKK
*Euro pricing varies by country. Please visit shop.LEGO.com for regional pricing.

Win the battle for the Empire with the awesome Death Star!

Reenact amazing scenes from the Star Wars saga with the Empire’s ultimate planet-zapping weapon—the Death Star! With over 4,000 pieces, this fantastic model has a galaxy of intricate and authentic environments, including a superlaser control room, Imperial conference chamber, hangar bay with moving launch rack and Lord Vader’s TIE Advanced with space for Vader inside, Emperor Palpatine’s throne room, Droid maintenance room, detention block, trash compactor, tractor beam, cargo area, turbo laser with spring-loaded shooters and seats for the 2 Death Star Gunners, and 2 movable turbo laser towers. This fantastic set also includes 23 iconic minifigures and 2 Droids to ensure hours of Star Wars battle fun.
• Includes 23 minifigures: Grand Moff Tarkin, Darth Vader, Emperor Palpatine, Imperial Navy Officer, Imperial Officer, 2 Stormtroopers, 2 Death Star Troopers, 2 Emperor's Royal Guards, 2 Death Star Gunners, Death Star Droid, Obi-Wan Kenobi, Chewbacca, Princess Leia, C-3PO, Han Solo, Han Solo (disguise), Luke Skywalker (Tatooine), Luke Skywalker (disguise) and Luke Skywalker (final duel), plus R2-D2, an Imperial Astromech and a Dianoga trash compactor monster.
• Features a superlaser control room, Imperial conference chamber, hangar bay with moving launch rack and detachable TIE Advanced with space for Lord Vader inside, Emperor Palpatine’s throne room, Droid maintenance room, detention block, trash compactor, tractor beam, cargo area, turbo laser with spring-loaded shooters and seats for the 2 Death Star gunners, and 2 movable turbo laser towers.
• Weapons include 3 Lightsabers, 4 blasters, 3 blaster pistols, 4 blaster rifles, 2 force pikes, 2 Force Lightning elements and a bowcaster.
• Load up and fire the turbo laser’s spring-loaded shooters to keep the rebels at bay.
• Maneuver Lord Vader’s TIE Advanced into position and prepare for launch.
• Battle the Royal Guard in the throne room and then take on Palpatine himself!
• Help Leia escape from the detention block and swing to safety with Luke across the chasm!
• Will Obi-Wan shut down the tractor beam and help the rebels defeat the Empire?
• Can you spot the Dianoga trash compactor monster?
• Recreate other unforgettable scenes from the classic Star Wars films.
• The perfect addition to any LEGO® Star Wars collection.
• This set offers an age-appropriate building experience for ages 14 and over.
• Measures over 16” (41cm) high, and 16” (42cm) wide.

Slika

Slika

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 07:39 
Odsoten
Moderator

Na kratko. I'll pass. Zazehal sem poleg. Pri ceni pa sem dvignil obrvi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 11:13 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Cena je pač cena (beri licenca). Še če bi odštel minifige (in posledično dobrega evrskega stotaka ali dva), je set kar pošteno preplačan.
Pa je zadeva res toliko uspešna, da se jim splača izdajati že tretjo različico praktično identičnega seta, sploh za take :mrgreen: ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 11:40 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Še moj komentar: prekleti lenuhi oderuški! Ajde, razumem da nekdo, ki nima starega Death Stara, bo tole kupil. Ampak ne razumem pa zakaj tašen pomp okoli vsega. Mar bi rekli pol leta nazaj, da bodo 10188 reinkarnirali z novimi figi in vsi bi vedeli kako in kaj stvar stoji. Ne pa da nekaj skrivajo, težijo za leakane slike, kot da imajo namen izdat naj set do zdaj, potem pa ti pokažejo to skropocalo ... edina dobra stvar pri vsem tem je, da zdaj Aassault on Hoth niti ni tako slab set!
:D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 12:39 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Hehe Andraž, dobra! Se popolnoma strinjam. Žal očitno cvenk vseeno na kup leti, če ne ne bi več vlekli takih potez...s

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 12:59 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Mora biti pomp, da je lahko višja cena. In mene moti samo to, da so tako nesramno dvignili ceno.

Glede cene ja pa tako: glede na število kock je visoka, glede na količino dobljene plastike (težko seta) pa niti ne (če upoštevamo da je set licenčen). Big Ben, ki glede razmerja cena/kos najbolje bode v oči, ima pri enakem številu kock samo nekaj čez 3kg, death star pa kar 8kg, kar je daleč nad vsemi ostalimi podobnimi seti (Disney Castle - 5,7kg, Helicarrier - 5,3kg, Sand Crawler 4,4kg, BWE 5,9kg itd...)

Druga stvar, ki jo je treba upoštevati so minigifi, ki je v ostalih setih relativno malo. Disney Castle jih ima recimo samo 5, Hellicarrier tudi ne kaj dosti več, Big Ben, Sydney opera in BWE so pa celo brez.

Saj ne da bi jih branil, samo vedno bolj vidim da je bila 10188 res dobra kupčija.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 13:44 
Odsoten
Moderator

Kolk stane 8kg plastike? ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 13:56 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kar se mene tiče razočaranje na celi črti.
Mladina raste in to so novi kupci za isto stvar.

Edina luštna zadeva je pošast iz smetišča :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 14:03 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Pri LEGO-tu? 90 eur. Vsaj toliko je če kupiš v factory-u v Legolandu. Če odšteješ navodila (1500g) in škatlo (600g), prideš na 6kg, kar je dobrih 500 eur.

Matematika deluje tudi pri drugih setih. Recimo policijska postaja ima 2100g, brez škatle in navodil je to 1200g, stane pa 100 eur, kar pride na približno enako kot Death starju oziroma še malo dražje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 14:18 
Odsoten
System
System

Tile re-releasi so meni čisto v redu. Cene so pač take kot so. LEGO kocke niso bile nikoli poceni igrača. Če ne končajo kot "praholovci", so po mojem mnenju še vedno najboljše darilo, ki dobitnike razveseljuje še dolga leta.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 16:12 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Meni je vseeno.
Imam 10188 MISB, ki čaka na.... Kaj pa vem kaj. Čaka pač. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Sep 2016, 19:16 
Odsoten
Technic
Technic

Mat'r smo čudni. Najprej se pritožujemo, ko nočejo izdati starega seta, ko pa ga končno izdajo, nam pa spet ni prav, ker je predrag, spominja na prejšnjega ipd. Pa da ne bo zamere, sam sem isti, le da bolj gledam technic sete.

Meni je že originalen 10188 bil simpatičen, je ponujal marsikaj novega, zato tale zame ni nap'čen. Se pa globoko strinjam glede rasti cen. Morda da je čudna država tale Danska, ko imajo inflacijo ko v času Juge.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Sep 2016, 07:15 
Odsoten
Moderator

Osebno nisem skregan s ponovitvijo setov,moti me edino kar je že nekdo prej napisal, vsa ta skrivnostnost pri upokojevanju setov in lansiranju "novih". Kot, da jim bo kdo kaj vzel.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Sep 2016, 08:05 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Kitajci vzamejo :-) Porsche pa tudi drugi letošnji Technic seti so že skopirani...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Sep 2016, 09:00 
Odsoten
Moderator

Ja in,bodo tako ali tako. Folk ki ne ve, bo itakkupil najceneje na trgu, ti ne bodo čakali pa iskali novic itd. Tako da ne štekam. Lego bi moral skrbet samo za odlično kvaliteto in suport, vse ostalo je stran metanje denarja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Sep 2016, 11:25 
Odsoten
Technic
Technic

@Diablo: v sodobnem svetu tako več ne gre. Mora biti hype, kupci morajo čutiti, da so z nakupom prijeli boga za ja*** in podobno. Včasih je Lego bil taka tiha in pridna firma, pa so skoraj potonili. Sedaj so nabili cene, z vsako predstavitvijo naredijo cel show in voila: profit margin imajo boljši kot apple.

Saj gre tudi meni tole šopirjenje z novimi/starimi izdelki v nos, a vsakič ko hočem prešaltati na kaj drugega, a mi je sestavljanje teh drobnih koščkov v veselje in sprostitev. Poleg tega kitajci niso prav nič poceni.

@Majkl: ja če porš že v osnovi ne dela, a ga bodo kitajci porihtali?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Sep 2016, 11:55 
Odsoten
Moderator

Sej vem, raja rabi hype za vse. Mene hype ne gane in tega ne razumem.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Sep 2016, 13:14 
Odsoten
Technic
Technic

Toda brez raje in brez velikih volumnov legokock sploh ne bi bilo več. Na žalost to velja za vse izdelke, še štruco kruha kupimo uno, ki so nam jo svetovali v reklami.

@Majkl: sem videl porše na aliekspresu. 90$ in z brezplačno poštnino. Ajajaj?!?! Tuki mi pa že začne denarnica trzati.
Mimogrede, če bo kdo to res pograbil, vedite, da plačate še 22% DDVja, polet tega pa se lahko zgodi, da carina poslano zaradi ponarejanja zapleni. Menda so pri nas cariniki kar gajstni, seveda če jih kdo opozori na to. Če pa vam uspe spraviti čez, se pa priporočam za kak umetniški vtis.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Sep 2016, 13:52 
Odsoten
Moderator

U madona, carji kitajci. Gladam neke prve modularce za 50 € ... Dobri so, da za tako ceno (25% originala) splavijo zadevo na trg :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Sep 2016, 13:52 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Da vskočim... :)
Teflon, poleg 22% DDV-ja (ki je med drugim tudi na poštnino, če bi bila zraven), se plača še carinski postopek in strošek dostave s carinske pošte na naročnikov naslov.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: