Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 06 Dec 2019, 14:50

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 11 Jul 2016, 15:19 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Slika

71040 The Disney Castle

Ages 16+. 4,080 pieces.
US $349.99 – CA $399.99 – DE 349.99€ – UK £289.99 – DK 2999.00 DKK
*Euro pricing varies by country. Please visit shop.LEGO.com for regional pricing.

Welcome to the magical Disney Castle!

Bring the magical world of Disney to your home with The Disney Castle. This highly detailed LEGO® model with over 4,000 pieces offers a rewarding build and play experience, and comes with an array of exciting Disney-themed features and functions. The intricately detailed facade and towers replicate the iconic Walt Disney World® Resort Cinderella Castle, and each accessible castle room includes special features inspired by some of Disney’s greatest animated feature films, providing endless play possibilities with the included minifigures: Mickey Mouse, Minnie Mouse, Donald Duck, Daisy Duck and Tinker Bell, or other characters from your collection.

71040 The Disney CastleIncludes 5 minifigures: Mickey Mouse with a tuxedo, Minnie Mouse with red dress, Donald Duck with classic outfit, Daisy Duck with pink skirt, lavender colored shoes and a bow, and Tinker Bell with wig element, skirt, wings and a magic wand.
The Disney Castle features a detailed facade with a stone bridge, clock, wide arched entrance, ornate balconies, spired towers, plus a four-story main building and a five-story, golden-spired main tower, both containing rooms with assorted Disney-inspired features and elements.
Castle main building first floor features the main hall with large arched doorway, mosaic floor tiling, ornate chandelier, suits of armor, shield-decorated walls, grandfather clock, floor-standing vase with buildable flower elements, magic carpet and a golden lamp.
Castle main building second-floor room features buildable dark-blue curtains with curtain pole, ornate buildable candelabra and rose, and glass case elements.
Castle main building third-floor room features a chest with book of spells, mop and bucket elements, and access to the main tower second-floor room.
Castle main building fourth-floor bedroom features a detailed bed with decorative golden headboard elements.
Main tower first-floor kitchen features a large redbrick-patterned stove, workbench, buildable broom and pumpkin, plus pots, pans and assorted kitchen and food elements.
Main tower second-floor room includes a spinning wheel and access to the castle main building third-floor room.
Main tower third-floor room features a chest containing brush, scissor and lock of black hair elements, plus a balcony with 2 stud shooters for a firework-display function.
Main tower fourth-floor room features a golden mirror, plus red apple and glass vase elements.
Main tower fifth-floor room features a window bench and an arched window.
Also includes 2 frogs and a golden crown element.
Remove part of the roof section to discover the glass slipper element and fairy-tale book element with printed cover.
Launch the fireworks and let the magic begin!
Combine with other LEGO® minifigure characters for endless adventures!
This set offers an age-appropriate building experience for ages 12 and over.
This set includes over 4,000 LEGO® pieces.
The Disney Castle measures over 29” (74cm) high, 17” (44cm) wide and 12” (31cm) deep.
Available for sale directly through LEGO® beginning September 1, 2016

Slika

Slika

Nekaj več slik je še tukaj:

http://www.brothers-brick.com/2016/07/1 ... more-74726

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jul 2016, 18:53 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Lep, a za ta denar se mi zdi od Ghostbusters HQ boljši nakup. Pa vsaj še ene pet minifigov bi moglo bit zraven ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jul 2016, 23:03 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
@MstrOfPppts:

Saj v bistvu sta 2 minifiga več, kot piše. Razen, če štejejo kipe.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2016, 10:57 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Meni pa je tukaj všeč predvsem dizajn škatle v temno modri barvi. Me kar malo spomni na starejše Ravensburgerjeve sestavljanke.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2016, 12:25 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
@Kivi: Je lepa, ampak zaradi kartona verjetno ne boš kupil seta ;-) Grad je lep, a izven mojega interesnega območja
Vidim, da je na višini veliko pridobil tudi na račun mnogih panelov...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2016, 12:44 
Prisoten
Moderator

Ti paneli so novi? Z zidaki? Če so, znajo verjetno kakšno Castle temo oživiti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2016, 16:18 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Na panelih so nalepke...po moje ni razloga za veselje o novih Castle setih poleg Nexo Knights.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2016, 14:52 
Odsoten
Technic
Technic

Grad se mi zdi lep dosežek, precej podoben originalu, sploh pa je velika zver. Malo me je spomnil na Death Star, ki se mi tudi zdi tak lušten igralen set. A čeprav je SW sedaj pod Disneyem, se tu podrobnost kmalu konča. Samo 5 figuric je precej malo. Sploh pa sem si ogledal predstavitveni video in mi je kar dol padlo. Toliko afnanja na kupu in tule Lego vedno bolj deluje kot firma za molžo denarja. Žal. Ker set se mi ne zdi napačen (Subix bo poskočil, da on zna delati boljše, kar je seveda res, a tole je za otroke).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2016, 15:01 
Prisoten
Moderator

Enako sem razmišljal ob videu. Ne vem kaj jim ni jasno. Malokdo bo dejansko kupil za otroke to, potem pa toliko afnanja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jul 2016, 18:55 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Kraj: MB / MS
Predstavitev sicer ne gledam, ampak set sam po sebi mi je pa po res dolgem času "must have". Po totalnem technic razočaranju (Porsche kot model sicer ni napačen, ampak žal meni ti "hrošči" niti najmanj ne sedejo in pa dejansko sem pričakoval BMW I8), bo ta set definitivno postavljen v naši dnevni sobi namesto rož :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: