Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 24 Avg 2019, 06:36

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: OOB 40221 Fountain
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2016, 21:52 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Številka in ime seta: 40221 Fountain
Leto izdaje: 2016
Število kock: 91
Starostna skupina: 7+
Cena: 'gešenk' ob nakupu nad 55 EUR v LS ali S@H. Na Bricklinku se cene trenutno gibljejo od 14 do 26 EUR.

V juniju 2016 je kot promocijski set ob nakupu nad 55 EUR na uradnih prodajnih mestih na voljo creator set, ki predstavlja detajl iz mestnega parka, in sicer vodnjak oziroma fontano s spomenikom.

Slika
Lično zasnovana škatla, brez odvečnih napisov in številk. Na zadnji strani so lepo prikazani vsi posamezni elementi seta.

Slika
Vsebina seta: dve vrečki s kockami in navodila.

Slika
Glede na svojo majhnost set vsebuje kar nekaj redkih kock. Kolo v bright light orange barvi se je letos pojavilo prvič in se zaenkrat nahaja le v dveh setih. Prav tako v dveh setih se nahajajo tudi svetlo sivi lasje s kito (poleg tega seta še v Doctor Who), ne prav pogoste kocke pa so tudi žaba v pearl gold barvi, kupolasta 2x2 kocka v lime barvi in 'lučka' v trans svetlo modri barvi.

Slika
Končni izdelek predstavlja fontano v mestnem parku, sredi katere stoji spomenik vojščaka. Zraven se nahajata dve klopci, poleg njiju pa še koš za smeti in posoda s cvetlicami. Mimo je ravnokar prišla sprehajalka s psom, ki bo na klopci v miru prebrala časnik, njen štirinožni prijatelj pa se bo medtem posladkal s pasjim kolačkom.

Slika
Iz dodatnih kock je možno sestaviti tudi drugo, bolj miroljubno varianto spomenika, kot je prikazano tudi na zadnji strani škatle. Ta predstavlja žensko figuro, ki v roki drži zastavo.

Moje skromno mnenje je, da je ne glede na 'ceno' ter velikost set zelo lepo oblikovan in se ga da z lahkoto vključiti v marsikateri mestni prizor. Poleg tega vsebuje kar nekaj pripomočkov, ki so izjemno uporabni tako za igro kot za mocanje.

ZA: set kot celota ter drobnarije, kot so kolo, sivi minifig, pes, časopis in kolaček

PROTI: pravzaprav nič

Končna ocena: 10/10

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: OOB 40221 Fountain
OdgovorObjavljeno: 06 Jun 2016, 23:25 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Ta set mi je eden lepših. A ga k nakupu dodajo tudi v "naši" LEGO trgovini?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jun 2016, 07:22 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Če bi dodali v set še LBG kiklo bi bil set 100%.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jun 2016, 09:18 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms

Kraj: Ljubljana
Lušen dodatek k mestu.
Se pa strinjam s subixom. Če se že ponuja opcija za ženski kip, čemu ni kikle?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jun 2016, 19:52 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Hvala za opis luštnega seta. Tale je vsekakor na moji listi želja. Kot celota izgleda lepo, z lahkoto se ga umesti v mesto, dva spomenika sta zame dodana vrednost, izbor kock pa je kar zanimiv.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jun 2016, 19:55 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Zelo lepo izgleda, kar spodoben dodatek k ne tako visokemu nakupu. A si bil v Anstriji ali si si ga prioščil preko BL?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jun 2016, 20:12 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
@legofrik, subix
Dobro vprašanje, očitno se jim je zdelo škoda enega LBG strešnika, da bi ga noter dodajali. Razen če tudi drugega modela ne smatrajo kot moškega in tisto na glavi potem ni kita, pač pa lovorjev venec. Ampak meni niti približno ne deluje tako.

@Cwetqo
Ne bi vedel. Vprašanje, če imajo v monobrandih akcije povezane s TLG. Bi jih pa glede na cene, kot jih imajo, mimogrede razdelili malo morje. :lol:

@MajklSpajkl
Dobil v LS kot 'gešenk'. Nisem niti vedel, da se dobi kaj tako uporabnega, ker sploh ne spremljam akcij oziroma 'dealov' na S@H.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jun 2016, 22:56 
Odsoten
System
System

Kraj: Kočevje
Uh tole je pa kar nekako ušlo. Hvala AtaFrik da si omenil v debati:)

Simaptičen set in detajlna predstavitev. Tudi mene preseneča da se kot "gešenk" dobi kaj tako uporabnega, sploh za tako sorazmerno nizek znesek. Da ne bom odkrival tople vode, tudi jaz bi se strinjal da bi bila kikla veliko bolj primerna pri ženskem kipu.

@Cwetqo v "naši "trgovini ga ni, preverjeno. Težim jim vsake toliko časa da mi povedo da mi povedo ali se kaj dobi kot darilo ob nakupu ali ne. Pred 2 dnevi je bil odgovor negativen, nobenih daril.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2016, 22:57 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Živjo!

Moram priznati, da mi je ob pogledu na set po daljši Lego suši ušel prav en kičasti "Oh, kako je to lepo!". :)

Všečna mi je že sama ideja (kip v mestnem parku), prav tako pa tudi izvedba skupaj s kar nekaj redkimi kockami (najbolj me sicer pritegne kolo). To, da "teta" nima krila, me pravzaprav sploh ni zmotilo (zakaj pa bi morale samo v kiklah po svetu hoditi?), je pa res, da bi s takim dodatkom set postal prav zares popoln. Glede na samo velikost se mi set sicer zdi zelo dodelan in čeprav je preprost, ponuja veliko tako za klasično igranje kot za MOCanje ali samo obogatitev mesta z njim. Ne bi imela nič proti, če bi bil navoljo kot "gešenk" tudi pri nas - za normalne :mrgreen: bi ga najbrž kupila tudi v redni prodaji.

LP, Bar.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2016, 09:54 
Odsoten
System
System

Kraj: Nova Gorica
Po spletu srečnih naključij je ta setek prišel tudi k nam domov. Nad njim smo bili vsi navdušeni. Zagotovo bo popestril igro v domačem mestu.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: