Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 06 Dec 2019, 05:21

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 13 Maj 2016, 14:13 
Odsoten
Moderator

Nekateri z "vezami" že "unboxajo":
https://www.facebook.com/autobild/video ... 767885975/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jun 2016, 12:10 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kot sem z enimi že govoril, je prišlo spet do "zapleta" in je bil set prestavljen, zaenkrat za en mesec. V trgovini so sicer zaglumili da je "out of stock", a set ni bil nikoli na prodaj.

Težava je v napaki v navodilih (to bo glede na debelino navodil LEGO drago plačal), zaradi katerih je vrstni red prestav zamešan. Druga, večja težava je slabo delovanje menjalnika, ampak dvomim da bodo lahko glede tega kaj naredili.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jun 2016, 12:24 
Odsoten
Moderator

Ja, sem videl. Spet neke težave, škoda pa malo čudno, pri njihovem načinu testiranj in ne vem kaj še vse. Včasih se mi zdi, da enostavno "glumijo" malo, da opravičijo višjo ceno, v resnici je pa to testiranje tako tako.

Pa nekaj jamranja je bilo glede na objave. Eni so slike itd. prej objavljali, ti ki so dobili zadeve v review pa so morali čakati do 1.6.2016. Pa so spet zamere.

Je pa danes splet poln reviewov, ampak se jih spretno izmikam, vsaj v detajle. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jun 2016, 13:20 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Glede opisov je situacija jasna, samo eno vseeno jokajo: dealini veljajo za "fan media" in to zato da se ne bi pobili glede tega kdo bo prvi. Torej tisti, ki so set dobili v review, so dobili zraven tudi navodilo da naj ga ne objavijo do 1.6. Ostali, recimo Auto Bild, tukaj niso zajeti. Saj konec kocnev set ni skrivnost, saj je bil razkrit že en mesec nazaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Jun 2016, 20:02 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Kraj: Ajdovščina
Zdaj lažje diham, saj se mi je v proračunu pravkar sprostilo 300 evrov, ki jih lahko prerazporedim na bolj zanimiva stroškovna mesta - prišparat jih žal ne bom znal. Na žalost so tule ultimativni samo škatla, cena in tehnična neultimativnost seta. Res sem hvaležen za zelo odkrite in iskrene recenzije, predvsem Sariela in Jima Van Gulika z EB. Ker ne gojim rad praholovcev, mi tistih nekaj novih kosov ne diši dovolj, da bi se izkašljal s tremi zelenci. Lep poskus, TLG, žal samo lep.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jun 2016, 07:22 
Odsoten
Moderator

http://www.promobricks.de/lego-technic- ... alte/16629

Kaj si ti nor kakšni bonbončki. Vau.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jun 2016, 08:38 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

Ahhh, na škatli piše 16+, TLG pa deluje, kot da je ciljna publika 6-. Sploh cvetoča je njihova uradna razlaga, da je menjalnik namenoma v sekvenci 1., 3., 2., 4. :-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jun 2016, 09:05 
Odsoten
Moderator

Sej to se mi zdi glavni problem. 16+ očitno pomeni pri njih nekaj drugega, oz selektivno. Namesto neka pametno zaokrožena celota. Prav je, da reviewrji to odločno spljuvajo, da bo naslednji model bolj dodelan.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jun 2016, 09:50 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Za moje pojme je to nedopustna napaka v postopku testiranja končnega produkta.

Tisti 'dodatki' so totalno brez vezni. Še bolj pa način kako dostopati do njih.

Meni ostaja 'ultimat Lego car' vseh časov 8466. Trije diferenciali, 4x4, menjalnik, ločeno vzmetenje na vseh kolesih, dvižna vrata, fake motor, hude gume, delujoč volan, super barvna kombinacija...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jun 2016, 10:26 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Uradna izjava:

Thank you to all our dedicated fans for the comments regarding the GT3 RS by LEGO Technic.

It is correct that the gears in this model are not sequential as in the real Porsche PDK. This is however, a deliberate decision taken to ensure that we make the best possible LEGO version of this amazing car that both meets our design requirements and gives everyone a great building and product experience.

It was a considered decision taken during development that the gears running in the correct order meant that it did not result in a great experience when driving the car. Too many gears are engaged at the same time and smooth running with all those tolerances is just not possible.

If you switch the build in steps 267 and 269 the gears will run sequentially, and everyone who feels that this is the better solution should feel encouraged to do so.
LEGO Technic really is the ultimate open source design product and now that it is finally available, we look forward to seeing all the 'improved' models our fans create. After all, that is what LEGO building is all about.
We hope everyone will have a great building experience and feel a strong sense of pride from creating both our version and their very own LEGO Technic representation of a Porsche GT3 RS. We are very fortunate to have such skilled and dedicated fans that can spot this small deviation from reality and would like to thank everyone for sharing their ideas and expert knowledge.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jun 2016, 22:31 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Napis na shop.lego.com:

Due to unforeseen circumstances the LEGO Technic Porsche GT3 RS is temporarily unavailable on shop.LEGO.com. Please keep an eye on our website for updates to online availability.

jao jao...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jun 2016, 22:57 
Odsoten
Admin
Uporabniški avatar

Sam tole je res polomija, za ene, za druge pa ne :) Bota pa dva BWEja na ta račun padla :twisted:

Keep it simple ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jun 2016, 23:59 
Odsoten
Mindstorms
Mindstorms
Uporabniški avatar

@Skandinavc: A samo dva BWEja planiraš??? :shock:

Pa šalo na stran. Na koncu bodo tile ta prvi Porši bili še zlata vredni, ker bodo med najbolj redkimi,... kot kaže so se vseeno odločili za "popravke"... Kako sploh lahko rečejo, da so delali na tem projektu 3 leta??? Se mi zdi vse skupaj že kar preveč smešno. A so sploh sestavili končno verzijo avta?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Jun 2016, 08:29 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Tri leta so peglali predvsem izgled.

Sicer se pa kar dogaja, saj je Regis Gemba (TechLug) na ambasadorskem forumu obtožil lego da laže (oziroma naklada), in do s tem izgovorom prišli šele zdaj, ko so fani našli napako.

Izgovor, da so seti zanalašč malo slabši, da jih lahko potem mi dopolnimo, je pa tudi precej beden. Sploh pa pri setu za 300 eur.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jun 2016, 20:53 
Odsoten
Moderator

Model je na voljo na Porschejevi on Line shop strani.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jun 2016, 13:32 
Odsoten
Moderator

Poleg ostalih težav še težave s škatlo in pakiranjem. Zato bi naj umaknili prodajo.
več: http://www.promobricks.de/verpackung-de ... itet/16827

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jun 2016, 16:44 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Po malem se zdi, kot da je to nalašč, da bo fama večja in ko bo končno na voljo, da bi se stepli zanj. Prav neverjetno, da bi pri enem setu naredili toliko napak in to pri flagshipu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Jun 2016, 09:47 
Odsoten
Moderator

Wallpaperji in ostalo:
http://www.lego.com/de-de/technic/codeb ... oad-poster

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: