Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 08 Dec 2019, 17:33

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Servo motor-težave
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2016, 20:59 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Kranj
Pozdravljeni!Na forumu sem že prebral da ste nekateri imeli težave s servo motorjem.
Sam sem konec leta 2014 zaradi ugodne cene nabavil set 9398 (crawler).Po cca 1 uri vožnje se kolesa niso več poravnala iz leve pozicije v nevtralno lego.Sem takoj reklamiral na Lego customer service.Medtem se je z njim občasno igrala moja triletna hčerka in preden so poslali novega se je napaka čudežno sama odpravila. :shock: Naj povem da tamala stisne do konca samo komando za naprej ali nazaj,volan ji pa šiba levo desno, da reciver komaj zazna :lol: .
No zdej je pa do konca odpovedal poslušnost.Sem vgradil nadomestnega ki sem ga takrat modro spravil :D .
Ali ga je kateri od vas razdrl pa ima kaj pojma kaj bi bilo lahko narobe?Meni še ni za to da bi se ga znebil.Mogoče še kaj pride prav.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

Naslov prispevka: Re: Servo motor-težave
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2016, 21:29 
Odsoten
Technic
Technic

Kraj: Ljubljana
Se mi še ni zgodilo čeprav jih imam kar nekajt. Notri je nekaj elektronike, ki seveda lahko tudi crkne. Če pogledaš po netu, boš našel napotke, kako motor odpreti in ga morda celo popraviti. Še prej pa ga preizkusi z drugim sprejemnikom, da se prepričaš, da je res servo pokvarjen.
Če je odpovedala elektronika, bi jo jaz odstranil, odgonsko os pa priredil tako, da se lahko vrti brez omejitev. Tako dobiš pogonski motor, kjer lahko osi natakneš iz obeh strani in se ti ga ne bo potrebno znebiti.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Servo motor-težave
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2016, 22:05 
Odsoten
Primo
Primo

Kraj: Kranj
@abnormal:
Dobra ideja to s pogonskim motorjem!Drugač sem pa nekaj našel na YouTube glede odpiranja pa kako izgleda notranjost.Glede odstranitve elektronike mislim da ne bi blo problemov,za samo popravilo SMD vezja pa nimam znanja pa ne aparature.Probal z enim starim V1 sprejemnikom pa tudi ne dela.Saj tam mam pa druge težave.Na oba porta mi dela M-motor,XL pa samo na enega :) .Tko da mam en kup qualiti robe.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: