Kocke klub - www.kocke.si
    Klub za kreativno igro - LEGO skupnost Slovenije

Danes je 23 Avg 2019, 15:12

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MOC Modularne hiše na vogalu
OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2016, 22:10 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Moj zadnji modularni ''podvig'' so bile tri modularne hiške v kompletu. Nekateri ste lahko njihovo nastajanje v bolj podrobnih korakih že spremljali na blogu BrickHamster, kjer je sedaj objavljen tudi vodič, kako se lotiti gradnje modularnih hiš. Za vse ostale pa je tu nekaj slik s kratkimi opisi.

Gre za komplet ene vogalne, ene 32 čepkov široke in ene 16 čepkov široke stavbe, ki sem jih sestavljala vzporedno in jih zato tudi predstavljam skupaj.

Slika

V vogalni hiši je v pritličju kavarna, kjer prodajajo tople napitke in slaščice.

Slika

Zgornji nadstropji v tej hiši sta prazni, a so novi stanovalci že začeli seliti prvo pohištvo.

Slika

V 32 čepkov široki hiši je v pritličju prodajalna s hrano. Nudi vse, kar je potrebno za preživetje (sadje, zelenjava, mlečni izdelki, marmelade, kosmiči in svež kruh).

Slika

V zgornjih nadstropjih je urejeno stanovanje. V srednji etaži so dnevni prostori, kuhinja, jedilnica in dnevna soba.

Slika

Na podstrešju je urejena velika spalnica s priključeno kopalnico.

Slika

Tretja hiša je najmanjša po tlorisu in najvišja po višini. Je običajna stanovanjska hiša. V pritličju je kuhinja s teraso.

Slika

V srednjem nadstropju je dnevna soba z veliki panoramskimi okni.

Slika

V zgornjem nadstropju sta spalnica in kopalnica, sicer pa je prostor enak srednji etaži. Namenoma sem uporabila velika okna, da se lahko kakšno podrobnost vidi tudi od zunaj.

Slika

Ko so bile hiške gotove, sem se še malo igrala s postavitvijo in preizkusila različne kombinacije. Tale mi je bila druga najbolj všečna (najljubša mi je zgornja postavitev).

Slika

Tiste bolj radovedne, ki si želite pogledati kakšno podrobnost bolj natančno, pa vabim na BrickHamster, kjer je slik veliko več.

Deli na Facebook-u Deli na Twitter-ju
Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2016, 23:24 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Lepo in dodelano! Sem spremljal že na BH in je lepo videti končano.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2016, 01:58 
Odsoten
System
System

Enkraten trojček. Fasade zelo razgibane in polno raznih detajlov, prav tako okolica. Notranjost je super. Všeč mi je stilsko pohištvo, uporaba prozornih kock za stopnice in stene v kopalnicah, ob cik-cak podnu v taveliki spalnici pa sem se zamislil, kako bi bilo, če bi ga obrnila za 45° (kot tapravi parket).
Drugač pa hvala, ker si se potrudila sestaviti vodič za modularce. Zeloooooooo uporabno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2016, 09:12 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Ostal sem brez besed. Res noro dobre hiše. Najbolj preseneti notranjost... koliko detajlov in resnično dobro dodelanih. Perfektno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2016, 11:29 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Jaz sem tudi spremljal na BH. Je trajalo kar nekaj časa vendar se je splačalo čakati.
Fasade so lepe, dodelane. Notranja oprema je na tvojem standardno visokem nivoju.

Kar me vedno navduši je čistost notranjih sten. Moje hiše so od znotraj kot mavrični škrbasti krokodilji gobec. Vseh barv, ker šparam kocke za zunaj in znotraj dajem kocke neuporabnih barv (praviloma rumene in rdeče), vse štrli notri, ker namesto 1x1 dam tudi 1x6. Itak ne škoduje, se lažje sprime na kakšno drugo in doda k trdnosti.

In seveda lepe slike.

Super predstavitev, hvala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2016, 12:14 
Odsoten
System
System
Uporabniški avatar

Odlično, veliko in še vedno polno detajlov. V besedah Edvarda Kokšarova: "Take hiše rad zgradjil bi tudji jaz!"

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2016, 15:54 
Odsoten
Primo
Primo

Sem tudi spremljala na BH, celoten projekt je res enkraten. Predvsem mi je všeč mini "green grocer" in ostali detajli kot so pohištvo in drugače uporabljene nalepke. Komaj čakam na tvoj naslednji podvig sestavljanja novih modularcev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2016, 19:14 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Koper / Ljubljana
Odlične hišice, barvno raznolike zunaj in vrhunsko opremljene znotraj. Vidim pa, da je pri notranji opremi začel prevladovati modernejši slog. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2016, 17:58 
Odsoten
Technic
Technic
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Toliko zabavnih detajlov, da si sploh ne morem nagledati tehle hišic...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: